Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Sub Mar 14, 2015 4:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 06, 2010 3:52 pm
Postovi: 337
Dea izgleda da smo u fazi remisije..Ja se osećam dobro i još uvek bez terapije :)
..nadam se da su i ostali kao ja sad.

http://medvideos.org/video/107/ibd-croh ... ve-colitis

Što se tiče Navuhodonosor i frozen_sun .. ipak tu treba još mnogo drugih ispitivanja ne samo kolonoskopija...debelo crevo nema promene što ne znači da su tanka u redu...a možda je i celijaklija ili IBD ... uzeli ste tumor markere CRP i Feritin? Ako vam nije problem pročitajte od početka ovu temu naićićete na mnogo saveta i različitig Dg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Pon Jun 29, 2015 4:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
I ja htedoh da kazem, nema ovde aktivnih, verovatno im je bolje i ne razmisljalju o bolesti nego uzivaju u zivotu.
Kod mene je za sad posle OP ok. Pre neke tri nedelje sam imala jedan veliki napad - bol u stomaku, ali iskreno nisam sigurna dal je to bas bilo od creva. Mozda je bubreg bio ili jajnik, u svakom slucaju se smirilo.
Uzivajte !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Pozdrav svima,

Već dva-tri meseca imam probleme sa stomakom. Simptomi su: kašasta stolica jednom dnevno (mada se to regulisalo u poslednje dve nedelje), grčevi i gasovi, kada pojedem nešto što mi ne prija i gubitak težine (20 kg za 3 meseca), i to drastično dok sam držao antikandida dijetu. U početku mi je nađena kandida albicans 30 kolonija, pa sam to lečio dijetom i probioticima (da se usput zahvalim Aci na savetu za Multilac :)). Međutim krvna slika mi ne valja: CRP je u početku bio 120, pa je skočio od Pancefa na 177 i sada je pao na 100, Leukociti se vrte oko 20, Sedimentacija raste i sada je 46, ALP i GGT povišen, mada je to sada od Diflucana koji mi je infektolog prepisao za kandidu, a koji je jak hepatotoksin. Moj gastroentrolog je u početku smatrao da su manje šanse da imam Krona, jer nemam ni temperaturu, ni bolove, ni sluz, ni krv u stolici, niti sam anemičan, niti je bilo ko u mojoj familiji bolovao od autoimunoloških bolesti. Obavio sam sve moguće testove, pa čak i HIV, i sve je to negativno. Jedino što je ostalo su kolonoskopija sa ileoskopijom, koju sam zakazao za petak, i imunološka slika. Kako doktorka kaže, ako i to bude ok, onda ostaje da se sam organizam izbori sa tim, ali se boji da je ipak Kron u pitanju.

Ima li nekog ko je imao slične probleme kao i ja, i da mu je nađen Kron, jer, koliko sam ja video, ljudi se uglavnom žale na bolove?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кронова болест је жестока упала дебелог црева при чему се јавља неколико воденастих пролива дневно. Тако гледајући ти га немаш.

ЦРП је много висок и говори о некој жешћој упали а и баш много си смршао. Надам се да си смршао због дијете.

Да ли су ти радили анализе мокраће, брисеве грла, носа?

Да ли си срце прегледао?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Mokraća je ok, zbog stroge dijete mi je u početku broj ketona povećan, međutim, u ishranu sam uveo plazma keks i voće, tako da je to dovedeno na normalu. Briseve grla i nosa nisam radio. Gastroentrolog i dalje nije 100 posto siguran da je Kron u pitanju. Njen stav je "daj da ti ja uradim kolonoskopiju, pa da eliminišemo Korna iz igre". Kaže da je dobro što CRP opada, ali nije dobro što to ide sporo.
U suštini, ja se u zadnje vreme osećam dosta bolje, tipa mogu dosta da pešačim, da učim i po 8 sati dnevno bez prestanka - u suštini funkcionišem normalno kao da nisam bolestan. To mi je u suštini i najbitnije, jer sa 24 godine, ne želim sebe da zatvaram i sažaljevam. Već sam doneo odluku da se, čak i da imam Krona, trudim da živim normalno, da se što bolje osećam, i naravno, da se ponašam disciplinovano prema svom zdravlju, što sam do sada zanemarivao (noćno učenje, neispavanost, pljeskavice, koka kola po dva litra dnevno i bez fizičke aktivnosti).
Što se kilograma tiče, (aj malo da se našalim :)) efekat je dobar, ali je razlog loš. Bio sam debeo (86 kg) a sada sam to doveo u red (66 kg i skoro ravan stomak), jedino što sam uz to izgubio i mišićnu masu, koju želim da nadoknadim. Meni je tih 66 kg negde mera, jer 4/5 svog života bio mršav, a onda sam se naglo ugojio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
I srce je ok, povremeno imam blagu tahikardiju, ali ništa strašno. Tako bar kaže kardiolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чуј, "блага" тахикардија. Почни да пијеш довољно чисте тј. обичне воде. Додај неки квалитетан витаминско-минерални комплекс као што је Натролов. И додатно магнезијум. Имаш тамо на мом сајту.

Мултилак треба да пијеш сигурно пола године док се све не среди. Могао би да му додаш Натролов Ацидофилус.

А плазма кекс је некада био одличан. Сада је г....! Треба да једеш храну у којој нема хемикалија.

Можда си због великог губитка масних наслага изложен токсинима који су се гомилали у њима па се зато све пореметило. Елем, повећај воду и чајеве (али не из кесице).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
И домаћи кефир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 12:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Pijem već 20 dana multivitaminski-mineralni kompleks, samo nisam siguran kako se zove, jer mi nije sad kutija pri ruci. Multilac nisam ni planirao da prestanem. Vodu pijem non-stop. Za doručak ili pojedem jaje na oko i paradajz, ili plazmu. Pre toga sam jeo tonus pločice, međutim nisam mogao mnogo da ih jedem jer su dosta tvrde, i još su dijetalne, pa sam baš u tom periodu i smršao nekih 15 kilograma. Da ne pričam da sam za ručak jeo samo belo meso, pa sam kasnije dodao i pečeni krompir. Dodao sam još i mladi sir, i vidim da mi prija. Pre neki dan sam probao koziji sir, ali sam od njega dobio ponovo gasove. Kafa mi isto ne škodi, mada i ne preterujem, najviše dve u toku dana, i to Nes kafu, jer mi od turske smeta onaj talog, i osetim neku težinu u želucu. Počeo sam da pravim i vodeni kefir.
Kako mi je otkrivena tahikardija. Čitao sam dosta o Kronu, i stvarno se uplašio od te bolesti. Na prvom rezultatu mi je CRP bio 120, i čekao sam na drugi, pa pravac infektolog. Kada sam video da je CRP skočio na 177, žešće sam se uznemirio, maltene mi je došlo da plačem. Nekako sam se smirio i ušao u ordinaciju kod infektologa. On mi je odmah rekao da imam tahikardiju i poslao kod kardiologa. Inače nikad do sada nisam osetio lupanje srca. Kardiolog je rekao da sam malo brži, i da kad osetim lupanje popijem četvrtinu presolola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Multivitamin je Duovit za muškarce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 12:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јест да је то руски препарат али не могу да видим састав. И наравно немам појма о квалитету. Ипак бих се витаминима снабдевао у спортским продавницама као што су Панспорт, АМГ, Лама.

Пржено на уљу никако немој да користиш. Ако мораш да пржиш а ти онда користи свињску маст.

Кекс избаци макар то била и Плазма.

Да ли знаш колико пијеш воде? И коју воду?

Тонус и којекакве пахуљице смеш да користиш само ако их претходно скуваш. И тада постоји опасност од микотоксина али бар неће бити гљивица и бактерија.

Од млечних производа смеш да користиш само домаћи кефир. Водени кефир не постоји. То је измишљотина фармакомафије да би народ замајавала. Постоји индијски пиринач који се користи са водом, али то није кефир.

Код турске тј. српске кафе талог се не пије па ми није јасно како ти смета. Не само да се не пије него и не сме да се пије.

Иначе ако волиш ту стару кафу, онда нађи у зрну па сам мељи. Ја то радим већ неколико месеци и нећеш ми веровати колка је разлика у укусу. Искрено и у ту немлевену кафу стављају којешта, али када преберем и оставим само зрна кафе и тада самељем, буде у реду.

Лупање срца није тахикардија него аритмија, ако се уопште разумемо и правилно користимо термине. Тахикардија је када срце брзо ради а аритмија је када прескаче и има паузе у раду. Тахикардије се најчешће решавају довољним уносом воде и минерала, а аритмије довољним уносом квалитетног магнезијума.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
Vode unosim po 3 litra dnevno, one sa česme. Kefir pravim tako što gljive ubacim u vodu, a ne u mleko, i dodam još limun. Ispadne kao blago gazirana limunada. To mi je drug dao da pravim, jer on to pije već godinama, i zdravstveno stanje mu nikada nije bilo bolje.

Sastav Duovit-a:
vitamin A 1000 µg
vitamin D 35 µg
vitamin B1 1,5 mg
vitamin B2 1,7 mg
vitamin B6 2 mg
vitamin B12 6 µg
vitamin C 60 mg
vitamin E 30 mg
niacin 20 mg
pantotenska kislina 6,4 mg
folna kislina 200 µg
biotin 30 µg
cink 15 mg
gvožđe 10 mg
bakar 2 mg
jod 150 µg
magnezijum 100 mg
mangan 3,5 mg

Meni je celog života Nes kafa bolje ležala nego turska, možda zato što se ona potpuno rastvori u vodi, ko bi ga znao :)

Ovsene kaše jedem, naravno prokuvane, i one mi prijaju.

Nisam primetio da mi ulje smeta,i koristim ga umereno, ne jedem ništa što pliva u ulju, jer znam da je to smeće. Maslinovo ulje sam probao, i sviđa mi se.

Što se plazme tiče, verujem da ima hemije, kao i 99% današnjih namirnica (nažalost), ali isto tako verujem da je daleko manje štetnija od pašteta, salama i još mnogo drugih namirnica koje ljudi koriste za doručak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 1:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Паштете, саламе, виршле су потпуно ван разматрања исто као и "здрави и прородни" сокови и разни напици којима је једина препорука да су без шећера.

Три литра је у реду за твоју телесну масу од 66kg уз просечно знојење. А и чесмовача углавном није лоша, зависно од места до места. То већ не знам. Београдска уопште није у реду. Као уље је, фуј. Мада и она зависи од дела града.

Тај твој кефир је вероватно онај напитак од индијског пиринча за који не знам како га називају. Кажу да је много добро али нисам пробао.

Нес кафа је свакако мање здрава него црна због хемикалија. Можда ти је црна сметала ако си пио соц тј. талог или ако си шећерио кафу.

Хвала ти за састав Дуовита. Не делује лоше, али више дође као оно када се пије за сваки случај. Премало има витамина из Б групе, витамина Ц занемарљиво, магнезијума премало. Њих би могао да додаш, по потреби, нарочито витамин Ц.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 1:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 03, 2015 9:16 pm
Postovi: 16
To je ovaj kefir: http://japanski-kristali.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje za ljude obolele od Kronove bolesti i UC
PostPoslato: Uto Jul 07, 2015 2:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хм, да, неки то зову индијски пиринач. Изгледа исто и користи се тако као што пише. Међутим, свакако се не може звати кефиром јер је једна кефир гљива. Међутим у Србији је свашта могуће. Тако се држава поноси великим уштедама по леђима народа, али не би им пало на памет да продају своје аудије, хамере и осталу бесну опрему за чије одржавање се троши много више пара.

Што се тиче лековитости напитка од водених кристала ништа не знам али за кефир знам. Наравно није у питању кефир из радње него домаћи кефир. Пун је пробиотских бактерија и веома користан за црева.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: