Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povisen TSH
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 1:14 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Molim Vas da mi protumacite rezultate i kazete sta dalje od analiza treba da radim.



T3 .......2.06.....1.3-3.1

T4.......96.2......58-161


TSH....13.5.......0.400-4.000




Pozdrav, i unapred hvala, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Pošto je vaš TSH visok, to govori u prilog hipotireoze. Kako je uzročnik hipotireoze najčešće Hashimoto tireoiditis, autoimuno oboljenje štitne žlezde predložila bih vam da uradite antimikrozomalna i antitireoglobulinska antitela. Naravno, najbolje je ipak da se javite prvo endokrinologu sa ovom analizom.

Medjutim, pročitala sam u jednom od vaših prethodnih postova da imate simptome hipertireoze, a nalaz za hipotireozu, takodje ste jednom napisali da ste imali jednu da tako kažemo malo čudnu epizodu (crvenilo lica, bubnjanje u glavi, dijareja itd.) koja bi mogla izmedju ostalog biti posledica karcinoida – tumora koji sekretuje serotonin. On je prilično redak i najverovatnije se ne radi o njemu, ali nije loše proveriti. Zbog svega ovoga i malo atipične kliničke bi bilo dobro da kad se javite vašem doktoru ili endokrinologu obavezno ispričate i za tu »čudnu epizodu«.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 2:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Hvala Vam na odgovoru!!


Jel mozete molim Vas samo da mi pojasnite, sta treba da uradim da bi se otklonila sumnja na taj tumor koji sekretuje serotonin!!??

Ovo pitam, cisto da znam, jer ne znam da li ce u datom momentu doktoru kod koga budem isla na pregled, to da padne na pamet!!


Veliko hvala, pozdrav, Majja :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
I jos samo da dodam...............ovo Vas pitam, jer ja sam zbog tih "epizoda" bila nebrojeno puta kod lekara (raznih,kardiologa, neurologa,opste prakse, psihijatra, psihologa.........), i to traje vec, evo, deveta godina, i nikada mi niko nije to predlozio niti im je palo na pamet, pa Vas zato molim da mi napisete sta tacno treba da uradim od analiza, pregleda..... A inace, sve je pocelo da mi se desava nakon penicilinskog shoka!!


Pozdrav, i jos jednom hvala, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Kao prvo nadam se da vas nisam uplašila :) . Hipotireoza je verovatna, ali je klinička slika malo atipična pa se meni čini da je možda nešto drugo maskira.
Karcinoid je dokazuje preko jednog metabolita serotonina koji se izlučuje mokraćom.
Serotonin učestvuje u anafilaksi (penicilinski šok je anafilaktički šok) i anafilaktički šok pomalo liči na karcinoidni sindrom.
Mislim da je najpametnije da sa nalazom (pošto ovo već počinje da liči na šta bi bilo kad bi bilo :roll: ) koji imate odete kod endokrinologa i on će vam nakon što sasluša sve vaše tegobe i pogleda dosadašnje nalaze proceniti šta od analiza još treba da uradite.
Sve najbolje! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 03, 2006 8:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
drM je napisao:
Kao prvo nadam se da vas nisam uplašila :) . Hipotireoza je verovatna, ali je klinička slika malo atipična pa se meni čini da je možda nešto drugo maskira.
Karcinoid je dokazuje preko jednog metabolita serotonina koji se izlučuje mokraćom.
Serotonin učestvuje u anafilaksi (penicilinski šok je anafilaktički šok) i anafilaktički šok pomalo liči na karcinoidni sindrom.
Mislim da je najpametnije da sa nalazom (pošto ovo već počinje da liči na šta bi bilo kad bi bilo :roll: ) koji imate odete kod endokrinologa i on će vam nakon što sasluša sve vaše tegobe i pogleda dosadašnje nalaze proceniti šta od analiza još treba da uradite.
Sve najbolje! :)





Mene???!! Uplasili??!! :o :o :o Ma kavi, samo sam se oduzela!! :cry: :cry: :cry: :o :o :o :oops: :oops: :oops:

Ali nema veze, volim sve da proucim, i na zalost, sve sto znam, znam na licnom primeru, jako bih volela da neke stvari nikada nisam ni saznala da postoje, tako da sam vec navikla!! :cry: Samo Vi mene plasite :oops: , bolje da krenem od najgoreg, pa da se radujem posle, nego da bude obrnuto!! A iskreno se nadam da ce biti tako......



Hvala Vam mnogo na pojasnjenju!!!


Pozdrav i sve najbolje, Majja :wink: [/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: