Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 3:14 am
Postovi: 33
Sarah, reci mi jos...sta si koristila za ciscenje lica?
Imam osjecaj da i to (ti preparati, tj sapuni i ostalo) dosta utice na proces povecanja-smanjenja akni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 11:19 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Diferin gel spada u retinoide i ne preporucuje se sa Roaccutanom jer imaju isto dejstvo. Dercom simplex tonizirani krem je dobar ali ne znam koliki mu je SPF. Mozda je apaisak ipak bolji pogotovo za usne brend je URIAGE. moze se koristiti Hyfac sapun ili pena i skinoren koji je iz druge grupe lekova

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Diferin gel nikako ne smes stavljati sada dok si Roaccutanu,moze ti ostetiti kozu,jer Roaccutane jako isusuje,drugo lecenje lokalno pored ovako jakog leka nikako ne dolazi u obzir,pazi na te stvari...budi oprezan.

Od sapuna mozes koristiti obican Dove,zatim ima i Neutrogena svoj sapun non-comedogenic,soup free.Vazno je da odrzava normalnu PH vrednost koze,nista od jakih sredstava,samo ona koja su blaga,kao ove sto sam navela.

Kao sto je Goranai rekla najbolje sredstvo hidrantno je Apaisac od brenda Uriage.Fenomenalan je!

Moja rutina je umivanje toplom vodom (nikako vrucom),zatim u tankom sloju namazem Apaisak .To radim ujutru i uvece,jos od pocetka terapije pa i sada dva ipo meseca kasnije.

Previse sredstava moze da iritira kozu,zato ni ne pomisljaj na losione za ciscenje lica.

I dalje neznam zasto ti je Doktor prvo rekao da jedes dosta masnu hranu,ponovni sok za mene je sad i ovaj Diferin koji mazes....

Zelim ti srecu i molim te razgovaraj sa Doktorom o ovome,mozda on nema puno iskustva sa Roaccutanom,ne kazem da nista ne zna,samo mozda nije imao dosta pacijenata.

Pozdrav i pisi nam kako ide terapija.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 11:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Nikako Roaccutan i Differin-to dođe kao da gasiš
požar i istovremeno dolivaš benzin na vatru.
Btw,lično sam koristio samo Differin gel duže vreme i isti dovodi do veoma
velikih razmera upala i u krajnjem do odustajanja od istog.Sem toga i
sam Roaccutane sasvim dovoljno dehidrira kožu i otvara pore da bi dodatno korišćenje i Differina dovelo u krajnjem do loših posledica,a pored toga Differin gel se smatra samo lokalnim oblikom Roaccutana(ni
približno iste efikasnosti) i nema smisla koristiti oba.

Inače ja sam u već poodmakloj fazi terapije Roaccutanom i dalje očekujem finalno izlečenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 18, 2005 11:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Lično sam koristio Dercome Simplex ali sada kada sam na Roaccutanu
ne,eventualno za upale jer ne bi se moglo reći da vlaži kožu,a izgleda veoma loše kada se tonirana krema stavi na suvu kožu pri čemu je moguće da čak dovodi i do isušivanja jer je mild desinfizierend.Pored ovog nigde na kremi ne stoji da je non-comedogenic i hypoallergenic,
posebno mislim da ovo prvo nije slučaj jer kada sam je koristio postojao
je utisak ispunjenja pora.
Sve u svemu:Apaisac+Roaccutane kao najbolja solucija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 19, 2005 10:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Moze li neko, ko se trajno izlecio od akni pomocu roakutana, da mi kaze kakva posle duzeg perioda po prestanku terapije bude koza. Da li bude suva kao i u vreme terapije ili se masti i neko opste misljenje o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 20, 2005 2:10 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
potrebno je odrzavati kozu i dalje lokalnim preparatima koji deluju komedoliticki

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 20, 2005 8:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
goranai je napisao:
potrebno je odrzavati kozu i dalje lokalnim preparatima koji deluju komedoliticki


Koji se preparati preporucuju u tu svrhu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 20, 2005 4:36 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
to su napr enzimi bromelain i papain, kao i lipozomski gelovi, u krajnjem slucaju i skinoren

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 20, 2005 5:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
goranai je napisao:
to su napr enzimi bromelain i papain, kao i lipozomski gelovi, u krajnjem slucaju i skinoren


Skinoren sam koristio jedno kratko vreme i to samo pred spavanje. Posle nekoliko dana mi se pojavilo crvenilo (mozda i nije od njega, ko zna) pa sam prestao i nisam ga vise koristio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 4:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
koristim roaccutane tek 15 dana
cini mi se da mi prija
interesuje me, da li je kao propratna nega adekvatna eucerin kolekcija (gel za umivanje, tonik i krem-gel) ili je bolja alternativa hidracure losion i krem?
pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 23, 2005 10:42 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Eucerin ostavite kada zavrsite sa roacutanom a uz Roaknuan koristite Apaisac, brenda Uriage i neki blagi sapun ako bas morate, mozda sebamed zeleni ili u krajnjem slucaju Hyfac, ali uz znak pitanja

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 3:14 am
Postovi: 33
Razgovarao sam sa Doktorom, i rekao mi je da iskljucim diferin(objasnio mi je zasto ga je i ukljucivao, ali ja vama to ne znam objasniti, jer ima dosta strucnih izraza), sada sam ostao na Dercome simplex kremi(koristim ga preko dana) i Panthenol kremi za vlazenje lica i usana.

Sto se tice Apaisac-a, nije mi nista konkretno odgovorio, ali, posto vi kazete da je idealan uz Roaccutan, htio bih ga poceti koristiti.

Gorana, da li bih ga smio ukljuciti bez znanja Doktora?
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 9:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
SARAH, posto si ti neko ko se uspesno izlecio raci nam koja je ukupna doza koju si unela u organizam i da li ti se masti koza po prestanku terapije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 24, 2005 12:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Pozdrav svima!

Za Dragana
Ja sam pocela dozu O,5mg po kilogramu,da bi nakon mesec dana uz moju potraznju a i Doktorovo prihvatanje povecala dozu na 1 mg po kilogramu.To je i najveca dozvoljena doza koju smesh uzeti.
Mesec dana pred kraj doktor mi je polako smanjivao dozu,tako da sam poslednje nedelje uzimala samo 20mg leka na dan.

Evo, sada ce za 3 dana biti 3 meseca od kraja moje terapije koju sam zavrshila 26 oktobra'04, :lol: ,masnoca tek polako pocinje da se vraca nakon mesec dana,u mom slucaju na chelu,pa i kosa je bila ta koja je prva osetila da nije vise suva.Ali,zato su mi obrazi i brada jos suvi,nema vise perutavosti,mozda vrlo malo sto Apaisac odlicno reshava.i ne dozvoljava da koza izgleda suva i da se ljuspa vec je glatka.
Verovao ili ne ali meni nije niti jedna bubuljica izashla od kraja terapije.Zar to nije divno. :D
Vrlo je moguce da se ona stara kolicina masnoce nikada vise ne vrati,bar u 80 % slucajeva bude tako,vec koza postane normalna.
Ja cak jos nisam otishla kod doktora na kontrolu,jer totalno nema potrebe,(rekao mi je da sama vidim kada zelim doci), sada sam u fazi chekanja da vidim kada cu biti spremna za neki vocni piling,a posto su mi flekice dosta izbledele mislim da ce i jedan piling biti dovoljan.



Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: