Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Uklanjanje mladeza radio-talasima: da ili ne?
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 11:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 12:48 am
Postovi: 12
Juce sam zvala ORS klinuku, jer hocu da uklonim dva mladeza na dekolteu. Rekli su mi da oni rade to skidanje radio-talasima. Ovde sam vec procitala neke preporuke za ORS, a isto tako sam i negde cula da nije preporucljivo skidati mladeze radio talasima. Sad sam malo zbunjena. Ako talasi nisu bas najbolja metoda, moze li mi neko reci zasto? I jesu li u ORS zaista strucni?

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 12, 2006 1:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
ORS je odlicna klinika, to sam cuo sa vise strana ali sam isto tako cuo da radio talase treba izbegavati. Zato sam se odlucio za laser i sasvim sam zadovoljan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 8:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 12:48 am
Postovi: 12
:-? Hvala, Dejane. Ali tek sad mi nista nije jasno. Klinka je dobra, a metod kojim skidaju mladeze je los?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 13, 2006 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Klinika jeste dobra. Price o talasima su razne, neki kazu da su agresivni za okolno tkivo, a drugi bas obrnuto.
Mene je odvratilo od radio talasa to sto oni uklanjaju samo do povrsine koze. To je mozda dobro za neke povrsinske ("izbacene") mladeze ali to kod mene nije bio slucaj... Postoji koren koji je u kozi, i koliko shvatam on sa talasima ostaje unutra.
Laser radi po principu paljenja tkiva. Znaci on "spali" mladez nakon cega ostanu rupice. Ubrzo se formira karasta koja nakon 15-ak dana otpadne i rupice se "sravne", ali ostanu crvene flekice. E sad problem je sto kod lasera dosta dugo traje povlacenje tih flekica. One vremenom blede i smanjuju se. Meni se posle mesec i po dana jos vide ali polako, procice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 02, 2006 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 1:15 pm
Postovi: 22
Lokacija: Beograd
a posle radio talasa ostane chista kozha?????

_________________
cub is my name pain is my game


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 11:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Doktori ORS klinike su sjajni. Najbolje je da njih pitas za savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Skidala sam mladeže radiotalasima u klinici Diva. Ožiljke nemam a skinula sam bar 10 mladeža raznih vrsta (mislim na one koji su u ravni sa kožom a i one koji vise). Doktorke su divne izuzetno profesionalne i korektne. Neki od ožiljaka su krenuli da liče na keloide pa su mi ponovo radili korekciju (besplatno). Pošto sam to radila pre 8 godina ne sećam se cene, znam da nije bilo jeftino, ali kada radiš veći broj onda je niža.
Ono što je najbitnije je da se posle toliko godina pokazalo da je sve uredu.
Njihov link www.diva-yu.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 05, 2006 1:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2005 2:40 am
Postovi: 109
Lokacija: Beograd
Nisam strucna, ali znam da je svaki mladez ucaureni tumor. Naravno, dobrocudan, ali pod odredjenim okolnostima moze da postane i maligan. Zbog toga nije preporucljivo odstraniti mladeze povrsinski, vec je neophodno izvaditi koren mladeza... Ja sam zbog toga isla na plasticnu hirurgiju u Zvecanskoj (drzavna ustanova), jer sam se osecala mnogo sigurnije, nego da idem na neku od privatnih klinika... Imala sam mladez velicine zrna pasulja na ledjima, i ostao mi je oziljak, ali se ne primecuje mnogo.
Inace, maldeze treba kontrolisati, posebno one vece, i pratiti da li im se menja oblik, velicina ili tekstura, jer su sve to znaci za uzbunu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 11, 2005 9:44 pm
Postovi: 24
Imam dva poveca mladeza, jedan na celu a drugi na nosu i resila sam da ih uklonim. Pre par dana sam bila na plasticnoj hirurgiji u Zvecanskoj i zakazali su mi skidanje za decembar. Medjutim oni to rade hiruskim putem i rekli su mi da ce mi ostati oziljci. Kada sam malo razmislila odustala sam od te intervencije kod njih jer su mladezi na vidnim mestima.
Interesuje me kakva su vas iskusta sa leserskim skidanjem i gde biste mi preporucili da idem?
Jedino mesto gde ne bih isla, iako se cesto pominje, jeste Diva jer sa njima imam lose iskustvo sto se nekih drugih intervencija tice.
Hvala veliko unapred i pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Sto se tice lasera, imam pozitivna iskustva sa klinikom LDI ( www.ldi.co.yu ). Obavezno zakazi kod doktora lazovica. On ce obaviti pregled i posavetuj se. Pregled kosta mislim 1500din i nisi u obavezi nista da radis, a ako ti uradi intervenciju, neces platiti pregled.
Kao sto sam vec napisao laser spali mladez nakon cega ostane rupica koja se popuni i stvori se krasta. Ona otpadne i tu ostane roze fleka koja se jako dugo povlaci i sporo dobija boju koze. Ja sa to radio u julu i fleke se jos itekako vide. Nadam se da se za sledece leto nece videti... Znaci estetski ce trebati vremena da se sredi ali ce vredeti :D
Sto se tice radio talasa sa njima nemam nikakvo iskustvo cak ne znam ni na kom principu rade...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 07, 2006 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 23, 2005 8:32 pm
Postovi: 48
Lokacija: Novi Sad
Dejane, koja je cena intervencije? Da li je u zavisnosti od veličine mladeža ili ne? Koji je tip anestezije?
Što se tiče flekica savim je normalno što ih još uvek ima jer je tu ipak uklonjen sloj kože, nadam se samo da se nisi izlagao suncu. Ne bi bilo loše da mažeš nešto (ne znam šta da ti preporučim ne sećam se šta sam ja mazala) jer je to sad parče mlade kože koja je mnogo nežnija. Do narednog leta će svakako izgubiti tu roze boju i preći u malo bleđu od tvoje normalne pa se neće ni primećivati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Ja sam uklonila mladez lasersi,doduse ne sa korenom jer se na snimku mladez nije identifikao kao potencijalno opasan,nego je intervencija bila iz estetskih razloga . Prezadovoljna sam onim sto su uradili u ORS klinici.

Tri meseca sam mazala Cicactive gel (iz kolekcije Uriage) ,nemam nikakvih fleka,mesto gde je mladez uklonjen je poprimilo normalu boju koze i ako se samo lupom zagleda vidi se mali oziljak koji se sasvim fino kamuflira sminkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 12:37 pm
Postovi: 4
ja sam uklanjala mladez u ORS,nisam zadovoljna 2 puta mi se vratio mladez,ne znam zasto ih toliko hvalite...jer je ocigledno kad se nesto vec drugi put vraca znaci da neko tu ne zna sta radi,sto je najgore mladez je na licu,ja kod njih vise ne idem jer ocigledno mi samo kopaju po licu,a mladez je i dalje tu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 7:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Pokusajte da izbegnete Divu i ORS. Ima dosta razloga zasto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 14, 2009 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 14, 2009 12:37 pm
Postovi: 4
jel moze neko da mi kaye gde da odem....posto ja necu odustati dok ga ne uklonim jer kad sam vec krenula sa tim bar da ga ljudski zavrsim?????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: