Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoć oko dijagnoze -višemesečni bolovi u svim zglobovima
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 3:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 14, 2015 2:52 pm
Postovi: 1
Preko 8 meseci pokušavam da dobijem dijagnozu, a bolovi sve veći i veći. Da li neko može da pomogne?
Evo ukratko šta mi se sve dešavalo i koji su problemi:
-Krajem januara jak virus gripa
-Prva polovina februara - suvoća u ustima- žeđ (traje i danas)
-Polovina februara: povremena mučnina i jaka slabost
- Prva polovina marta: bol u tetivama ruku podlaktice
- Početkom aprila: tri /četiri dana, prvi jutarnji ispljuvak sa končićima krvi. Nakon upotrebe Dovicina na preporuku ORL specijaliste, prestalo.
- 10. aprila jaki bolovi u grudima (ispod levih rebara i ispod leve i desne lopatice), stezanje u predelu predne strane grudnog koša i jaka malaksalost. Leva šaka bila je povremeno plavkasto crvena (više se ne dešava). Pregledan od strane kardiologa, urađen EKG, data dijagnoza angina pektoris, ali nakon uradjenog holtera i test opterećena, rečeno da je dijagnoza bila pogrešna tj da je sa kardiološke strane sve u redu.
- Prva polovina maja, počeli jaki bolovi u svim zglobovima na telu: kolena, člankovi, ramena, pršljenovi, laktovi , prsti šaka, kukovi, vilica. Svaki zglob na telu koji postoji pucketa.
- bolovi i u mišićima i ispod pazuha
-Polovinom maja počeli bolovi u ušima, ponekad jaki, u levom uhu često zvuk „lepetanja“. Povremeno kao da me boli koren kose na temenu. Potreba da se izbaci pljuvačka, ponekad blago penasta.
-Prva polovina jula jedan dan bol u desnoj strani grla, bez temperature, kao da sam imao neku kuglu u grlu. Uzimao propolis, dan nakon uzimanja bol prestala .
- Prva polovina avgusta, povremena bol u temenu / potiljku (blaga) i povremena bol u ušima...
-Prva polovina septembra, sve jači bolovi u svim zglobovima, sada traju konstanto bez prekida i prilično su jaki, pre dva dana bolovi me probudili iz sna, konstantno glasno pucketanje svih zglobova.
Sve analize krvi za sada u redu, rentgen pluća takođe, test na boreliu i hepatitis takođe, ultrazvuk u redu, test na reuma faktor (ANA) u redu, rumatolog tvrdi da nije ništa sa reumatske strane , upućuje me na fizijatra, ORL specijalista da nema veze sa ORL simpotmima, pulmolofg sa plućima, internista sa srcem .
Rezime trenutnog stanja:
- jaki bolovi u svim zglobovima, pucketanje zglobova, povremena bol ispod pazuha (traje mesecima)..ali više ka laktu..ka izlasku iz pazuha, suva usta, povremeni blaži bol u temenu i potiljku glave, povremeni bol u ušima.
HRONIČNI PROBLEMI:
- uvećano srce i aritmija
- hronična upala prostate pre 10-k godina. Proteklih godina bez problema.
-Problemi sa sinusima, počelo pre 5 godina, povremeno zabole, tokom prehlada uvek prorade.
-15-k godina problem sa desnom stranom grla , ako popijem nešto jako hladno, javlja se utisak suženja u tom delu grla i blagi bol.
-poslednje 3 godine česta nadutost stomaka (vegetarijanac sam 8 godina)
-blaga antalgična skolioza
-delimično ravna stopala
Nezgode:
- ujed krpelja pre 2 godine


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: