Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Edukacija po školama
PostPoslato: Čet Mar 02, 2006 11:17 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Društvo za borbu protiv šećerne bolesti grada Beograda započinje program edukacije o dijabetesu za osnovne i srednje škole na teritoriji grada. Postoje dve vrste programskih tribina - jedna je namenjena učenicima, a druga nastavnom osoblju. Zainteresovani profesori, nastavnici, roditelji ili učenici, koji žele da se edukativna tribina o dijabetesu održi u njihovim školama, mogu da mi se jave.


Poslednji put menjao Diabeta dana Čet Feb 26, 2009 5:44 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 05, 2006 1:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
:D Pozdravljam iz sve snage ovu ideju i smatraj zakazanim za iducu nedelju edukaciju i dece i nastavnika u nasoj o.s.Javicu ti dan i sat. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 9:47 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
E, pa konacno smo juce organizovali predavanje u skoli! Mogu reci da je bilo veoma korisno i za nastavnike i za ucenike. Deca su bilo mnogo aktivnija i pokazivala vise znanja i interesovanja od nastavnika, sto me je veoma iznenadilo (pozitivno, naravno). Sigurno cemo ovakve akcije edukacije po skolama nastaviti! :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 03, 2006 7:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 21, 2004 11:14 pm
Postovi: 197
Lokacija: Beograd
:P :D Hvala na divnoj i profesionalno odrzanoj edukaciji kako nastavnika tako i dece! :D Ne mozete da zamislite da ceo cas petaci cute ,slusaju i postasvljaju vrlo konkretna pitanja.Stela im je odgovarala bas onako kako bi oni najbolje razumeli.reakcija dece je bila vrlo pozitivna,bilo im je mnogo toga jasnije.Posebno im se svidela torta Grcki sladoled koju sam za tu priliku napraviola sa fruktozom. :wink: A nastavnici,pa ...Shvatice kad,tad!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 06, 2006 4:09 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Deca su me odusevila, za razliku od nastavnika. Ali dobro, idemo dalje... Vazno je da je tvoje dete zadovoljno! :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 03, 2006 4:25 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Održali smo još jednu prezentaciju za učenike V razreda u OŠ "Miroslav Antić", jer je dete imalo problema sa svojim drugarima iz razreda. Ostalo je još da održimo i njihovom nastavnom veću i da zaokružimo priču u ovoj školi. Za sada su pozitivne reakcije i dete je više nego srećno što ima podršku, a klinci su shvatili da postoje i neke drugačije stvari u životu, od kojih, takođe, niko od njih nije zaštićen.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 08, 2006 11:54 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Održali smo predavanja o dijabetesu i na nastavničkom veću u OŠ "Miroslav Antić", tako da su sada svi "namireni". već sam dobila pozivitne reakcije i kažu da im je moja poseta mnogo značila.

Eto, dragi roditelji, ne sedite skrštenih ruku, već me pozovite u akciju ako imate problem i nerazumevanje u okolini.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: edukacija u o.s. Miroslav Antic iz ugla roditelja
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 17, 2006 6:01 pm
Postovi: 3
Iako malo kasnim sa registracijom i ukljucivanjem u forum, drago mi je da je objavljena poseta skoli Miroslav Antic, proslo je bolje nego sto sam ocekivala i mogu samo da pozdravim ovakvu akciju, koja moze samo da pomogne boljem razumevanju nastavnika ali boga mi i dece za dete sa dijabetesom. Moje dete sada se slobodnije i ponasa u odnosu na okolinu u vezi sa dijabetesom, ranije je cak i krila zbog pakosnih primedbi, sada se na to samo nasmeje i ne dodiruje je vise tako kao ranije. Svi roditelji bi trebalo da se ukljuce u akciju, da to ne bude samo sporadican pokusaj, onda bi i skole drugacije shvatale detcu sa dijabetesom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 17, 2006 10:43 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Upravo radimo na podnošenju projekata nadležnim sekretarijatima za edukaciju u školama. Nadam se da ćemo proći, pa će cela akcija biti masovnija :D

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 04, 2008 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 04, 2008 10:21 pm
Postovi: 4
ja ovo u potpunosti podrzavam, jer predrasude o dijabetesu jos uvek postoje na ovim prostorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Edukacija po školama
PostPoslato: Pon Jul 27, 2015 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 27, 2015 7:39 pm
Postovi: 1
Naravno da je edukacija potrebna, generalno o cestim poremecajima i bolestima, a ne samo o dijabetesu. Smanjila bi se diskriminacija, kada bi deca bila informisanija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Edukacija po školama
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 10, 2014 12:45 pm
Postovi: 24
Ovo je jako dobra ideja, nadam se da će nekada i država da se seti da organizuje slična predavanja, ali oni koji se za to pitaju prosto nisu na tom stepenu razvoja svesti da bi spoznali zašto je to važno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: