Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: POMOZITE MI
PostPoslato: Pet Nov 26, 2004 5:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 26, 2004 5:00 am
Postovi: 8
Lokacija: kragujevac
IMAM 22 GODINE,STUDENT SAM,FINANSIJSKI SAM OBEZBEDJENA IMAM PUNO PRIJATELJA,LEPA SAM...ALI IMAM PROBLEM KOJI JE PO MENI MNOGO OPASAN.PRE DVE GODINE OTAC MI JE UMRO,GODINU DANA POSLE NJEGOVE SMRTI JA SAM POSTALA UMISLJENI BOLESNIK,PLASIM SE CAK I SVOJE SENKE.SVESNA SAM SVOG PROBLEMA ALI NE ZNAM DA LI CU GA IKAD RESITI.BILA SAM KOD PSIHIJATRA I VEC 4 MESECA KORISTI FLUXILAN 20.PRVO SAM SE PLASILA RAKA,PA SIDE,IZLIVA KRVI NA MOZAK...ZNACI PLASIM SE BOLESTI KOJE VODE U SMRT.OD SILNIH STRAHOVA,POCELA SAM DA IMAM NAPADE PANIKE.UBRZANOG PULSA,GUSENJA,STEZANJA U GRUDIMA.IMALA SAM CAK I POREMECAJ MENSTRUACIJE.U STVARI JA SAM ZDRAVA I SVE TE POJAVE SE JAVLJAJU ZBOG STRAHA.KADA SAM OKRUZENA PRIJATELJIMA ONDA JE OK.ALI KAD SAM SAMA TO JE NEPODNOSLJIVO.DA LI CE MI TERAPIJA FLUXILANOM POMOCI?DA LI JE TO POSLEDICA IZGUBLJENOG RODITELJA?MOLIM VAS POMOZITE MI.IVANA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: He
PostPoslato: Pet Nov 26, 2004 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 06, 2004 1:07 pm
Postovi: 20
Hm,sta da ti kazem bolesti se svi plase neki manje neki vise:)
ja imam 28 god imam dvoje dece brak-mrak
i isto imam te tripove ..
sa tim moras sama da se izboris..ja sam na neki nacin uspela bez psihijatra nadji neku zabavu sebi..kad te uhvate tripovi prebaci na neki film, tv ,pusti neku muziku..
okreni nekoga preko telefona pricaj sa nekim o nekim bezveznim obicnim stvarima..skreni misli sa tripa i on popusta ..naravno problem treba sagledati ne izbeci i on je prisutan ali kad te uhvati ta panika ta frka jedino tako mozes uspeti..
i onda vremenom naucis kako da izbegnes te psihicke neuroze kako da izbegnes taj grozni osecaj u koji te vodi tvoja glava ..jer zivot je jedan i ti si mlada ali dzaba ti taj zivot ako ga ne prozivis bar donekle lepo iako je sazdan od strahova u ocekivanju neceg loseg :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 27, 2004 12:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 51
Lokacija: Pomoravlje
neophodna ti je psihoterapija uz lekove!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: tesko je ali ima leka..
PostPoslato: Sub Nov 27, 2004 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2004 1:46 pm
Postovi: 6
draga moja, nisam strucnjak ali mozda ti moj savet moze pomoci.. Samo terapija Fluxilanom, flunirinom i sl. moze pomoci ali samo donekle. Bio bi glupo i neodgovorno da dajem bilo kakvu dijagnozu ali tvoje stanje me jako podseca na moje a to je - panicni poremecaj sto nije nista strasno kad to prihvatis. To je nesto sa cim covek zivi i protiv cega se bori. Prihvati sebe sa tim strahovima i kreni da ih eliminises ili bar smanjujes. Inace, isti lek sam i ja pila ali nije mi mnogo pomogao sve dok nisam krenula na psihoterapiju. Lek ce da drzi vodu dok ga pijes ali sta posle....Mislim da ti je neophodna pomoc strucnjaka, da bi se lakse izborila sa tim. Skretanje misli sa strahova samo ce produziti agoniju i vrteces se u krug. Nemoj se mnogo opterecivati razlozima zbog kojeg je do tako jakih strahova doslo. Bitno je da shvatis da su tvoji strahovi prilicno nestvarni i da bas nemaju racionalnu osnovu. Nadji nekog psihijatra (sa preporukom po mogucstvu) i bori se da ti zivot bude lepsi i laksi! Imaj na umu da nisi jedina! Veliki pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: meni se sve to isto desilo dok sam bio na sluzenju vojske
PostPoslato: Čet Dec 09, 2004 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
meni se sve to isto desilo dok sam bio na sluzenju vojske u Kragujevcu lecim se vec cetiri godine ali veoma to sporo ide koristim rivotril jer on sprecava iznenadne napade to je nesto slicno kao oluja trenutno idem na psihoterapiju u beograd a rezultate tek ocekujem inace imam velikih problema sa zeludcem nadima se pa slabo jedem moj e mail MogucaZloupotreba! Oprez! ako hoces da pricamo cao izdrzi muke su velike


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POMOZITE MI
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 12:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 3:36 pm
Postovi: 3
[quote="karolina035"]IMAM 22 GODINE,STUDENT SAM,FINANSIJSKI SAM OBEZBEDJENA IMAM PUNO PRIJATELJA,LEPA SAM...ALI IMAM PROBLEM KOJI JE PO MENI MNOGO OPASAN.PRE DVE GODINE OTAC MI JE UMRO,GODINU DANA POSLE NJEGOVE SMRTI JA SAM POSTALA UMISLJENI BOLESNIK,PLASIM SE CAK I SVOJE SENKE.SVESNA SAM SVOG PROBLEMA ALI NE ZNAM DA LI CU GA IKAD RESITI.BILA SAM KOD PSIHIJATRA I VEC 4 MESECA KORISTI FLUXILAN 20.PRVO SAM SE PLASILA RAKA,PA SIDE,IZLIVA KRVI NA MOZAK...ZNACI PLASIM SE BOLESTI KOJE VODE U SMRT.OD SILNIH STRAHOVA,POCELA SAM DA IMAM NAPADE PANIKE.UBRZANOG PULSA,GUSENJA,STEZANJA U GRUDIMA.IMALA SAM CAK I POREMECAJ MENSTRUACIJE.U STVARI JA SAM ZDRAVA I SVE TE POJAVE SE JAVLJAJU ZBOG STRAHA.KADA SAM OKRUZENA PRIJATELJIMA ONDA JE OK.ALI KAD SAM SAMA TO JE NEPODNOSLJIVO.DA LI CE MI TERAPIJA FLUXILANOM POMOCI?DA LI JE TO POSLEDICA IZGUBLJENOG RODITELJA?MOLIM VAS POMOZITE MI.IVANA[/quote]
lepotice ... nemoj se brinuti za sve ima leka ... moras poceti razmisljati pozitivno i verovati u sebe ... toplo bih ti preporucila da krenes na jogu i smiris svoj um ... veruj mi da mi jako pomaze .. trenutno ne idem jer nemam para ,znas kako je sa studentima ali veruj mi u totalni efekat .. sigurno ces bar malo da se opustis .. imas moju podrsku ... cmok


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: