Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 4:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2015 4:33 am
Postovi: 4
Imam 16 god. Visok sam oko 165, otac mi je isto oko 165, 2 cenimetra visi mozda. Meni se ne svidja ova visina, uvek sam mislio da cu biti i preko 175, uvek sam se zamisljao kao visokog, mada sad sam odustao od te ideje, sad bi voleo da predjem i preko 170 , jednostavno uvek sam bio najnizi , i u osnovnoj i trenutno u srednjoj. Nekako mi je glupo da su mi vrsnjaci od 175-202cm , osecam se kao niza rasa.
Malo sam istazivo po iternetu, znam da za visinu je 90% genetika, ukoliko je tako onda ja verovatno necu ni preci 170.

Kao prvo, imam problem sa kicmom, nije prava, kifoza, radio sam vezbe, i radim ih skoro svaki dan, mada su me smorile, doktorka je rekla da kad bi ispravio kicmu porsto bih 2-4 cm, Ali meni se kicma ne ispravlja , 2 meseca sam radio te vezbe, i dalje je na istom mestu, jednostavno nece da se ispravi, ne znam jesu vezbe prave , ili sta vec, vec me je smorilo da ih radim kad nema poboljsanja.

Kao drugo, cuo sam da su neki doktori radili istrazivanja, i da su dosli do vezbih koji mogu da povecaju visinu u bilo kom zivotnom dobu.Cak su te vezbe i na jutjubu, zanima me kolko je to zapravo moguce, i da li vredi pokusavati ove vezbe.

https://www.youtube.com/watch?v=zrImW158Kmw

Ukoliko ima jos nekih vezbih koje pospesuju rast, bilo bi lepo da ih pokusam. Znam da povecavanje odraza, moze da pospesi rast, radim i to i to 3 serije po 70-80 dizanja na prste, i skakanje unaokolo ko lud dok god mogu da izdrzim.

Inace sportom poput kosarke i odbojke se samo bavim u skolskim okvirima, jer sam poprilicno vrljav sa loptama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 1:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јачање мишића само може да успори раст костију, па тако не видим логику да повећање одраза утиче на повећања висине.

Она женска на снимку ради вежбе изтезања па то има неке шансе да олакша костима да расту.

Колико си тежак и како се храниш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2015 4:33 am
Postovi: 4
Imam oko 55kg, mozda sam i smrso 2-3 kile , nisam se merio odavno, Inace ishrana se bazira na mesu, peceno, kuvano, naravno tu je ponekad i grasak, supe, boranija , i ostala kuvana jela, mada veci deo mog jelovnika su pecena jela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Sre Avg 19, 2015 9:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мораћеш да убациш млечне производе, нарочито пуномасно млеко. Ништа без калцијума. Најбоље би било домаће кисело млеко и домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 3:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2015 4:33 am
Postovi: 4
U zadnje vreme nisam bas nesto pio jogurte, i mleka. Ali pocecu.

Inace, ne znam da li da nastavim da radim vezbe za ispravljanje kicme, jer neke vezbe su za jacanje kicmeni misica, posto znam sto jaci misici, to kost manje raste.

I da li mogu da se bavim vezbama poput sklekova, trbusnjaka i ostalih, jer hocu da se dovedem i u formu a i da porastem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 3:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2015 4:33 am
Postovi: 4
U zadnje vreme nisam bas nesto pio jogurte, i mleka. Ali pocecu.

Inace, ne znam da li da nastavim da radim vezbe za ispravljanje kicme, jer neke vezbe su za jacanje kicmeni misica, posto znam sto jaci misici, to kost manje raste.

I da li mogu da se bavim vezbama poput sklekova, trbusnjaka i ostalih, jer hocu da se dovedem i u formu a i da porastem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rast , Vezbe za rast
PostPoslato: Čet Avg 20, 2015 10:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кичму треба да исправиш, да не кажем да мораш. Па ти види како ћеш то да урадиш.

Вежбе без тегова и додатног оптерећења не би требало да стварају проблем за раст, чак напротив.

И како то мислиш да не би да радиш вежбе за исправљање кичме јер јачају мишиће, а са друге стране хоћеш да радиш вежбе да се доведеш у форуму?!?!?! Да немаш "мало" контрадикторне ставове и жеље?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 140 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: