Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jun 21, 2015 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 10, 2011 3:18 pm
Postovi: 67
Pozdrav ! HIV mozes da dobijes samo ako je ona zarazena , ako nije ne mozes ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Jul 09, 2015 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Jedno pitanje bio sam sa devojkom koja radi poslovnu pratnju (sto znaci da sam platio) imali smo oralni i vaginalni sex sa zastitom u toku odnosa bilo je dosta ljubljena i mao sam penetracio prstom u njenu vaginu, da li ima sanse da sam mogao dobiti virus HIV ako je ona pozitivna? Ja koliko sam citao i slusao preko pljuvacke je skoro pa nemoguce dobiti zbog koncentracije sad mene zanima kakva rizik prestavlja penetracija prsta u njenu vaginu ako sam ga mozda kasnije u sexu liznuo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Pet Jul 10, 2015 9:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си чуо за тунел ефекат у физици? У суштини то је нешто што се догоди иако је немогуће али ако довољно често покушаваш. Има тога и у животу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Pet Jul 10, 2015 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
znam da je ovo drugi put da ispadam budala (magarac). Da dodam i jos jednu stvar kad sam svrsavao skinuo sam kondom i eakulirao sam na njen stomak i venereni breg u trim trenucima sam slucajno dosirnuo spoljnu stranu vagine svojim glansom, samo dodir nikakvo trljanje dugotrajno, nego samo dodir kad sam pustio penis iz ruke.

Da sad napisem koga sam sve kontaktirao i sa kojim sam osobama pricao.

Prvo sam pozvao omladinu Jazasa iz Uzica (jedini su oni bili dostupni) tu me je decko uputio na Radoslava koji mi je izasao u susret i popricao samnom iako je krenuo na rodjendan, po njegovim recima to sa prstom i dodirivanje glansom spoljneg dela vagine nije nista i da se ne brinem da tu ipak treba da dodje do povreda i kontakta moje krvi sa njenom ili njenom vaginalnom tecnoscu. I generalno da se HIV ne prenosi tako lako inace bi svi dobili.

Zatim sam jutros pozvao info telefon iz studenske poliklinike beograd javila se jedan zenski glas i koji je na moju pricu (prst-usta, glans-dodir spoljneg dela vagine) isto mi potvrdila da nema sta da se brinem i da ako je prica tacna kao sto sam napisao nije potrebno testiranje ali da bi smirio svoju savest da dodjem za dva meseca da se testiram.

Potom treci razgovor je bio sa nekim deckom iz Jazasa koji mi je na moju pricu za prst-vagina rekao da se ne brinem dok je za dodirivanje vaine njenog spoljneg dela glansom rekao da je rizicno i da ako je sam dodspela neka kolicina vaginalne tecnosti kod uretre imam rizik. Na po njegovoj prici imaju klijenta u jazasu koji je od jednog oalnog sexa zaradio hiv, dok je drugi bio 7 godina pozitivan i nije preneo na svoju zenu, kao i za Medzika koji je bio u braku 2 godine dok nije otkrio da je +. Po njegovom savetu opet me je uputio na infektivnu da tamo popricam sa doktorima i ako treba uzmem PEP. On je licno koristio PEP i nije nikako prijatno iskustvo kao i da je cena 2000e.

I konacno pozovem infetivnu kliniku i trazim doktorku Dubravku ili dr DJordja da sa njima popricam, javlja se sestra i posto me je saslusala (komplikovan slucaj) poziva me na dodjem na infektivnu za 20 minuta da bi popricao sa doktorkom Dubravkom. Stizem tamo i posto nemam knjizicu sa sopbom cekam da prodju svi pacijeti pa ce mene primiti na kraju. Ulazim kod dr Dubravke i pricam joj da sam vec bio kod nje da su me opet uputili na nju ali posto sam vec jednom bio da me je sramota sto dvaput pravim glupost. Na moju pricu prst-usta, glans-spoljni deo vagine nije nista i da se ne brinem ako zelim mogu uraditi test za 4 nedelje cisto da se smirim. Po njenim recima nije bas tako lako dobiti HIV vaginalnim kontaktom dok ona nije srela nikog ko je dobio oralni. Na moju pricu iz jazasa za klijenta koji je dobio hiv od jednog oralnog sexa samo se nasmejala i rekla da dosta ljudi stramota priznati sta su radili, da je tu veci rizik kod gey oralnog, kao i da najveci problem prestavlja analni sex jer lako dolazi do povreda i kontakta krvi, dok kod mene u slucaju ako sam koristio zastitu i samo ovlas dodirnuo nema sta da se brinem i da ona garantuje 99,9% da ne mogu pazariti HIV ako je ona +, i jos jedna sitnica po njoj mali procenat sexualnih radnica ima HIV. Na moju konstataciju sta mi vredi 99.9% kad iam oni 0.1% njen odgovor je taj da je to verovatnoca da je sve bilo kako sam opisao, na moje ponovno trdjenje da jeste samo je potvrdila ne mozes dobiti ne brini se.

E to su moje danasnje putesestvije nadam se da nisam pogresio sto nisam uzeo PEP, ne znam videcu za 28 dana. Ne treba biti hipohondar i histericar kao ja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 1:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Шта је ПЕП?

Узгред, од сиде су умрли само они који су се лечили медицинским лековима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sub Jul 11, 2015 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
http://www.aidsresurs.rs/hiv-prevencija ... mo-o-pep-u


danas malo osecam krajnike i ponekad kinem, da li se to tripujem da je od HIV-a ili je cisto zbog otkrivanja nocu? Proslo je oko 60h od kontakta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 12:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Stvarno tripujes, ne dobija se HIV bas tako :)
Ne znam samo kako si mislio da dodjes do PEP-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 5:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
tanja68 je napisao:
Stvarno tripujes, ne dobija se HIV bas tako :)
Ne znam samo kako si mislio da dodjes do PEP-a?


Pa da zamolim doktorku da mi napise recept za lekove a ja bi ih kupio.

Plasi me ako ima bas mala verovatnoca da cu dobiti da ja bas budem u toj grupi, nekako strah od kontakta prst-vagina-usta sam izbio iz glave ostao je pomisao da kod dodira glansom spoljneg dela vagine(deo kod klitorisa) nije bilo vaginalnih sokova i da su mi oni dospeli do uretre (decko iz jazasa mi je posejao tu sumlju i sad mi ne izbija iz glave). Sad po recima doktorki hiv se brzo neutralise na vazduhuda li to vazi i za vaginalne sokove koji se nalaze na spoljnom delu vagine? One su mi rekle da ne trebam da se testiram, ali u meni ima uvek neko zrno sumlje i samo po mislima prevrcem i motam kombinacije, ne znam da li mi je imunitet oslabljen zbog jedne druge terapija ne mnogo ali malo pa da to jos ima uticaja na mogucnost borbe mog organizma. Sa druge strane ako su mi to rekla dr. Dubravka i osoba sa adisinfo telefona na studenskoj ne znam ko bi bio strucniji od njih, sad u toku nedelje moram otici i diretno u studentsku da popricam sa Milom Paunic. Da nemam kod sebe lekove za aksiznost ne znma kako bi spavao ovih dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 11:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Nemas ni najmanje razloga za sumnju i strah. Pitao si lekare koji se bave HIV-om i svi su ti rekli da budes miran, oni su ti koji bolest najbolje poznaju.
Tebe mnogo vise muci anksioznost nego bilo kakva mogucnost infekcije. Najbolje bi bilo da se na nju fokusiras i posetis nekog dobrog psihijatra.

ps: Hiv vrlo brzo nestaje na vazduhu tako da ne postoji nikakva sansa od infekcije putem dodira sa vaginalnom tecnoscu.Budi miran i opusti se, nemoj vise dzabe da ides po lekarima i raspitujes se jer to je to, sto si do sada cuo, nista ti novo ne moze bilo ko drugi reci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 5:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
@tanja68

nemas pojima koje mi je ludilo u glavi da nemam pored sebe tablete Xanax-a (Ksalol) mislim da bi mi srce iskocilo iz grudi i da ne bi mogao zaspati.

Ajde tebi da se izjadam ako nemam psihijatra pored sebe a ostalima koje znam ne smem ovo ni pomenuti.

Sad je pocelo u glavi sve da se mesa da li sam samo dopipnuo glansom kod klitorisa kad sa ejakulirao ili sam dopipnuo posto je ona razmazala ejakulat po vagini spolja (nije zavlacila prste u nju nego samo razmazala spermu po njoj, ako je i to slucaj sta mislis da li je ta vaginalna tecnos koja je bila na spoljnim i unutrasnjim usnama vagine vec bila u kontaktu sa vazduhom? ).

Posto sam ja na hormonskoj terapiji da li mi je imunitet zbog toga opao jer sam naleteo na neku studiju da muskarci sa povecanim testosteronom imaju slabiji imuni sistem od bucmastih muskaraca i zena. To je jedno zapaznje ali ja se pitam da li tu vecu ulogu u imunom sistemu igra estrogen, posto se terapija testosteronom primenjuje kod HIV+ pacijenata da bi vratili misicnu masu i ojacali imuni sistem (totalno ludilo u glavi).

Ja sam svestan cinjenice da mi doktorka vrhunska sa 6 infektivne i zena iz Studentske rekle da ne postoji mogucnost da sam mogao dobiti HIV jer se on tako lako ne prenosi i da se ne moram ni testirati ali ako zelim da sebe smirim po Dr Dubravki nakon 28 dana a po Studenskoj nakon 2 meseca. Nego su mi stalno reci onog Ludaka (izvinjavam se decku ne vredjam ga ako ovo procita) da postoji ipak mala sansa, koja po recima doktorki jeste u nekim teoriskim razmatranjima samo po knjigama ali da one nisu naletele ni na neki slicni slucaj, cak ni na prenos HIV-a oralnim putem. Po recima Dr Dubravke problem su analni odnosi dok su vaginalni dosta sigurniji i da je zena pri vaginalnom izlozena vecem riziku.

Kazem ti ludilo je u mojoj glavi samo prevrcem i kombinujem neko normalan posle njihovih reci da ne moram se ni testirati otrcao bi kuci udarajuci nogom u guzucu dok ja imam sumlju "sta ako su pogresile", "sta ako je ovo-ono" totalno ludilo ako ostanem mentalno citav ovaj mesec ili dva ima da budem na konju, nista me drugo nece psihicki moci unistiti.

Problem mi stvara pomisao da necu imati porodicu i potomstvo dok za moje zdravlje manje vise, to je ono sto me ubija. Da necu moci naci partnera i imati decu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Jul 12, 2015 7:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Naravno da treba da pricas, mnogo je lakse ovako ispricati nekom na internetu svoj problem nego uzivo bliskim osobama.
Moras da shvatis jednu stvar, taj decko koji je pomenuo minimalnu, vise samo teorijsku mogucnost zaraze, je neko ko sigurno ima mnogo manje prakticnog iskustva od pomenutih doktorki. Mali je broj zarazenih koji ce otvoreno priznati nacin na koji je doslo do toga, razlozi su razumljivi. U nekoj nasoj sredini i sama bolest nailazi na osudu a kamo li pomenuti nacin zaraze. Zato se sve vise pominju heteroseksualni odnosi ali veruj mi bar pola od njih sigurno nije na taj nacin zarazeno.Iz tog razloga doktorka ti i pominje mnogo vecu verovatnocu zaraze putem analnog seksa, bez obzira da li je homo ili hetero. Vrlo bitna stvar u tome je da se prilikom analnog seksa lako stvaraju ostecenja na sluzokozi analnog otvora i kozi penisa, pa je samim tim kada postoji otvorena rana i verovatnoca zaraze veca.Realno, u tvom slucaju ne postoji ni 0,1% sanse da si se tako zarazio.
Jel znas ti ono "boj se ovna, boj se gov.. a kad cu ziveti?" e pa tako i ti, proci ce ti zivot u strahovima, ovaj put stvarno bezrazloznom, srecom :)
Ne znam koliko imas godina, cini mi se da si veoma mlad, u odnosu na mene sigurno i jesi :) poslusaj me onako najiskrenije ljudski, nemoj sebi sam zagorcavati zivot bez potrebe, ima vremena kada ce ti on sam namestiti pravu muku i nevoju sa kojom ces morati da se boris a sad se trosis na gluposti.
Probaj da u buduce pazis na sebe i svoje zdravlje, da se ne izlazes rizicnim situacijama u svakom pogledu, pomozi sebi koliko je do tebe i bice sve ok :)Pored fizickog sacuvaj i svoje mentalno zdravlje, nemoj se nervirati i paniciti na sve i svasta. Zato sam ti u predhodnom postu i rekla da posetis psihijatra, jer oni najbolje znaju da saslusaju, usmere te, pomognu da prebrodis neke kriticne situacije a boga mi i da te nauce kako da se u buduce sam sa njima boris.Da je srece, svako bi od nas na najnormalniji nacin mogao da ode kod nekog od njih kad god mu je potrebno.Ti mi ne izgledas kao neko ko ima neki ekstra problem vec ti je samo u ovom trenutku potrebno malo podrske da preskocis ovu preponu na koju si u zivotu naisao, da naucis da se boris sa anksioznoscu i bez lekova :) veruj mi to je vrlo lako :)
Preguraces ti sve ovo i vrlo brzo cemo se mi zajedno ovde ovome smejati :)
Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Uto Jul 14, 2015 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
@tanja68

Pa i nije da sam toliko mlad, 81 sam godiste. A sto idemo stariji razlika se smanjuje. Voleo bi da se ovom posle smejem ali uvek iskrsne neka nova informacija sto me uzruja.

Npr :

-vec 3 dana osecam krajnike, jeste da sam prekljuce jeo polusmrznute visnje ali me nikako ne popusta u grlu a pored toga sam na raznim mestima procitao da simptomi mogu se desiti po nekima vec nakom 10 a po nekima vec nakon par dana (sad koliko je to ni sam ne znam).

-Zatim procitam vest da su se pojavili fals kondomi u cemu je fora ne znam da li lakse pucaju ili su porozni pa propustaju virus?

-da li sam je dodirnuo pre kako se prvo secam ili sad pocinje da mi se mesa u glavi posto je razmazala spermu po spoljim usnama (ovo prvo je verovatnije).

-Za koliko virus na vazduhu postaje neaktivan.

-Po jednom izvstaju velika vecina zena koja je u 2013 zarazena HIV su prostitutke. Dok kad sam bio na 6 infektivnoj sreo sam u cekaonici gomilu mladih momaka 25-30 koji su stvarno neki fin svet ne bi nipocemu provalio da su HIV+. Jesu li oni svi dobili HIV usled sexa bez kondoma?

-zatim naletim na informaciju da virus moze prodreti i kroz sluznicu, to me onda plasi sat ako sam malo virusa zakacio na ulazu u uretru da li je proslo dovoljno vremena da se on deaktivira, da li on moze proci kroz neostecenu uretru ili neostecenu kozicu na glasu.

Mislim jedno ludilo u glavi.

Sa druge strane ima i nekih pozitivnih misli

- mozda ona nije HIV+, ima stalne musterije po njenim recima, sad da li me laze ili ne ne znam, ima kontakt samo sa kondomom, bar za vaginalni mislim, ona tvrdi i za oralni ali nekako sumljam u to jer me je slagala za godine. Analni mislim da uopste ne praktikuje jer kad smo se bili mazili prst mi je dosao do anusa u odmah je odreagovala "ne to", "smes samo da spolja da mazis". Po njenim recima na odmor u septembru je vodi neki decko u Dubaji. Kad sam je zvao i rekao da zelim oral sa kondomom njene recu su bile "neko normalan" kolika je to sigurnost videcemo.

- i da jeste HIV + koliko sam procitao dovoljno je par sekundi da se virus na vazduhu deaktivira po nekima za totalnu deaktivaciju 16 sec neka me neko ispravi, onda verovatno tecnosti sto se nalaze na spoljnem delu vagine gube mogucnost zaraze.

-i treca stvar i da dobijem HIV sta da radim moram nastaviti ziveti. Obe doktorke su mi rekla da moja situacija nije rizicno ponasanje sad videcemo.

Hvala ti tanja sto imas strpljena i zelju da sa mnom komuniciras u ovakvom trenutku koji mi mnogo znaci jer nemam kome da se poverim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Nakon 27.5 dana (nisam mogao da cekam vise) otisao sam u Studensku i testirao se i hvala Bogu rezultat je nereaktivan. Imao sam razgovor sa Doktorkom MIlom Paunic i po njenim recima nema razloga za brigu rizici kojima sam bio izlozen po njenim kao i po recima doktorke Dubravke su u domenu teorije i da cu biti prvi koji je tako dobijo HIV u Srbiji. Ostaje mi jos jedno testiranje sa mesec dana ali mi kaze da se ne brinem i da ce biti isti rezultat jer po njenom iskustvu testovi nikad nisu postali pozitivni nakon dva meseca prozora ako je prvo estiranje uradjeno u prozoru 28 (kod mene27.5).

E sad nakon cetvrtog dana od izlaganja dobio sam neku gljivicu u ustima i vucem je jos uvek (sumljam na Candidu) ona isto kaze da se ne brinem zbog toga jer je to posledica najverovatnije pada imuniteta od stresa, po njenim recima dovoljno je 16 sati stresne situacije i da u sistemu dodje do hausa, kao i da to ne utice na rezultate testa. Zeleo bi da cujem vase misljenje za gljivicu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Avg 06, 2015 8:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Испирај уста воденим раствором соде бикарбоне.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 6:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Uradio sam briseve grla i jezika i nista nisu nasli, sad me zanima ili bolje reci brine zasto mi je jezik beo i zasto imam knedlu u grlu(krajnicima)?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: