Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kondilomi u usnoj duplji
PostPoslato: Pon Avg 14, 2006 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 14, 2006 10:31 pm
Postovi: 2
Pozdrav!
Panika je cudna stvar.
Interesuje me kako se mogu dijagnosticirati kondilomi u usnoj duplji, ali u kucnoj varijanti? Ako bih isprala usta sircetnom kiselinom (kako se inache prikazuju u praksi), pretpostavljam da bi svaa lezija u ustima pobelela, a kamoli kondilom? Kolika je sansa prenosa istih oralnim seksom? Takodje, u slucaju da su prisutni, kako se odstranjuju? Da li se, ako se nalaze u usnoj duplji, mogu preneti i poljupcem?
Inache, meni su uklonjeni genitalni kondilomi pre par nedelja. Od tada sam na silnim vitaminima, ali sam i pod stresom, jer ne mogu da podnesem ideju da ih ja prenesem dalje, da sam bolesna, da se nikad necu izlechiti etc. etc.
Inace, pogledala sam sve teme u vezi kondiloma. Ovo pitanje je postavljeno vise puta, ali nisam videla odgovor.
Hvala unapred....
PS. AKo neko ima link sa slikama manifestacije kondiloma u usnoj duplji, bila bih zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 11:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
malo manje panike i sve ce biti u redu:)

Kondilomi u usnoj duplji su retki, ako se i pojave obicno je u pitanju prolazna kolonizacija, znaci sami od sebe i prodju posle izvesnog vremena. Ako nemas nikakve tegobe - bolno grlo, otezano gutanje, vidljive promene u usnoj duplji, nemoj da se opterecujes time. Koristi sto vise vitamina, sto manje stresa i ne razmisljaj mnogo o tome, pogotovo ako nemas nikakvih tegoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 26, 2006 5:21 pm
Postovi: 20
i ja imam problema sa genitalnim condilomima!nisam ih dobila polnim putem(imala sam odnose samo sa svojim deckom,a on ih na pregledu nije imao).posoji li jos neki nacin prenosenja?i mogu li se preneti putem oralnog sexa?
unapred hvala!
:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Avg 28, 2006 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Na zalost kod muskaraca pouzdanost testa na kondilome je oko 80%, sto znaci da tvoj decko mozda ipak ima hpv virus, ali verovatno nema ispoljene kondilome, dok su se kod tebe pojavili. Kondilomi se mogu preneti putem oralnog seksa itekako. I naglasio bih da se oralnim seksom mogu preneti bukvalno sve polne bolesti kao i pri klasicnom odnosu, zapamtite to. Za neke bolesti je manja verovatnoca, ali mislim da je vase zdravlje vrednije od takve lutrije, zato je najbolje koristiti kondom i pri oralnom seksu, bar dok ne upoznate partnera.
Kondilomi se mogu preneti i preko peskira, u javnom WC-u, dovoljan je samo dodir sa ovim virusom, a preko ruku se moze preneti bilo gde.
Duze se lece, ali kad ih se otarasite i nemate ih narednih sest meseci, vrlo retko se ponovo vracaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 01, 2006 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 5:32 pm
Postovi: 38
Panika zaista jeste cudna stvar...cini mi se da nas zanima ista stvar,ali nikako da nadjem konkretan odgovor..i znam da cu ga dobiti tek kad odem na detaljne preglede,ali posto jos nekoliko dana nisam u mogucnosti da to obavim,onda to pokusavam preko neta.
I ja sam se uspanicila da imam kondilome u usnoj duplji,pa me interesuje kakve ti simptome imas? Imas li problema sa zkezdama na vratu?
Meni je grlo ocajno,kao da me nesto grebe,zulja,bole me zlezde...itd.
Kakv je situacija kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 10:34 pm
Postovi: 25
Ja isto imam genitalne kondilome koje uskoro treba da uklonim, ali ono sto me brine vise od toga jeste verovatnoca da sam ih zaradila i u usnoj duplji! :( Naime, pre nekoliko dana sam otisla i kod zubara i kod ORL da bi bila sigurna, ali oni su mi rekli da nije nista, da nisu kondilomi. Medjutim, vec pet dana me grlo uzasno boli, crveno je i kao da primecujem neke cudne promene... Nisam strucnjak + postajem paranoicna, mozda je stanje obicne upale grla, ali sam uplasena strasno tako da cu verovatno otici opet kod ORL!:( Cula sam da se radi bris na hpv iz grla (samo ne znam gde se to radi?) pa cu i to uraditi ako treba. Ono sto mene zanima jeste da li osoba koja ima recimo kondilome u ustima (ili taj virus) moze poljupceima da zarazi partnera? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
da, poljupcima moze da zarazi partnera ako ima hpv u ustima. Ne znam odakle si, ali neke privatne laboratorije rade test na hpv u usnoj duplji. Medjutim, to je retka pojava, bolje prvo uradi bakterioloski bris, mozda su samo bakterije u pitanju. Kondilomi cesto sami od sebe prodju ako se pojave u usnoj duplji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 10:34 pm
Postovi: 25
Pa to je prosto "sjajno", znaci gore nego da imam sidu, ne daj boze! :evil: :cry: Strasno... Inace, lab nalaz na hpv je u jednoj privatnoj laboratoriji u Beogradu kosta 5.500 din! Znaci ako imam u usnoj duplji nema vise ljubljenja do kraja zivota?!?! :o ili to za prenosenje putem poljupca vazi samo ako se virus manifestuje u vidu kondiloma, kada opadne imunitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 4:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Molim vas da prestanete da se tripujete! Citam sta pisete i ne verujem. Ja ne mogu da verujem da ima neko ko je gori cak i od mene kada su u pitanju bolesti! Ja sam se tripovao ali nikada da imam kondilome u ustima. To je stvarno smesno, verovatnoca za tako nesto je verovatno 1 promil. Moja devojka je imala kondilome, skinula ih je i vise ih nema evo vec duze od godinu dana. Tako da kondilomi uopste nisu toliko strasni kao sto na prvi utisak izgleda. I ja sam prosao isto to sto i vi sada prolazite ali sam na kraju shvatio ovo sto sam vam rekao. Znaci, te varijante kondom do kraja zivota to zaboravite, barem ako mene pitate. Samo se opustite, ako nemate kondilome, niste ni bolesni i tacka. Koga briga ako moooozda imate HPV u sebi (koji je nakon uklanjanja kondiloma toliko mali i jadan da vise ne moze ni da se ispolji) ? Evo ja nikada nisam imao kondilome, nije mi jasno kako ih je dobila moja devojka koja je prvi put sa mnom spavala ali bas me briga i da imam HPV. Hranim se zdravo, zivim zdravo, redovno pijem vitamine i sto se toga tice maksimalno sam opusten. To bih i vama preporucio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 8:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 22, 2006 5:32 pm
Postovi: 38
Ja jos uvek ne znam sta je kod mene u pitanju,ali sam pala u ocajnu depresiju..jer nesto nije kako treba..Trenutno cekam rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa, bris grla sam radila i nadjene su mi gljivice i receno mi je da usta ispirem sodom,medjutim to mi nije pomoglo...grlo mi je i dalje u ocajnom stanju,zlezde na vratu me bole itd. Pa,mi recite da li gljivice mogu dovesti do takvih tegoba i da li je mozda potrebno da uradim i bris ispljuvka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 07, 2006 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Bris ispljuvka? :) Prvi put cujem za ovako nesto ali mora da i tako nesto postoji. :) Ja samo ne znam kako ste se vi devojke sve redom istripovale da imate kondilome u ustima!? Ljudi kazu da i ako se to desi (sto kazu da je mogucnost minimalna) da uglavnom sami nestanu. Ako ti je lekar rekao da ih nemas, jer ne znam kako drugacije mogu da se provale nego gledanjem, i ako imas gljivice, ne znam sta vise hoces. :)

Da li ti uopste imas kondilome na genitalijama ili nemas!??

Nisam lekar ali cak i da imas kondilome u grlu ne verujem da bi oni za posledicu imali povecane zlezde.

Sto se tvog grla tice, zlezde su ti verovatno otekle od tih gljivica a evo da ti kazem i moj primer: mene je mesecima boluckalo grlo, tu i tamo sa prekidima i kada sam otisao kod lekara on mi je pregledom utvrdio da imam detritis, to su ti naslage hrane na i iza krajnika. Ja sam video da imam belu tacku ali sam mislio da je to gnoj. Posle kada sam sam sebi "kopao" po krajnicima nisam mogao da verujem sta se sve nalazilo iza levog krajnika!!!!!! :o GOMILA HRANE koja se ko zna koliko dugo tu skupljala! I to me je i bolelo! Desni me jos uvek povremeno malo bolucka ali njemu ne mogu lepo da pridjem a verovatno i iza njega ima svasta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Sve polne bolesti su takve da se dugo lece i umeju da budu vrlo neugodne. Gljivice ako se namnoze, mogu da budu vrlo dosadne i da prave razne probleme. Ako ti je na brisu pronadjen veliki broj, onda ti samo soda nece bas pomoci. Za gljivice na jeziku i u ustima je dobar dactanol oralni gel, posavetuj se sa lekarom, uzima se tri puta dnevno.

80 % ljudi dodje u dodir sa hpv virusom, uglavnom organizam savlada i odbaci virus, kod 20 % ljudi na zalost oraganizam ne uspe da se izbori i dolazi do kondiloma. Ako toliko sumnjas na kondilome uradi bris, tako ces bar biti sigurna.
Nakon lecenja kondiloma, ukoliko vise nema recidiva (bar godinu dana), virus se nalazi u latenciji i u malim kolicinama, pa je i mogucnost da zarazite partnera manja, samo zdrav zivot i jak imunitet i zaboravicete na hpv kao ruznu proslost.

Za hpv i kondilome uopste idealna sredina je genitalno podrucje, u ustima mogu da se jave usled slabog imuniteta kod osobe koja je pod jakim stresom ili boluje od neke druge bolesti, pa je organizam oslabljen.

Najnezgodnije je to sto se svaka od ovih bolesti razlicito manifestuje od osobe do osobe, pa je nekad tesko otkriti sta je zapravo u pitanju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 08, 2006 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Kondilomi se ne utvrdjuju brisom nego kolposkopskim pregledom.

Takodje, sto se tice recidiva, ja sam cuo da je u pitanju sest meseci ali sto duze to bolje u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Sep 09, 2006 4:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Uzima se bris iz usne dupjle, takodje iz vagine ili iz uretre kod muskaraca i odmah se premaze na staklene plocice, pa se radi analiza. Ukoliko su kondilomi vidljivi golim okom, bris nije potreban.

Kolposkopski pregled je jedna od opcija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 09, 2006 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 10, 2006 10:34 pm
Postovi: 25
Ali, molim vas, gde se radi bris iz usne duplje (na hpv)? Gde god sam pitala svi su mi rekli da se samo moze uraditi genitalni bris! Ako znate gde to moze da se uradi, molim vas napisite! Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: