Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Otok testisa
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 8:18 pm
Postovi: 5
Pozdrav, imam 45 godina i do sada nisam imao nikakvih uroloških problema.

Tokom prošle noći sam počeo da osećam bol u donjem delu stomaka i peckanje u donjem delu leđa na levoj strani. Popio sam dupli brufen i nekako sam zaspao i pregurao noć. Jutos kada sam se probudio, zaprepastio sam se veličinom levog testisa.

Levi testis mi je otekao i duplo je veći od desnog (možda i trostruko). I dalje povremeno osećam slabiji bol u stomaku i sa leve strane leđa. Za sada brufen pomaže. Sam testis me generalno ne boli, ali je osetljiv na dodir i kada menjam položaj tela (sedam, ustajem, hodam itd.)

Da napomenem da na desnom testisu nema nikakvih promena, za sada. Interesuje me šta može da bude uzrok oticanja testisa i da li to možda ima neke veze sa nezalečenom upalom grla i nosa koju vučem još od zimus. Malo, malo, pa mi se zapuši nos ili zaboli grlo, čak i u ovim letnjim danima. Ali, ovo sa testisom mi se desilo prvi put i malo je reći da sam preplašen. Danas sam hitno otišao kod lekara i dobio sam upute za laboratorijske analize krvi i urina za sutra.


PS. Molim za bilo kakav odgovor, preplašen sam nastalom situacijom. Svaki savet je dobrodošao, možda neki predlog za dobar čaj koji bi pomogao ili "narodni lek", šta god.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 9:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Nema veze sa prehladama respiratornog trakta.
Moze se raditi o upali testisa i epididimisa (struktura koja se nalazi uz testis), ali i nekim drugim stanjima (kile i drugo). Ono sto se svakako treba uraditi je pregled testisa, tako da Vam savetujem da se obavezno sto pre javite urologu na pregled, vec ujutru, kako bi se ustanovilo tacno o cemu se radi i odredila prava terapija, ukoliko se neka stanja ne lece na vreme mogu se komplikovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Čet Jul 02, 2015 9:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 8:18 pm
Postovi: 5
Dr011

hvala na odgovoru. Svakako ću se sutra obratiti urologu. Samo da napomenem da mi se u međuvremenu testis još uvećao, a izgleda me hvata i temperatura (inače vrlo retko imam povišenu temperaturu).

Da li bi mi za veceras pomogao neki antibiotik? Jel mogu nekako da zaustavim oticanje testisa? Možda obloge hladne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Pet Jul 03, 2015 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 8:18 pm
Postovi: 5
Mali update

Danas sam u domu zdravlja dobio uput za urologa, ali kad sam otišao u bolnicu da zakažem pregled, prvi slobodni termin je početkom avgusta???

Obzirom da mi je stanje isto kao juče (testis je mnogo uvećan ali ne boli), da li da čekam termin ili da idem što pre u privatnu ordinaciju? (Dr011, ovo je pitanje za vas)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Ned Jul 05, 2015 1:03 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2012 5:40 pm
Postovi: 921
Lokacija: BEOGRAD
Dr011 je kralj, jedini doktor "opste prakse" ili mozda je covek zavrsio neku specijalizaciju... prosto se razume u celu anatomju covekovu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Ned Jul 05, 2015 9:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Javite se na pregled kod urologa u nekoj hitnoj ustanovi, sto pre, nikako cekati avgust sa tim stanjem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Ned Jul 05, 2015 10:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 8:18 pm
Postovi: 5
Javio sam se jos juce, dijagnoza upala testisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 02, 2015 8:18 pm
Postovi: 5
Mali update.

Na terapiji sam već 10 dana, u pitanju je bakterijska upala testisa (ešerihija mi je nađena u urinokulturi). Prvih dana sam primao inekcije, sad sam na palitrexu, nemam nikakvih problema ni bolova, čak normalno hodam. Jedini problem mi je testis koji je i dalje natečen mnogo, nije se smanjio otok ni malo u odnosu na početak.

Za par dana završavam prepisanu terapiju, pa me interesuje koliko vremena je potrebno da se otok povuče. Ima li neko sličnih iskustava, da li postoji neki efikasan lek koji smanjuje otok?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Otok testisa
PostPoslato: Uto Apr 10, 2018 7:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2018 7:12 pm
Postovi: 1
Postovani,
Potrebna mi je mala pomoc.
Pre par godina sam imao jaku upalu desnog testisa.
Nakom terapije kada je otok spao testis je ostao manji u odnosu na levi.E sad kako vreme prolazi sve se vise smanjuje i sad je velicine male kuglice.Dobio sam dete u medjuvremenu tako da znam da bar ovo drugo radi ali me brine da li zbog ovog smanjivanja tj nastajanja moze da mi se jave neke posledice i da li da se zabrinem?
Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: