Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Gonartroza
PostPoslato: Uto Jul 21, 2015 12:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2015 12:12 pm
Postovi: 4
Pozdrav,
imam 17 godina i postavljena mi je dijagnoza gonartroze za oba kolena (gonarthrosis primaria bilateralis incipiens; chondromalatio patellae). Često me bole zglobovi i to ne samo kolena ali predpostavljam da je to sve povezano i da sve kreće od tih kolena. Oba kolena su mi bez otoka ali se javljaju krepitacije pri pokretima. Prepisan mi je Bruffen 400 protiv bolova i fizikalna terapija. Pomenute su mi i neke injekcije koje se daju direktno u koleno za tzv. obnavljanje hrskavice. Interesuje me da li mi moje godine pomažu ili odmažu pošto koliko sam ja upućena od gangroze oboljevaju pretežno starije osobe i da li je ovo oboljenje nekako povezano sa hormonom rasta pošto od kad je počeo da se javlja bol u kolenima (14-15 godina) prestala sam sa rastom. Hvala unapred. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Uto Jul 21, 2015 12:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како год твоје године деловале, ништа не можеш да промениш. Због тога сматрам да је питање погрешно, није логично.

Колико си висока и тешка? Чиме си се бавила и бавиш се? Шта највише једеш и пијеш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Sre Jul 22, 2015 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2015 12:12 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Како год твоје године деловале, ништа не можеш да промениш. Због тога сматрам да је питање погрешно, није логично.

Колико си висока и тешка? Чиме си се бавила и бавиш се? Шта највише једеш и пијеш?


Visoka sam 163cm , a teška 65kg. Dok nije počeo da se javlja bol u kolenima redovno sam vozila bicikl. Što se tiče hrane i pića izbegavam većinom kuvanu hranu i gazirane sokove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Čet Jul 23, 2015 10:15 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Избегаваш кувану храну?! Одакле си ти? Из Африке?

Треба да се храниш у складу са простором где си одрасла и како су се хранили твоји преци. Вероватно не пијеш довољно воде и ко зна шта још.

На основу овако оскудних информација ништа не могу да закључим.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2015 12:12 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Избегаваш кувану храну?! Одакле си ти? Из Африке?

Треба да се храниш у складу са простором где си одрасла и како су се хранили твоји преци. Вероватно не пијеш довољно воде и ко зна шта још.

На основу овако оскудних информација ништа не могу да закључим.

Na osnovu tvojih oskudnih odgovora ja samo mogu da zaključim da si idiot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 4:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Nemojte tako. Da vidimo jel mozemo da pomognemo.

Moja baka je bolovala od gonartroze celog zivota, sa velikim otocima. Pomagala joj je setnja, umerenom brzinom u veoma udobnoj obuci. Ja bih preporucila neke vazdusaste patike za trcanje sa gelom.

Plivanje jako pomaze, cesto je boravila u banjama. Telesna tezina morala bi da bude ipak manja po mom misljenju ali nikakve rigorozne dijete.

Savetovanje sa nutricionistom oko ishrane hrskavice bi svakako pomoglo. Oni umeju da izbalansiraju dobro amino-kiseline potrebne za hranjenje hrskavica u telu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Pet Jul 24, 2015 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
dexter98 je napisao:
Na osnovu tvojih oskudnih odgovora ja samo mogu da zaključim da si idiot.

На основу овог твог високоумног закључка, ја ћу тебе да означим као противника и више нећу гледати твоје текстове.

Не мислиш ваљда да је мени више стало до твога здравља него теби?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gonartroza
PostPoslato: Sub Jul 25, 2015 6:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 21, 2015 12:12 pm
Postovi: 4
Djurina je napisao:
Nemojte tako. Da vidimo jel mozemo da pomognemo.

Moja baka je bolovala od gonartroze celog zivota, sa velikim otocima. Pomagala joj je setnja, umerenom brzinom u veoma udobnoj obuci. Ja bih preporucila neke vazdusaste patike za trcanje sa gelom.

Plivanje jako pomaze, cesto je boravila u banjama. Telesna tezina morala bi da bude ipak manja po mom misljenju ali nikakve rigorozne dijete.

Savetovanje sa nutricionistom oko ishrane hrskavice bi svakako pomoglo. Oni umeju da izbalansiraju dobro amino-kiseline potrebne za hranjenje hrskavica u telu.


Citala sam vec o tome na ovom sajtu, svesna sam da svaki kilogram vrsi dodatni pritisak na kolena s' toga pokusavam da smanjim kilazu i da se malo vise fizicki aktiviram. Hvala za savete :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: