Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alveolitis
PostPoslato: Sub Avg 01, 2015 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 01, 2015 9:06 pm
Postovi: 4
Poštovani
Pre 4-5 dana sam izvadila šesticu u donjoj vilici(desno). Teško vadjenje(zub je lečen pre 8 godina a pre pola godine je pukao tako da je ostao samo koren,zaboleo me pre par dana ujutru sam se odmah javila stomatologu ali se već pojavio mali otok,zbog čega je vadjenje bilo poprilično bolno). Nakon vadjenja primetio je da ne dolazi do krvarenja pa je posumnjao na alveolitis.Nakon prestanka anestezije pojavio se nesnosan bol čak i pod analgeticima(brufen) to je trajalo 2 dana potom sam se javila svom stomatologu tada mi je isprao ranu fizioloskim rastvorom i stavio tampon natopljen ne znam tačno čime,to je ponovio još jednom juče i rekao mi da će morati da mi iskiretira ranu u ponedeljak ukoliko ne bude poboljšanja i dao mi palitrex. Ja sada nemam jake bolove,bol postoji ali nije nešto što se ne može podneti pritom ne pijem ništa protiv bolova i takvo je stanje od juče. Zanima me da li je to kiretiranje bolno i da li rana može da zaraste i bez tog zahvata ili je zaista neophodno?Čula sam iskustva gde uglavnom nije pomoglo jedno kiretiranje već se moralo ponoviti više puta. Izvinjavam se na preopširnosti i unapred hvala na odgovoru :-)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: