Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oteklina na listu noge i stopalu
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 12:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 11:57 pm
Postovi: 2
Dakle ovako, pre pet dana sam bio rekreativno na nekom treningu jedne borilačke vestine i vežbali smo udarce nogama, partner me je udarao u list noge. Zabolelo je, ali sam bio ubeđen da je u pitanju potkolenica, jer je bilo par udaraca i u tom predelu.
Sutradan mi je noga otekla i unutrasnji deo lista je boleo na dodir, postao je tvrd i otežano sam hodao uz bolno zatezanje u listu noge. Tako se vuklo tri-četiri dana, pri čemu sam po preporuci jednog prijatelja nanosio fastum gel na povređeno mesto i ocekivao da spadne otok. Jutros sam primetio da mi je i stopalo nateklo, ali sam svejedno u toku dana malo pešačio i sada sam primetio modrice sa obe strane stopala, ispod zgloba, na mestima gde me je patika stezala. Celo stopalo je prilično fino nateklo i liči na krofnicu. :D
Šta uraditi, naravno javiću se lekaru, ali da li treba čekati ponedeljak ili moram da požurim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ako nije toliko alarmantno chekaj ponedeljak!

ako mozesh da hodash bez bolova i ako se otok ne shiri i ne povecava, a do ponedeljka, iskuiliraj sa opterecenjima i trchanjem i shetanjem, podizi nogu vishe od nivoa tela i stavljaj hladne obloge ako ti prijaju!

najverovatnije je u pitanju jacha modrica i povreda mishica i mozda i povreda ligamenata skochnog zgloba tome treba vremena da se sanira!

i slichan pitanja postavi u ortopediju ubuduce da ne pravimo haos po forumu!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 05, 2008 12:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 04, 2008 11:57 pm
Postovi: 2
tamaraft je napisao:
ako mozesh da hodash bez bolova i ako se otok ne shiri i ne povecava, a do ponedeljka, iskuiliraj sa opterecenjima i trchanjem i shetanjem, podizi nogu vishe od nivoa tela i stavljaj hladne obloge ako ti prijaju!
Ok, probaću hladne obloge, a što se tiče hodanja, poslušaću savet i malo se odmarati.

tamaraft je napisao:
najverovatnije je u pitanju jacha modrica i povreda mishica i mozda i povreda ligamenata skochnog zgloba tome treba vremena da se sanira!
Ne verujem da su ligamenti, zglob me uopšte ne boli, više me zateže na unutrašnjem delu lista kad ispravim nogu.

tamaraft je napisao:
i slichna pitanja postavi u ortopediju ubuduce da ne pravimo haos po forumu!
Ok, tek kad sam postavio pitanje video sam da postoji i ortopedija :oops:

Hvala na brzom odgovoru tamaraft


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Oteklina na listu noge i stopalu
PostPoslato: Uto Sep 08, 2015 9:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 08, 2015 9:05 am
Postovi: 1
Staro je pitanje ali mozda nekom zatreba odgovor na isto pa da kazem: hitno kod doktora. Ako je udarac verovatno se stvorio ugrusak od izlivene krvi i treba strogo mirovanje i mazanje ledom da se " otopi" a posle fizikalna terapija da se povrati pokretljivost misica.
Ja sam imala takav slucaj: sin je igrao fudbal i dobio udarac u list, kad se ohladilo nije mogao da stane na nogu i list je bio otecen. Odveli ga sportskom doktoru i ultrazvuk je pokazao zgrusanu krv u listu, oblika kao kobasica - precnika oko 3cm a duzine 6. I strogo je mirovao nekoliko dana i mazao u odredjenim razmacima ledom ( to mora doktor da objasni koliko cesto jer preterivanje moze da napravi veeeliiiiki problem, ja sam zaboravila detalje). Kad je UZ pokazao, posle nekoliko dana, da je ugrusak nestao a sin ne moze da spusti petu na pod blize nego 3-4 cm. Misic mu se bio zgrcio i koliko god mu pritiskali i vukli nogu - nista. Ali je isao na neku terapiju " strujom" i masaze i sve se otkocilo.
On nije ni mogao da stane na nogu jer je ugrusak bio bas veliki i " zakljucao" je misic pretpostavljam da ako je manji mozda i moze da se stane uz bol ali ono sto nam je doktor rekao je da ako se ne miruje i ne otopi taj ugrusak on se kalcifikuje i citav zivot pravi probleme jer iritira misicno vlakno gde je i ima covek bolove i noga slabije funkcionise


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: