Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Čet Dec 25, 2008 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 1:28 pm
Postovi: 24
volio bih da mi neko odgovori ili da me negdje uputi a ne samo da prica da nije nista nego da je umisljeno....(a mozda i jeste)......

sve se zbilo ovako........ :(

bavio sam se sa teretanom punih 6 god.poceo sa 13 god.(isto kad sam postao pusac) pa sve do 19-te godine kad sam konacno prestao da idem u teretanu i da se uopste bavim ikakvim sportom(pusenje nisam bataljivao)...sa 17 god sam poceo dugotrajnu vezu sa kojom sad imam brak,ta veza je trajala 7 god.sobzirom da smo bili daleko jedno od drugog vjerovatno sam zbog toga zapostavio sport u potpunosti i poceo da pijem i da se slabo hranim....da pojasnim
(u pocetku veze bilo mi je save jedno,vec nakon 2 god.izlazenja sam se upecao,a i ona.mogu reci da sam tad postao ljubomoran :evil: kao djavo a kasnije je sve gore i gore bilo,i samo sam na to dodavao alkohola i cigareta....vrlo sam tezak momak kao crna zemlja kad se za nesto uhvatim to je tako i nikako drugacije.pio sam prosjecno 3-4L piva 4 dana u nedelji,smrsao za godinu dana 11 kg budio se oko 14h,popio turu piva,doruckovao oko 17 i to vrlo malo,opet do ponoci pio i onda bi mi se otvorio apetit i oko 3 h pojeo npr.7 cufti ili 5 sarmi ili 2 tanjira pasulja mnogo zacinjenog....ona se onda preselila u susjednu zgradu bio sam donekle zadovoljan ali mi tad djavo nije dao mira sta se radi po fax-u i samo je bilo svadjanje i pice i ogromna nervoza punih 7 god.posle sam je ozenio....mozda bude vazno,nikad se nisam drogirao ni bolesan bio osim prehlada...nego...)
Takav zivot sam vodio pune 4 god.dok jednog lepog suncanog jutra nakon burne i pijane noci nisam stigao na posao bilo je oko 8:30h kad sam pojeo hamburger (nikad ujutru nisam jeo-mozda neki put :wink: ).u 9 h kako sam sjedio na stolici i gledao bezveze okolo (bio sam malo pognut) osjetio sam preskok srca i malo me je natjeralo da zakasljem kao da mi je stalo u grlu i u isto vrijeme sa tim simptomom sam izgubio vid na desnom oku i nagnuo se na desnu stranu(valjda me zanijelo) to je trajalo pola sekunde i sve se onda vratilo normalno.....(sobzirom da to nikada u zivotu nisam osjetio,prepao sam se)pitali su me sta ti bi,kazem ne znam udari mi srce jako dako me okine,imao sam takav osjecaj.odmah nakon toga sam bio citav drugaciji kao da me je neko sa necim prekrio.umio sam se,mislio da mi je pao pritisak i popio kafu ali kad sam ustajao imao sam osjecaj kao da cu da padnem,kad sam hodao bio sam nesiguran i glava mi je bila teska(nije boljela)kao da mi se mutilo odnosno vrtjelo ali sam isao normalno nisam padao ili zanosio malo mi je bilo teze da pricam i da se krecem bio sam citav kao slomljen nisam znao sta se desava nije mi nista trnjelo samo sam kao citav drhtao.u 9:30 ili oko 10h imao sam ,kako da nazovem,jake probode kroz grudi i trnjenje citave glave i grudi (nista vise bez to) i to je nailazilo na talase,mislio sam imam infarkt cim sjednem kao da me stegne u isti momenat i glava i grudi i kao da cu da nestanem da umrem,onesvijestim,ne znam...uzeli smo taxi do urgentnog bloka,daljina je bila oko 300 metara mislio sam da necu ni 10 preci nego da me kopaju :roll: .
kad smo stigli tamo nisam imao ni malo snage simptomi su se desavali i dalje ta stezanja slabo disanje bledilo i suva usta...(sobzirom da sam prvi put u urgentni i sto se sve desilo to po meni opravdava visok pritisak koji je bio 230-190 jer sam se uplasio od smrti koje sam mislio da je 100 posto tu.
uradili su ekg koji je bio uredan,krv koja je bila uredna,neuroloski pregled koji je bio uredan i nekakav parametar za srce i valjda za infarkt koji je isto bio uredan na 0-li.
rijec doktora je bila-ispravi se mozda ti je hamburger podigao dijafragmu i da sam se uplasio.....nego meni njegove rijeci nisu bile na pamet nego smrt i kraj za mene.zajedno sa onim stiskanjem je i bilo drhtanje citavog tijela.dali su mi infuziju valjda nesto za smirenje sta znam....lezao sam tamo oko 3h,pustili su me kuci,ni 2 posto mi nije bilo bolje.temperature nije bilo,nisam spavao 2 noci i opet poceli jaci simptomi stiskanja i osjecaja propadanja ili smrti-opet u urgentni-tamo opet nista sve u redu.opet kuci,jaki probodi u grudima ne mogu nista da jedem ni kapi vode da popijem.....tada sam volio sadasnju zenu vise nego ikad :lol: jer sam mislio da je kraj....da zumiramo.
prvih pola godine nigdje nisam isao kod doktora bez u urgentni blok svaku drugu noc (bukvalno).tamo su na kraju rekli da je na nervnoj bazi.(znaci imao sam probode i tesku-ne moju glavu i kad me je stiskalo i kad nije,jednom rijecju to nisam bio ja ni u jednom trenutku).
1 god.nisam izlazio iz kuce jer su se simptomi javljali po 5-6 puta dnevno i sve sam isao po bolnici da nebih umro,nego da me spasu,na kraju sam morao da idem i sta sam uradio je sledece...zaboravih imam 24 god. to je sve pocelo sa 22.

gastrolog-gutao sondu,nalaz-hronicni gastritis i hijatus henrija

kardiolog-ultrazvuk srca u 2 god.radjen 5 puta u pocetku je bilo nesto kao da se presijava i da me zbog toga probada (otkriven koksaki b5-cb1 1-16 cb2 1-32 cb3 1-16 cb4 1-16 cb5 1-16,rekli su da ga nemam i da je to normalna vrijednost-vise nisam gledao te parametre bez neke igm koji se smanjuju
)kasnije valjda vise nije sijalo...holter u redu samo je nalazio neki put vise otkucaja(znalo je da mi najednom gdje lezim da zalupa kao manito jedno 1-2min.)ostalo sve u redu-rekla je da je zbog nervoze i prepadanja i da ne mislim o tome.

kod ocnog-(nakon pola godine losiji vid na daljinu slabo vidi a na metar dva super-ocno dno,pritisak ocni sve uredu dioptrija -0.50 nakon tri mjeseca -0.75

onda se desio sledeci simptom-znaci kao sto sam rekao nakon god.dana sam poceo da se setkam i radim ali sam bio citav stegnut i nije bilo simptoma koji nisam osjetio,i u glavi mi je bio uvijek neki pritisak i kao da trne cas na celo cas iza cas sa strane.dok sam sjedio osjetio sam kao da mi je neko zario noz po sredini glave tacno do nepca to je trajalo 1 sec.malo su mi utrnjela oba obraza na isto mjesto i nista drugo-mislio sam mozdani udar,zbogom svete,(bio sam pometen prepadao sam se kao p***a na svaki simptom a to je bilo po 100 puta na dan,svasta mi je padalo na pamet-cujao sam glasove ubij se ubij se koje nisam mogao da izbacim iz glave i ostale crne misli koje su me samo tjerale da nesto uradim i gdje sam se gubio u vremenu i prostoru i imao sam totalno izgubljen pogled kao da sam mrtav ili vidio ne znam sta).nakon tog simptoma mi se spavalo taxi i u urgentni-opet kod mojih prijatelja koji mi se smiju kad dodjem.
pregledao me neurolog-sve u redu,zatim ovaj za oci da vidi pritisak i to je u redu,moj pritisak u redu malo veci-normalno zbog prepadanja.
trazio sam skener iz tog razloga sto se desilo a i iz razloga sto imam glavobolje koje traju vec 4 god.i vjerovali ili ne svaki dan po sat vremena od prilike u isto vrijeme.(da ih opisem-bol krene odmah ispod jagodice na desnoj strani kao da neko bode iglom ne tolko jaka ali zari kasnije se siri prema slepocnici pa preko desne polovine glave sve do vratne zile gdje sam primijetio neku kuglicu i bio na ultrazvuk rekli mi da je neka zlijezda malo uvelicana-i ovo gdje zari ispod jagodice bio da snimim sinuse i rekli zacetak upale sinusa)skener glave je otkrio nista,trazio sam magnetnu jer skeneru nisam vjerovao-magnetna je rekla nista...u redu-ja i dalje mislim da ne vide.
posle tog simptoma u glavi-imam,ne znam kako da objasnim-najednom kao da naleti neki pritisak u citavom gornjem dijelu glavekoji traje 1 sec.i kao da ce da mi provali glavu a imam i osjecaj da me zanese to se javlja 2 puta mjesecno,sad redje i slabije-dok ova svakodnevna glavobolja nastavlja svojei ne moze je ni jedna tableta zaustaviti a sa njom po neki put mi smeta svjetlost i suzi okoi malo nos.

snimao 3 puta abdomen kazu-organi malo uvelicani zbog sporta i zbog naglog mrsanja,u jednom bubregu sitno kamenje.ostalo u redu.stitna zlijezda malo uvelicana i valjda na desnoj strani imaju mali polipi-i to je kao nista sa mojim simptomima

sta sam sve radio


EEG-uredu
CT-uredu
MR-uredu
DOPLER KRVNIH SUDOVA VRATA,DONJIH I GORNJIH EKSTREMITETA-uredu
SRCE-uredu
USI-na lijevo malo manje cujem
SINUSI-zacetak upale
GASTROLOG-hronicni gastritis-hijatus henrija
HOLTER-uredu
PRITISAK-uredu ujutru 110-60 popodne 120-80/140-90(neki put) uvece 110-70
OCI-uredu dioptrija -0.75
zadnji simptomi-posto su mi ti probodi stali nakon 1.5god su kad okrenem glavu na desnu stranu zapece me vrat na lijevoj strani kao da prostruji i utrne ruke i noge i imam metalan osjecaj u ustima to mi se desilo 2 puta dok sam taksirao i kad sam vozio u rikverc (taksiram 3 mjeseca)

zbog toga snimao vratnu kicmu koja je uredu...i neke dvije vene sto idu kroz kicmu i koje su normalne sirine samo je lijeva uza valjda kako kaze od rodjenja ali su obadvije u granici normale.ako se sjecam lijeva 2.5 desna 3.5 a normalno je od 2-5.

radio kod nekog doktora iz bg krvne sudove mozga i koji je rekao da su kao u djeteta i kaze da sam neispavan.

davali mi svi razne tablete ja ih pio po malo i sad kako se kad osjecam uzmem.

desava mi se i dalje ti preskoci 1-3 puta dnevno kad pijem concor manje.zeludac me udavi,a mozda preskace i od henrije.



sledeci simptomi koje sva osjecam su

kao da me neko bocka sa iglom na vrh glave to prestane nakon 5-10 min al osjecaj ostane duze

pecenje ispod lijeve nadlaktice kao kroz venu

pecenje na lijevoj butini i na desnoj preponi(to nekad pece nekad ne)

dok lezim i gledam tv naglo mi se zavrti ali vrlo kratko to je redje bas redje

probod kao zicom sa lijeve bradavice do plecke lijeve

nekad otezana desna ruka ali vrlo malo posle toga sam slomljen

najednom malaksam da ne mogu ni metar da predjem

imam neke crne linijice lice kao vene kad gledam u zid ili u nebo i prate mi pogled(to mi ima i zena i ima dioptriju -3.5).

neki put kao izgubljenost

ne smijem potrcat ni 10 metara bojim se da me ne opali

nekad zbunjen

poslije svih ovih simptoma se prepadnem i cekam kad ce opet da se pojave....

tablete mi nikakve nisu pomagale bez vrijeme

sad mi je mnogo lakse u odnosu na tad ali opet to nije to





posto sam vas iscrpio sa citanjem-izvinite-mnogo bi mi znacilo da procitate i da kazete sta moze biti,jer zu mi govorili da sam imao manji mozdani,da imam zakrcenje itd....a ja za cudo vjerujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 5:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
vi imate psihicki problem, iz grupe neuroza, iz grupe anksioznih poremecaja.
sve sto ste opisali naziva se panicni napad, i imitira simptome organa za koje ste (nebrojenim) pregledima dokazali da su u redu!
svuda ste bili, osim kod specijaliste koji vam jedino moze pomoci, a to je psihijatar, psihoterapeut koji se bavi kognitivno-bihejvioralnom metodom. najbolje je da odete privatno kod nekoga, zato sto vam u drzavnoj ustanovi nece imati vremena na kvalitetnu psihoterapiju.
ukoliko budete odlagali odlazak, strah (koji jos niste identifikovali kao strah, nego mislite da se radi o otkazu organa) ce poceti da se siri i vezuje za odredjene situacije, i rizikujete da dobije recimo agorafobiju (strah od otvorenog prostora) koja je najcesca komplikacija nelecenog panicnog poremecaja. pogledajte sajt: www.anksioznost.net na kome cete naci korisne informacije o problemu sa kojim ste se susreli!
alkoholizam je takodje jedna od komplikacija ponicnog poremecaja, zato sto pod dejstvom alkohola prividno simptomi slabe, s obzirom na to da vi vec imate predispoziciju za alkoholizam, to je razlog vise da se sto pre javite za strucnu pomoc!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 2:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 1:28 pm
Postovi: 24
da bio sam na kraju kod neuro psihijatra-privatno i nesto mi nije bila ubjedljiva ta njegova prica ili sam primijetio da nije vezana za mene-doduse ponesto je i istina.hvala na odgovoru jer sam tako sputan da ne znam od koga da trazim pomoc....vise uopste ne pijem pokusavam sto normalnije da zivim ali slabo vajda.hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 2:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
potrebna vam je pomoc psihijatra KOGNITIVNO-BIHEJVIORALNE orijentacije.
trazite uput za palmoticevu (a onda je najbolje da kod nekoga od njih idete privatno)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Registrovala sam se samo zbog ovog prethodnog komentara u kome se olako preko interneta, bez ikakve prethodne analize, coveku dijagnostikuje anksioznost/neuroza i preporucuje privatna KBT.

Reci cu samo da sam imala identicnu simptomatologiju kao gospodin, da sam lutala godinama medju lekarima, da su svi od mene oprali ruke i proglasili me anksioznom i takmicili se ko ce pre da mi uvali koji anksiolitik i antidepresiv.

A onda sam upoznala doktorku fizijatra koja mi je posle deset mojih recenica rekla da je u pitanju degenerativna promena na vratnoj kicmi i najverovatnije suzenje krvnih sudova vrata sa zadnje strane vrata. Nakon snimanja i terapije koja je ukljucivala manuelnu masazu, UZ, laser i interferentne struje, dobila sam takozvane staticke vezbe za jacanje misicne strukture vrata i dinamicke vezbe za prokrvljenost vrata i protiv vratnog spazma koji je karakteristican za ljude koji su cesto napeti. Nakon mesec dana ovih vezbi (mozete ih pronaci na internetu kao "staticke vezbe za vrat") kao i klasicnih ali veoma sporih vezbi za cirkulaciju i istezanje, moji simptomi su se prepolovili. Posle godinu dana svakodnevnog vezbanja vise nisam imala ni vrtoglavice ni zamucen vid ni "tudju glavu", ni zamaranje i borbu za vazduh, ni zbunjenost ni dezorjentaciju. Nista. Jedini simptom koji povremeno imam je blago mantanje na promenu vremena i tada radim vezbe 2x dnevno. U pocetku se vezbe rade 2x dnevno, kada se primeti boljitak moze da se smanji na jednom dnevno, ali da se ne preskace kad vas mrzi ili ste umorni.

Ovi simptomi cesci su kod pacijenata sa tzv. ispravljenom vratnom lordozom, skoliozom i kifozama. Prepoznacete tak e ljude po tome sto im je brada i glava izbacena ka napred a ramena pognuta. Lordoza pravi taj neprirodan polozaj vrata i karakteristican je za ljude koji provode puno vremena sedeci za racunarom. O e vezbe mozete raditi i na poslu dok sedite u stolici. Bitno je da vam ledja budu prava i da sedite na cvrstoj podlozi.

Tako da.. ponekad probajte sve da spasite sebe nepotrebnih benzodijazepina i hemije sa koje cete posle godinama da se skidate samo zato sto je neko na osnovu vaseg pisanja ili ovlas pregleda dao dijagnozu anksioznog poremecaja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 11:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Iako je post star, Drbgd je u pravu.

Čovek je bio detaljno ispitan, snimljena mu je kičma i ispitani krvni sudovi, sve je napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 1:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јесте да је тема стара али бих баш због тога волео да се Драгуљче јави.

Елем, ово доле сигурно нису последице психичких проблема. Сви негативни налази само указују на неспособност "стручњака".

Draguljce je napisao:
.....desava mi se i dalje ti preskoci 1-3 puta dnevno kad pijem concor manje.zeludac me udavi,a mozda preskace i od henrije.

sledeci simptomi koje sva osjecam su

kao da me neko bocka sa iglom na vrh glave to prestane nakon 5-10 min al osjecaj ostane duze

pecenje ispod lijeve nadlaktice kao kroz venu

pecenje na lijevoj butini i na desnoj preponi(to nekad pece nekad ne)

dok lezim i gledam tv naglo mi se zavrti ali vrlo kratko to je redje bas redje

probod kao zicom sa lijeve bradavice do plecke lijeve

nekad otezana desna ruka ali vrlo malo posle toga sam slomljen

najednom malaksam da ne mogu ni metar da predjem

imam neke crne linijice lice kao vene kad gledam u zid ili u nebo i prate mi pogled(to mi ima i zena i ima dioptriju -3.5).

neki put kao izgubljenost....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 14, 2015 11:49 pm
Postovi: 37
Naracno, pogled iz ugla doktora je - sve smo uradili, vi ste sigurno anksiozni.

I meni su uradili mnogo mnooogo vise nego njemu. Pa su mi na kraju rekli kada sam dosla potpuno oporavljena na kontrolni pregled kod neurologa, da je verovatno u pitanju suzenje nekog krvnog suda vrata ili degenerativna promena koja jos uvek ne moze da se uhvati na na obicnoj MR.

Tako da, ne kazem da nema anksioznih ljudi sa ovakvim simptomima, ali osecaj propadanja i snazna vrtoglavica u lezecem polozaju ili pri pomeranju glave na jastuku gotovo sigurno ukazuje na neku promenu na vratnoj kicmi. Na zalost njemu nije imao ko da pokaze vezbe da bi uopste eliminisao ovo oboljenje. Nadam se samo da se nije odmah predao hemiji po savetima internet strucnjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Sre Jul 15, 2015 4:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Sad kao da je otkrivena amerika, a takvi problemi se prvenstveno i pripisuju vratnoj kičmi i u tom smeru ide ispitivanje daleko pre psihijatra, tako da je psihički uzrok tegoba tek poslednja stanica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: molim,ali molim da ovo dobro razmotrite
PostPoslato: Čet Jul 16, 2015 9:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Психа, анксиозност, гени, вируси, Марсовци.... Све је више оваквих "дијагноза".

Најновији тренд у медицини Србије је давање скупих цитостатика због неколико сенки нађених на скенеру без и једне једине додатне потврде тумора.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: