Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Metadon i anestezija
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 6:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Pozdrav svima,
Novi sam ovde ali mi je hitno pa bih voleo da mi se jave dobronamerni ljudi bez predrasuda i da mi pomognu sa nekim savetom,a voleo bih čitaoče foruma da se bar malo zamisliš nad ovom pričom.
Devedesetih godina sam upao u neku emotivnu krizu koja svakom adolescentu može da se desi ako nema pravu podršku porodice i prave prijatelje oko sebe.A jedan događaj iz 94-te godine je bio okidač za ovo što ću vam napisati.Tada sam počeo da pijem bensedin,onako,na svoju ruku,i kako to često biva na vrućem beogradskom asfaltu do mene je došla droga.Sve sam živo probao više puta-marihuanu,ekstazi,lsd i heroin.Okrenuo sam kao novi list 99-te godine kada sam se oženio i dobio ćerkicu 2000-te.A u međuvremenu sam 98-me saznao da imam hepatitis c.Progutao sam i tu gorku pilulu,supruga ga nije imala i sve smo činili da se ne zarazi.Pobegao sam u jedan gradić u provinciji zajedno sa porodicom i tamo mi se u razmaku od godinu dana rodio i sin.Bogu hvala nisu bili pozitivni na hcv infekciju.
2004 sam se razveo od žene i ne bih vam ovoliko trošio vreme ali želim da dobijete širu sliku mog trenutnog stanja.2010-ta mi je bila posebno teška jer mi se majka moje dece ubila jer je u međuvremenu obolela od bipolarne depresije a nije htela da pije lekove jer antidepresivima treba vreme da počnu da deluju,nije to analgin.
2005-te sam doživeo moždani udar i bio hospitalizovan,a u međuvremenu mi je dijagnostifikovana na magnetnoj rezonanci arterio venska malformacija zbog koje sam otišao u Istanbul,bolnicu Adžibadem na tretman gama nožem 2012 godine.Svo vreme od 2004 pa do prošle godine ja sam koristio heroin kada bih imao novac,a kada ga ne bih imao zloupotrebljavao sam razne lekove(rivotril,diazepam,bensedin,mendileks itd).Odlučio sam da se javim u specijalnu bolnicu za lečenje bolesti zavisnosti prošle godine u Maju i od tada nisam uzeo nikakvu drogu.Redovno idem na kontrole krvi i na ultrazvuk i sve je zasada dobro.
Imam milion pitanja za vas,a prvo je sledeće.Imam puno lipoma po telu i za 14.07 zakazana mi je operacija da mi odstrane par komada i to je samo početak.
E sad glavno pitanje,s obzirom da pijem metadon pod nadzorom od Maja prole godine i da ga na svoju ruku smanjujem polako(sa 60ml sam prešao na 50 i cilj mi je da stignem do 20 i da onda zatražim detoksikaciju),da li trba da se plašim anestezije u kombinaciji sa metadonom.Interesuje me i lokalna i totalna jer ne bih želeo da se pored ovolikih muka i okreta od 180 stepeni da se ne probudim i da mi deca ostanu i bez oca.Oni su odlični učenici i jako dobra deca,nije što su moja,ali tako je i nikad ništa ružno nisu doživeli od mene niti me videli izdrogiranog.
Dakle smem li anesteziju na metadon(a da,pijem i amitriptilin(antidepresiv i prija mi),diazepam 3x5mg dnevno i lamictal 2x50 +25mg dnevno)i da li ću ostati živ za moju decu jer nemaju mamu a ne bih želeo da nemaju ni tatu.Vi koji me osuđujete verujte mi da nikako da ne možete da me osudite više od samoga sebe.
Pozdrav svima.čekam odgovor,operacija je 14.07

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 8:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти шта значи, ја те не осуђујем. Свакаква срања снађу живог човека али треба да се учимо на грешкама. Боље је да учимо на грешкама других него на својим. А опет из неких ситуација само Бог може да нас извуче. То прилично добро знам.

Елем, нећеш се тако лако пробудити из тоталне анестезије ако си на неким дрогама. Није ми јасно шта ће ти тотална анестезија због липома.

П.С.
Колика је шанса за сличне аватаре на форуму? :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Pon Jul 13, 2015 10:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Vala baš! :D
Aj pa mi drži palčeve sutra,ja ne verujem da će biti totalna a ako bude valjda neću pevati sa anđelima sutra.Nemam lep glas :P

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Pon Jul 13, 2015 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ајд, важи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 5:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Ацо,само да ти јавим да је операција прошла савршено и под локалном анестезијом.Предстоји ми рад на другој руци(мислим да ће за њу бити опет локална) а онда на стомаку и бутини,где су ми баш велики липоми.Можда ту буде тоталне,дај Боже да не.
Велики поздрав из Матрикса!
8)

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 5:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Svakako treba da mišljenje da psihijatar i anesteziolog.

Generalno, za lipome koji su ipak potkožna stvar opšta anestezija nije toliko "duboka" kao za neke druge operacije, i samim tim manje problematična...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Za opstu anesteziju obavezan je pregled i razgovor sa anesteziologom i ne vidim razlog zasto ne bi tada razgovarao sa njim o mogucim kontraindikacijama. Oni ljudi rade sedacije i narkomanima i secerasima i teskim bubreznim bolesnicima na dijalizi, prema tome kome ces najvise verovati ako ne anesteziologu u saradnji sa internistom koji te priprema za operaciju.

Metadonska terapija nikako ne sme biti precutkivana ako te spremaju za totalnu anesteziju. Takodje ni za analgeziju.

Ako je u pitanju lokalna anestezija onda je verovatno okej. Ali cak i tada bih objasnila svoj slucaj doktoru koji te vodi.

Takodje smanjivanje metadonske supstitucije pod nadzorom, na svoju ruku nikako nije pozeljno, definitivno bi trebalo o tome da razgovaras sa doktorom koji ti odredjuje doze.

Sve najbolje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 9:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
sanomor je napisao:
Ацо,само да ти јавим да је операција прошла савршено и под локалном анестезијом.Предстоји ми рад на другој руци(мислим да ће за њу бити опет локална) а онда на стомаку и бутини,где су ми баш велики липоми.Можда ту буде тоталне,дај Боже да не.
Велики поздрав из Матрикса!
8)

Одлично!!!

Немој да за такве баналне ствари користиш општу анестезију. Боље је да примиш локалну и на десет места него да те успављују. То не само да је велики стрес за организам него је и опасно. Сећам се једног случаја када су дечка "рутински" успавали да се не би мучио приликом операције ураслог нокта. Никада се није пробудио јер се испоставило да је имао алергију на неки од састојака који је примио.

Гаси Матрикс! Беж'мо! 8)

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 4:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
Djurina je napisao:
Za opstu anesteziju obavezan je pregled i razgovor sa anesteziologom i ne vidim razlog zasto ne bi tada razgovarao sa njim o mogucim kontraindikacijama. Oni ljudi rade sedacije i narkomanima i secerasima i teskim bubreznim bolesnicima na dijalizi, prema tome kome ces najvise verovati ako ne anesteziologu u saradnji sa internistom koji te priprema za operaciju.

Metadonska terapija nikako ne sme biti precutkivana ako te spremaju za totalnu anesteziju. Takodje ni za analgeziju.

Ako je u pitanju lokalna anestezija onda je verovatno okej. Ali cak i tada bih objasnila svoj slucaj doktoru koji te vodi.

Takodje smanjivanje metadonske supstitucije pod nadzorom, na svoju ruku nikako nije pozeljno, definitivno bi trebalo o tome da razgovaras sa doktorom koji ti odredjuje doze.

Sve najbolje :)


Hvala na savetu samo što sam se igrom slučaja našao u paklu diskriminacije.Na VMA sam u Martu imao zakazanu operaciju i kada me je pripremao za zahvat doktor pripravnik ja sam mu rekao za opijate,da povremeno uzimam on je to napisao u svoju svesku,podvukao tri puta i lupio tri uzvičnika.I onda maltretiranje,doktorka koja mi je operisala diplopiju mi je došla u sobu,pa mi je rekla da sam trebao da joj kažem,a onda načelnik koji je bio toliko bezobrazan da sam na blef morao da ga uhvatim,izvadio telefon iz džepa i rekao mu da sam sve snimio.Odmah je promenio ton i smestili su me u zasebnu sobu,"boks".Znaš kako mi je odvratno bilo da sam hteo da napustim VMA,ali mi je operacija hitno bila potrebna,jer kada me je ošurio šlog,ja sam postao razrok i samo operacija je mogla da pomogne.Posle dva dana sam operisan,dan posle pušten kući,samo što mi je pre puštanja načelnik rekao(došao je u moju sobu)da je mogao da me otkači i kako je tolerantan.Ja sam mu rekao hvala i da se više nikad ne vidimo.Kontrole sam odrađivao u klinici za očne bolesti,i tako..Opekao sam se i morao sam da ćutim jer da sam to isto doživeo ne znam šta bih uradio,možda bi se svađao i pribegao nasilju,ko zna.U suštini sam miran lik i drago mi je da je ovo prošlo kako treba.Još mi je moj doktor koji me je operisao prekjuče zakazao za kraj meseca levu ruku,a nešto će slično raditi i sa stomakom i butinom

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 4:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2015 5:13 pm
Postovi: 18
aaaca je napisao:
sanomor je napisao:
Ацо,само да ти јавим да је операција прошла савршено и под локалном анестезијом.Предстоји ми рад на другој руци(мислим да ће за њу бити опет локална) а онда на стомаку и бутини,где су ми баш велики липоми.Можда ту буде тоталне,дај Боже да не.
Велики поздрав из Матрикса!
8)

Одлично!!!

Немој да за такве баналне ствари користиш општу анестезију. Боље је да примиш локалну и на десет места него да те успављују. То не само да је велики стрес за организам него је и опасно. Сећам се једног случаја када су дечка "рутински" успавали да се не би мучио приликом операције ураслог нокта. Никада се није пробудио јер се испоставило да је имао алергију на неки од састојака који је примио.

Гаси Матрикс! Беж'мо! 8)


Бежимо у планине :lol:

_________________
We are the heroes of our time
But we dancing with the demons in our mind


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Pet Jul 17, 2015 9:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
... јер тамо нема зиме. :lol:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Metadon i anestezija
PostPoslato: Uto Maj 30, 2017 8:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 01, 2016 2:08 pm
Postovi: 12
Ljudi, uspeo sam da izbacim virus! Totalno besplatno sam dobio terapiju za 12 nedelja, i odem posle terapije mesec i nešto je prošlo na kontrolu i negativan sam! Bogu hvala pa se poklopile stvari. Moj Anđeo čuvar još jednom mi je pomogao. Pio sam 86 tableta Sofosbuvira i 86 tableta Dactalosvira. Hvala jednoj dami iz Australije i jednom pravom čoveku iz Velsa. Čak ni poštarinu nisam platio

_________________
Konju misli na generaciju potonju a ne samo kako da natovariš klonju i pre nego što izađeš ostavi poruku bolju..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: