Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: FIBROADENOM DOJKI
PostPoslato: Ned Sep 10, 2006 5:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Zanimaju me misljenja drugih u vezi fibroadenoma dojke? Fibroadenom i pilule za kontracepciju, fibroadenom i trudnoca? Da li ga operisati ili ne?? Sta su najsavremenije tendencije ? Koja su iskustva
cenjenih posetilaca ovog sajta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 1:32 pm
Postovi: 2
Ja sam fibroadenom operisala prvi put 2001. godine, pa se ponovo javio, pa sam operisala drugi put 2003. godine, a u julu 2004. su se pojavili novi i to dva na istom mestu.......tako da je moj savet - ako ne morate ne operišite, taj đavolak je baš uporan i stalno se vraća.....cccc.......u svakom slučaju potrebno je redovno ići na kontrolu i pratiti "razvoj"........

_________________
Neda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 8:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
U kojo ste godini zivota otkrili fibro adenom. Ja u 25-toj. Gde ste i kod koga isli na operacije? Kakav je oziljak? Da li ste bili trudni i da li je to napredovalo u trudnoci? Da li ste koristili tablete za kontracepciju?? hvala, i pisemo se!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 14, 2006 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 1:32 pm
Postovi: 2
pa ovako - kada sam ga otkrila imala sam 22 godine i tada sam ga i operisala, pa ponovo u 24-oj, sada imam 27.... obe operacije su rađene u BG na Institutu za onkologiju i radiologiju, ožiljak je sada skoro neprimetan, pošto je oba puta rađeno na istom mestu imam jedan ožiljak i bio je crvene boje oko godinu dana, a sada je pobeleo i uopšte mi ne smeta.....nisam bila trudna, niti koristm pilule za kontracepciju....neki doktori su mi rekli da bi bilo lepo da rodim dete, da bi mi to pomoglo, a jedna doktorka u koju baš imam poverenje mi je savetovala da obavezno operišem fibroadenom pre nego što odlučim da zatrudnim, jer u trudnoći može da se mnogo uveća i da smeta......do pre godinu dana bila sam jako razočarana što se meni to sve dešava i sve je jako uticalo na moj svakodnevni život i raspoloženje, a onda sam odjednom shvatila da pravim dramu bez razloga, veruj mi, nije ništa strašno, skoro je bezopasno........moj savet je samo opušteno, budi optimista i ništa loše ne može da ti se desi....... pozdrav!!!

_________________
Neda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 14, 2006 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Hvala. Nisam ja nesto posebno uznemirena, mada sam bila kad sem to otkrila, odnosno napipala, onda sam u panici krenula kod ginekologa , radiologa, onkologa , i onda sam takode stala!!!Ali mislim da je jako bitno da se razmene iskustva, i da se prate trendovi i protokoli koji se menjaju iz dana u dan pa da se u tom svetlu donose odluke. Mislim da ga ja za sad necu dirati, planiram takode da pocnem da pijem tablete za kontracepsiju, a pre nego isplaniram trudnocu, jos jednom cu ici na konsultacije pa cu tad mozda operisati. fibroadenom reaguje na hormone pa zato uglavnom jako naraste u trudnoci. Da li vas je operisao prof. Dzodic?? Pisemo se!!!Kiiiiisssss!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: C
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 19, 2006 8:58 pm
Postovi: 73
JE L FIBROADENOM lat ZNACI BENIGNI TUMOR???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 15, 2006 8:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
TO JE PATOHISTOLOSKA KARAKTERISTIKA, A INACE TUMOR JESTE BENIGNE PRIRODE I NIKADA NE ALTERISE MALIGNO.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: http://alexherba.eshop.t-online.de
PostPoslato: Čet Sep 21, 2006 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 7:07 pm
Postovi: 2
Stepanović je napisao:
Ja sam fibroadenom operisala prvi put 2001. godine, pa se ponovo javio, pa sam operisala drugi put 2003. godine, a u julu 2004. su se pojavili novi i to dva na istom mestu.......tako da je moj savet - ako ne morate ne operišite, taj đavolak je baš uporan i stalno se vraća.....cccc.......u svakom slučaju potrebno je redovno ići na kontrolu i pratiti "razvoj"........





moze da pomogne "aloe-cogo drink"
sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: FIBROADENOM DOJKI
PostPoslato: Čet Sep 21, 2006 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 21, 2006 7:07 pm
Postovi: 2
Dragana Petrovic je napisao:
Zanimaju me misljenja drugih u vezi fibroadenoma dojke? Fibroadenom i pilule za kontracepciju, fibroadenom i trudnoca? Da li ga operisati ili ne?? Sta su najsavremenije tendencije ? Koja su iskustva
cenjenih posetilaca ovog sajta?


dragana poseti internet shop
http://alexherba.eshop.t-online.de
mozda ti odgovara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 21, 2006 9:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Vazi, hvala! O cemu se radi, kakva su Vasa iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 1:18 am
Postovi: 3
ne znam da li sam zakasnila...tek sad sam videla ovu temu.
J sam fibroadenom operisala sa 17 godina. Operisao me doktor Majdevac u Sremskoj Kamenici. I moj oziljak je takodje neprimetan.
U medjuvremenu sam rodila dete.
Pre 5 meseci su mi ponovo nesto primetili na dojci ali je "tek krenulo" pa nisu bili sigurno 100% da je ponovo fibroadenom.
Prvo sam morala zaustaviti laktaciju i sad posle praznika moram na kontrolu..pa ce mi valja reci nesto vise..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 17, 2006 10:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 11:44 pm
Postovi: 352
Nikada nije kasno da razmenimo iskustva i da se nauci nesto novo. Javite na kako ste prosli nakontroli, ali nadam se da je sad u pitanju neka mlacna zlezdica...Sve najbolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 22, 2006 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 22, 2006 7:49 pm
Postovi: 43
Gde su bre moderatori?

Nisam lekar, ali poruka koju salje @parezan stvarno nema smisla ovde. Koga je to izlecilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 27, 2006 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2005 1:49 pm
Postovi: 13
Draga Dragana,

Ja sam godinu i po dana pila Diane 35 (oralni kontraceptiv) zbog blagog disbalansa hormona, po savetu endokrinologa. u junu ove godine sam napipala kvrzicu na desnoj dojci, ali nisam htela tome da pridajem veliki znacaj jer sam vec uveliko pripremala svoju svadbu. Konacno sam u septembru otisla na ultrazvuk dojke i ustanovljeno je da imam fibroadenom. Odmah potom sam otisla na pregled kod Dr.Dzodica i njegov stav je bio da to treba operisati, kako on rece: pre 30 godina mogucnost alternacije dobrocudnog u zlocudni tumor bila je 0.3%, pocetkom 2006 verovatnoca je prerasla na 3%. Posto nisam htela da se dovedem u situaciju da razmisljam da li cu ja biti medju tih 3% ili ne, zakazala sam operaciju. Fibroadenom je izvadjen 14.11. , rana je jako brzo zarasla, oziljka skoro i da nema, i za sada (da kucnem u drvo) nemam problema.
Ako sam ti pomogla na bilo koji nacin, zadovoljna sam.
Pozdrav,
Tamara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 28, 2006 12:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 10, 2006 2:20 am
Postovi: 7
Evo i ja da se javim. Juče sam bila na operaciji i izvadili su mi tri fibroadenoma. Bila sam pospana juče i bolelo me je malo, ali danas sam bolje. Ne idem na previjanje, a za 7 dana skidam konce. Operacija je rutinska i ne traje dugo, ali buđenje iz anestezije je meni neopisivo. Potpuno mi je sve bilo zbrčkano i sve vidim duplo, ali odspavala sam 2,3 sata i odmah sam puštena kući. Opecija je bila oko 9, a ja sam išla kući oko 13. Milslim da će sve biti ok. Sada mi malo smetaju flasteri i svrbe me, a povremeno me žigne, kao da me iglica ubode u bradavicu. Mislim da mi je baš nešto oko bradavice i rađeno, jer sam blizu bradavice imala dva.
To je to, bez panike. Imam 27 godina, tako da mi je doktor preporučio vađenje, ali i 2 sam imala blizu bradavice, tako da bi mi sigurno smetali pri dojenju.
Toliko od mene, pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: