Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sre Apr 01, 2015 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:24 pm
Postovi: 11
Imam 17 godina. Operisao sam fimozu 23.03. Radili su mi radikalnu cirkumciziju.Otpušten sam sutradan uz Bactrim koji sam ispio . Previjali su me do danas . Doktor koji me je operisao mi je rekao da dođem za dve i po nedelje da mi skine konce pošto je otišao na odmor.Danas kad sam došao na previjanje , drugi doktor je rekao da mi skinu sve konce ( posle 9 dana od operacije) što je bilo veoma bolno . Rekao mi je da se normalno tuširam i da je sve u redu . Veoma sa zbunjen ..Ja ću otići na kontrolu 20.aprila . Ne znam da li smem da se tuširam sa gelom za tuširanje da ne bih oštetio mesto na kojem su bili konci , šta da koristim za ožiljke , da li smem da idem bez zavoja i gaze mada mi penis odlično izgleda ( sem ožiljaka ) ? :D . I da li smem da masturbiram i da imam odnose ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sre Apr 01, 2015 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2015 3:01 pm
Postovi: 11
Simgauzz je napisao:
Alkatel jel su ti rekli nesto za tusiranje?


danas 1 .4 .2015 mi skinuli konce i malo je bolelo skidanje :x i malo je bilo krvi :o ali nista strasno. A rekao mi je doktor da u subotu to je za 3 dana mogu da se tusiram i radim sve normalno sto sam do sad radio..sa tim da nema seksa mesec dana i da se tusiram sa nekim blagim sapunom deciji ili neki hA 735 tako se valjda zove a da nije kiseo ili tako nesto da ne pece ranu ja mislim..i to je to nema vise previjanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Čet Apr 02, 2015 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2015 3:01 pm
Postovi: 11
Vlajcek9 je napisao:
Imam 17 godina. Operisao sam fimozu 23.03. Radili su mi radikalnu cirkumciziju.Otpušten sam sutradan uz Bactrim koji sam ispio . Previjali su me do danas . Doktor koji me je operisao mi je rekao da dođem za dve i po nedelje da mi skine konce pošto je otišao na odmor.Danas kad sam došao na previjanje , drugi doktor je rekao da mi skinu sve konce ( posle 9 dana od operacije) što je bilo veoma bolno . Rekao mi je da se normalno tuširam i da je sve u redu . Veoma sa zbunjen ..Ja ću otići na kontrolu 20.aprila . Ne znam da li smem da se tuširam sa gelom za tuširanje da ne bih oštetio mesto na kojem su bili konci , šta da koristim za ožiljke , da li smem da idem bez zavoja i gaze mada mi penis odlično izgleda ( sem ožiljaka ) ? :D . I da li smem da masturbiram i da imam odnose ? :)

druze i ja sam operisan 24 marta meni su danas 1.4 2015 skinuli konce I SKIDANJE JE BILO BOLNO ..(bar i meni)ali nije toliko bilo strasno da ne moze da se izdrzi ipak je to osetljivo mesto.a ostavili su mi zavijeno do subote ..i posle mogu da radim sto sam radio do sada i da se kupam sa nekim blagim sapunom zbog rane a za oziljke mi nije rekao nista ..a sto se tice seksa rekao je za mesec dana a za mastirbiranje ne znam ali ja licno necu brzo da pocnem posto je rana ipak sveza jos uvek.. meni jeste po malo a tebi al ti je osteljiv jos glavic ?? i al ti se lepi za bokserice ..?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Čet Apr 02, 2015 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 26, 2013 4:24 pm
Postovi: 11
druze i ja sam operisan 24 marta meni su danas 1.4 2015 skinuli konce I SKIDANJE JE BILO BOLNO ..(bar i meni)ali nije toliko bilo strasno da ne moze da se izdrzi ipak je to osetljivo mesto.a ostavili su mi zavijeno do subote ..i posle mogu da radim sto sam radio do sada i da se kupam sa nekim blagim sapunom zbog rane a za oziljke mi nije rekao nista ..a sto se tice seksa rekao je za mesec dana a za mastirbiranje ne znam ali ja licno necu brzo da pocnem posto je rana ipak sveza jos uvek.. meni jeste po malo a tebi al ti je osteljiv jos glavic ?? i al ti se lepi za bokserice ..?[/quote]

Ja se previjam sam , večeras ću da se kupam dečijim sapunom . Pa malo je osetljiv , ne pravi mi neki problem . Lepi mi se.. I od jutros me svrbi ispod glavića gde su bili konci , tebe ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Pet Apr 03, 2015 10:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 30, 2015 3:01 pm
Postovi: 11
Vlajcek9 je napisao:
druze i ja sam operisan 24 marta meni su danas 1.4 2015 skinuli konce I SKIDANJE JE BILO BOLNO ..(bar i meni)ali nije toliko bilo strasno da ne moze da se izdrzi ipak je to osetljivo mesto.a ostavili su mi zavijeno do subote ..i posle mogu da radim sto sam radio do sada i da se kupam sa nekim blagim sapunom zbog rane a za oziljke mi nije rekao nista ..a sto se tice seksa rekao je za mesec dana a za mastirbiranje ne znam ali ja licno necu brzo da pocnem posto je rana ipak sveza jos uvek.. meni jeste po malo a tebi al ti je osteljiv jos glavic ?? i al ti se lepi za bokserice ..?


Ja se previjam sam , večeras ću da se kupam dečijim sapunom . Pa malo je osetljiv , ne pravi mi neki problem . Lepi mi se.. I od jutros me svrbi ispod glavića gde su bili konci , tebe ?[/quote]

mene svrbi po malo ali ne mnogo. sutra skidam ovaj zavoj i tusiram se pa cu da vidim kakvo je stanje mada danas i juce mi se manje lepi glavic za bokserice mislim da se lepio zbog joda sto su stavljali kad se previja i glavic je po malo jos osetjiv ali mogu normalno da funkcionesm..pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Uto Apr 21, 2015 12:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Zamolio bih svakog ko se rešio fimoze kod nekih od privatnih ordinacija u Beogradu da mi pošalje Privatnu poruku ili email sa nazivom ordinacije i njihovim iskustvom posle operacije.

Hvala unapred! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Čet Apr 23, 2015 8:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Preporucujem Vam Rakic Estetik! x


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sub Maj 02, 2015 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 1:48 pm
Postovi: 9
Evo i ja svoje iskustvo da podelim sa vama drugari.Imam 24 godine,i od fimoze sam poceo da patim pre jedno dve godine.Naime,intervencija je obavljena pre 10 dana u Subotici,u jednoj privatnoj klinici.Dosao sam prvo na pregled,posle toga mi je intervencija zakazana za sedam dana nakon toga.Dosao sam bez imalo treme,jedina bol koju osetite tokom intervencije je kada dobijete lokalnu anesteziju,jedna ide kod korena penisa druge dve idu u sam penis.Anestezija je pocela da deluje nakon 30s i doktor je poceo da radi.Nisam osetio ama bas nista.Intervencija je trajala oko 25 minuta.Nakon sto me je zavio i ostavio samo glavic da viri malo kako bih mogao lakse da idem u wc,rekao mi je da se svaki dan previjam posle svakog odlaska u wc,da isperem hidrogenom i da naprskam samo Octeniseptom(antiseptik) i da pijem Cefaleksin 500mg na 12h po 2tbl.Prvih 2-3 dana za zavoju je bilo sukrvice a nakon toga na mestu gde je bio frenulum,na gazi se talozila samo neka svetlo zuta tecnost,u malim kolicinama.Posto sam zavrsio srednju medicinsku znao sam da nije gnoj jer znam kako izgleda,ali nije mi bilo jasno sta je,pa sam se raspitao malo.Rana se cistila,rosila sama od sebe i tecnost se slivala na taj deo.Nakon nekoliko dana je i to prestalo i zatim je pocela da se javljam sluz koju rana luci kako bi rana sto pre i samostalno zarasla.Poceo sam da spavam bez vesa i sto vise da budem bez njega,tako da mi ni glavic vise nije osetljiv,navikao sam se,erekcije su sada vec normalna pojava preko dana i ujutru i nisu bolne.Sve u svemu moje iskustvo je super,i sve je proslo ok i bez bola.Drugari,nemojte da se tripujete,i da se plasite,sta je koji dan mucenja sa previjanjem i oteklinom za ceo zivot dobrog provoda ;) Ko god ima neko pitanje u vezi klinice,doktora,cene neka mi pise poruku ;) Pozdrav i ziveli mi obrezani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 10:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 20, 2015 11:50 am
Postovi: 16
Pozdrav,

Operisao sam se 10. 06. 2015. u privatnoj bolnici i uradjena mi je neka delimična cirkumcizija, tj. oko 80% glavića je prekriveno kožicom u opuštenom stanju, a u erekciji kožice nema (mada to još nisam lepo ni video, pošto je tek 2. dan od operacije). :)

Pre svega, mnogo sam zadovoljan što sam konačno prelomio i otišao na tu operaciju, nije bilo ništa strašno, a već sada mi je mnogo lakše sami odlazak u wc, pošto sam ja imao potpunu fimozu od rođenja.

Doktor mi nije dao ni jedan jedini lek od operacije, bio je previjen (samo je glavić virio) taj dan posle operacije i sutra ujutru odmah na kontroli mi je skinut zavoj i koristim samo gazu preko zbog eventualnog nekog curkanja i osećaja posle toliko godina zarobljenog unutar kožice. :)

Jedino što mi je rečeno je da stavljam jod oko rane jedno 3-4 dana, jednom ili 2 puta dnevno i ništa više, pa me zanima vaše mišljenje da li je ovo dobro i kakva ste vi iskustva imali, da ne bih pogrešio u nečemu.

Takođe me mnogo zanima da li smem da ga okvasim? Pošto mi je doktor koji me je operisao rekao da mogu da se tuširam odmah, a za sapun da sačekam 4-5 dana. Ali ga nisam razumeo da li pod tuširanje misli da i njega potpuno operem ili ne? Trebaju mi vaša iskustva kako da dobro održavam higijenu ovih prvih dana, pošto je to valjda najvažnije da bi sve što pre prošlo.

Hvala unapred svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Fimoza
PostPoslato: Uto Avg 23, 2016 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2016 4:38 pm
Postovi: 1
Operisan sam 14.07.2016..Od operacije je proslo 40 dana ja i dalje imam otok na penisu..Da li neko zna sta mogu da mazem da bi prosao otok?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 46 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: