Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Crvenilo oko usta kod deteta, ekcem ili sta?
PostPoslato: Pet Avg 28, 2015 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 29, 2008 9:50 am
Postovi: 2
Naša ćerka puni uskoro 5 godina i problem crvenila oko ustiju koji eskalira/povuče se ima poslednje 2 godine. U prvom momentu pomogla je krema sa kortikosteroidima, ali to nismo smeli da nastavimo sa davanjem. Od tada probali smo svašta počevši od Višnjićeve kreme sa pratećom dijetom (uz obećanje da će problem nestati za 15 dana što se nije desilo - mada meni je pomogla ta krema sa suvim ekcemom na ruci što sam imao). On je rekao da je to neki blaži/rani oblik psorijaze (našao joj je crvenilo na ivicama dlanova, doduše i supruga to ima samo na to nismo obraćali pažnju ranije jer nije pravilo nikakvu smetnju). Redovno posećujemo pedijatra koji nam je preporučio nekog poznatog dermatologa da ga posetimo na privatnoj klinici. Inače nemam problem da platim ovakve stavi ali tom doktoru sam platio odokativni pregled od 5-10minuta oko 5000dinara da bi nas prosledio svom kolegi koji je ekspert na polju ekcema i koji se čeka 2-3 meseca i prvi pregled košta 8000 dinara. Pedijatar kaže da je to dobra vest pošto bi prepoznao da je u pitanju nešto ozbiljnije.
E sad zbog raznoraznih dešavanja nismo ništa konkretno radili zadnjih par meseci sada sam rešio da pomoć potražim na internetu, prvo na domaćim forumima pa ako ne bude sreće onda i na stranim. Potrudio sam se da napravim kvalitetnu fotografiju kako crvenilo sada izgleda, recimo da je ovo "bolje" stanje:
Slika
Zamolio bih one koji mogu/žele da pomognu da zatraže dodatne informacije koje ću obezbediti ovde na forumu, pokušaju zaključe šta jeste/nije u pitanju (ekcem/psorijaza/herpes/alergija/neka infekcija...) predlože koje dalje konkretne korake da preduzmem.
Zaboravio sam da napomenem nešto što je možda bitno, čini nam se da obloge od kamilice najbolje pomažu kada se situacija pogorša. Trenutno smo u fazi u kojoj smo kompletno izbacili Višnjićevu kremu iz kombinacije i pokušavamo tretman samo oblogama natopljenim čajem od kamilice.
Hvala svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crvenilo oko usta kod deteta, ekcem ili sta?
PostPoslato: Pon Avg 31, 2015 9:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То може да буде последица лоше хигијене и употребе неадекватних средстава за брисање уста.

Да ли сте пробали Ацикловир или Зовиракс крему? Можда је херпес.

Чиме се дете храни и шта пије?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: