Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pet Feb 06, 2015 10:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Da, gainer-i i proteinski šejkovi su definitivno plus u ovakvim situacijama. Plus razni kokteli od svega i svačega. Voćne i povrće u blender, samo što više kalorija da se unese. Pravio sam koktele sa šunkom, jogurtom, zdenkama i kečapom, bukvalno tečna pica bude, i uopšte nije loše. Naravno mleko i plazma su pod obavezno. Samo dobro izblendirati da može da prodje kroz zube i nema problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pet Feb 06, 2015 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Hvala na savetima. Videcu sta cu sve moci da nabavim od toga. Milane, kada si rekao 4-6 nedelja zatvorena vilica, da li si mislio da svo to vreme imam zice, pa posle toga jos i ona elasticna varijanta da mogu da otvaram usta po malo (neke gumice umesto zica valjda) ili 4-6 nedelja sve ukupno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 9:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
4-6 nedelja su ti spojene vilice sa metalnim žicama, tek posle toga se ide na elastične gumice, mada meni nisu stavljali elastične već sam odmah počeo da jedem, naravno trebalo mi je jedno mesec dana još posle toga da se vratim u normalu, pošto se vilica ukoči od neotvaranja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам да ли је Плазма кекс добар за ову примену због своје зрнасте структуре. Што се тиче протеина препоручујем овај казеин. Одличан је за вечеру јер се мало спорије вари.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 1:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Da, zaboravio sam da kažem, prvih 3-5 dana u bolnici posle operacije, bukvalno ništa ne sme da se jede, eventualno vrlo malo jogurta, i to tek četvrti peti dan. Sve vreme sam bio na infuziji i kroz nju primao hranu.

Što se tiče plazme i mleka, ona sme tamo tek posle dve nedelje, kada zarastu rane, pre toga nikako, barem sam ja tako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 3:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Pre dva meseca otprilike otišao na kontrolu, doktor pogledao prethodne otiske, rekao da samo nešto treba da se izbrusi i da mi opet uzmu otiske istog dana i trebalo bi da je sve kako treba i šalju me na maksilofacijalnu.

Ali...studentkinja koja je dotad bez greške radila na meni nije bila tu i neka druga devojka je zamenila...izbrusila mi te zube ato je trebalo i onda kada mi je uzimala otiske, otkačila mi tubu levo gore, rahmrdala mi tubu desno gore...pa mi brusila zub da mi stavi novu tubu, pa loše stavila, otpala mi istog dana kad aam došao kući, pa sl nedelje opet, brusila mi zub i uništila mi gleđ skroz, dobro da nisam unro na stolici...i opet mi se otkačila tuba na pola puta kući...sledeće nedelje se vratila ona stara, poslali me kod zubara da mi stavi plombu, ivaj mi samo popunio sa nečime što nije plomba i poslao me nazad, ovi se istraumirali i doktor rekao da mi postave bravicu umesto tube jer će bolje držati i to je to.

Posle toga jovo na novo, od najtanje žice...sada u ponedeljak mi opet uzimaju otiske, mada mi još uvek nisu postavili poslednju žicu. Ima da se načekam još dosta.

Zanima me ako neko zna, naročito ti Milane pošto si prošao kroz to, pošto meni treba da izvade donje sedmice (ili osmice, nemam pojma... 28 & 48) pre operacije, da li nakon vađenja tih zuba mora da se čeka par meseci da zarastu rupe ili šta god, ili ne? Na stranim forumima sam čitao da se čeka kada se zubi vade oko 6 meseci...Da li su tebi uopšte vadili ta dva zuba?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Pon Jun 15, 2015 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Veruj mi i ja sam imao problema sa studentkinjama koje imaju praksu na stomatološkom. Jedna htela da mi skrati keca jer je udarao u donju bravicu, toliko o tome... Uglavnom ne dozvoljavaj ništa što tvoj doktor koji te vodi, nije prethodno odobrio.

Odgovorio sam i u drugoj temi, vadio sam peticu 2 nedelje pred operaciju i nije bilo nikakvih problema, sa sedmicama i osmicama ne znam kako je, ipak je mnogo veći koren. Osim toga ništa nisam vadio jer su mi svi zubi u nizu pa nije bilo potrebe.

Za 10 dana skidam fiksnu pa ću okačiti slike pre i posle svega.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija. Da li je moguca prevremena operacija?
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 8:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Nisu kod mene pokusali da rade nista sto doktor nije rekao, ali neki su jako nespretni i jednostavno ne znaju. Ova devojka sto je meni uspela da otkaci tubicu, bukvalno mi je nekih 5 minuta drzala onaj cement u ustima i onda ga je cimala jos toliko da bi ga izvukla. Ja sam do sada stekao osecaj koliko dugo treba da se drzi, a ona jos uvek ne zna. Gledala je u koleginice i slusala ih sta pricaju, dok je meni to drzala. Jos povrh svega toga na mene dize glas kada nesto ne valja, povredila mi je usta i desni kad god je menjala ovu moju... Jos mi je i zub unistila.

Sada su dezurstva, a ova moja tek od septembra radi, tako da je morala da mi zakaze u terminu kada je tu samo ova koja ni otisak ne zna da uzme, i neki muskarac. Nervira me sto cu morati sada tamo da se svadjam i objasnjavam da ne zelim da me ona dira nego bilo ko drugi...jos cu ja onda ispasti los covek, jer se kolege naravno podrzavaju medjusobno, a nikoga ne zanima da vidi kako drugi rade. Nervira me sto ni doktor totalno ne obraca paznju na sve to. Ne zanima ga kako specijalizanti rade. Jos kada mi nesto otkace, on ni ne pita sta i kako i zasto, nego samo kaze sta se sledece radi.

Plasi me da ako mi opet otkace nesto, a postoji velika verovatnoca jer su mi jedva postavili jednu tubu i jednu bravicu da se drze, opet se vracam unazad 4-5 meseci. I 10 godina kasnije doktor nece primetiti da nesto ne valja. Nece doci i reci alo ljudi sta radite vise sa tim covekom, nego nece ni primetiti da sam ja zapravo tu 10 godina jer nikada ni ne gleda. Vise puta sam ga ja potsecao sta je hteo da kaze sa prethodnim potezom.

Haos.

Pitao sam moju specijalizantkinju sada kada sam bio i rekla je da ce me doktor poslati da vadim te zube kada bude trebalo. Ona takodje nema pojma koliko mora kasnije da prodje do operacije. Pitao sam neke koji su radili, oni kazu tri meseca otprilike.

Cekam da vidim te slike, bas me zanima kako to ovi nasi rade. Ne sumnjam da su odlicni. Video sam slike od jedne devojke, nju su totalno transformisali. Ali jos uvek nisam video nekog ko je slican slucaj kao ja. :)

Hvala na odgovoru. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: