Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Jul 30, 2014 11:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 30, 2014 11:34 am
Postovi: 15
22.og sam bila u nekom kaficu u Sutomoru, koje je inace poznato po ludacki bucnim kaficima, i jutro posle su pocele da mi zuje usi, do danas to se vec smanjilo, cujem blago zujanje kad je bas potpuna tisina, ali kad nesto jace kazem kao da mi uvo ozdvanja, zvoni, nzm vec kako da se izrazim :D danas sam bila kod lekara, radila sam audiometriju, pise u nalazu levo uvo 25 db, a desno 35 db, sto znaci da mi desno vise zuji. E sad me zanima zna li neko da li je to opasno, sto mi je 35 db za desno uvo? Inace dao mi je neke vitamine da pijem, kostaju oko 800 dinara, GinkoGuard Plus, da l' ce to da mi pomogne, Boga pitaj :D svako misljenje i savet bi mi znacio puno. :) hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Avg 30, 2014 10:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
ladolcevita je napisao:
Da li se ovo moze javiti od Koksakija?
Ili niskog pritiska, secera, ili gvozdja?

Vec mesec dana imam konstantano zujanje,ali cujem normalno.



Meni se zujanje u usima javilo od povecanog holesterola.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Okt 29, 2014 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 2:22 pm
Postovi: 3
Nasao sam neki tekst o tome da je tinitus samo simptom neke druge bolesti koja je u osnovi tinitusa i da treba krenuti od detekcije te bolesti i njenog lecenja.

Lecenjem te bolesti, smanjuje se i intenzitet tinitusa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
srdjos tu si upravu da neka druga bolest moze da pokrene zujanje ali ponekad je jako tesko naci zbog cega bukvalno treba da krenes sve da pregledas ,daj boze da nadjes i da te prodje ja vec 6 godina ga imam cujem dobro naviko se polako i naravno desava se da i meni jako smeta jedan lek za zivce i tako u krug,ako neko nesto sazna neka podeli sa nama idite i na americke i engleske sajtove imju i oni udruzenja protiv ove bolesti mozda saznate nesto


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jan 27, 2015 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2015 9:49 pm
Postovi: 2
Od nedavno se i kod mene pojavilo to pištanje odnosno tinitus. Da li je moguće da se tinitus pojavi zato što sam štapićem za uši ugurao vosak unutra i da on tu stvrdnuo i da vrši pritisak na bubnjić pa da zbog toga pišti ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 03, 2015 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
ja sam se navikao na zujanje u levom uhu,eto vec 14meseci haha :) kolko sam bio uplasen i sve navikao se ne spavam u tisini i to je to,ma covek se na sve navikne. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Maj 23, 2015 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 23, 2015 7:33 pm
Postovi: 3
Dobio sam urutal za terapiju protiv zujanja,nisam ga jos poceo piti.
U medjuvremenu uradio dopler arterija vrata koje su fenomenalne...Ima li smisla piti urutal ako su arterije ok? Zaboravio sam pitati doktora.
Osim zujanja,blagog pritiska u uhu i u predelu slepoocnice nekad osetim i uzasnu dekoncentraciju-nesvesnost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Ned Jun 07, 2015 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 7:57 pm
Postovi: 10
Pozdrav svima.

Iščitao sam sve stranice vezano za zujanje u ušima. Ne samo na ovom forumu već i na drugim i shvatio da ima dosta ljudi koji se pate sa ovim, a da leka nema.

Neko je pominjao više puta da ako se odreague blagovremeno (do 2 meseca) da postoji mogućnost da se u hiperbaričnoj komori zujanje ili pištanje svede na šuštanje.

Ovo je moj slučaj:
Primetio sam zujanje u levom uhu još prošle godine. Uglavnom spavam sa upaljenim kompjuterom pa od te buke verovatno nisam ni primetio zujanje ranije. Jednom sam ugasio sve uređaje u sobi i primetio zujanje u levom uhu. Koliko je to dugo trajalo, ne znam. To zujanje sam primećivao samo kad ugasim svu elektroniku u sobi koja bi pravila bilo kakvu buku i kad bude mrkla tišina. Odmah sam otišao kod doktora, uradili mi pregled, audiogram, savršeno čujem, ja kažem sebi, ok, super čujem, sve je ok, možda nije ništa. I zaboravim ja na sve to, na zujanje. Možda sam i dalje imao, verovatno jesam sve do skoro dok nisam počeo ponovo da čujem i to čini mi se glasnije.

Naime, od decembra 2014. do danas jun 2015. vučem neku infekciju levog uha. Lečio sam 4 puta i s vremena na vreme infekcija bi se vratila. Sve vreme sam u putu (jugoistočna azija) pa i ne stignem da se izlečim kako treba. Higijenski uslovi nisu uvek najbolji, voda za tuširanje nije uvek 100% ispravna, tako da je sve to uticalo da se ta infekcija nikad ne izleči. Decembra sam imao najgoru infekciju, levo uho mi se maltene skroz zatvorilo i otišao sam doktoru. Nakon 5 dana i 4 različitih vrsta leka, uvo je splasnulo, bio sam na kontrolu i doktor je rekao da je ok. Mesec dana kasnije, ista priča, opet doktor, opet lekovi i uvo je ponovo ok.

Dva meseca pauza, zatim još jedna mala infekcija, opet doktor i lekovi i opet splasne, ali ne kao prošla dva puta. Kako nije prošlo do kraja, uzmem na svoju ruku još jednu dozu lekova, ali je ne ispijem do kraja i ne prođe.

I tako ja sa tom polu infekcijom odem na jednu visoravan u Kini na 3300 m nadmorske visine, sledećeg dana se spustim na 2000 m, a trećeg dana na 500 m. Spavao sam na nekom ekstra neudobnom krevetu i boleo me vrat kad sam se probudio i tako 5 dana.

Čitao sam da problemi sa vratom mogu da izazovu zujanje. Neki kažu promena pritiska. Možda je i zbog infekcije koju i dalje imam u blagom obliku.

Kod mene se svi ti negativni faktori skupili i ne znam od čega je. ja bih samo da se zujanje smanji na prethodni nivo. Kontam da ako potpuno izlečim infekciju i ako se taj pritisak u ušima stabilizuje da bi to popravilo moje stanje.

Ne znam da li je kasno da sad idem u hoperbaričnu komoru. Kao što su mnogi rekli, to se radi u prva dva meseca. Meni drastično zuji zadnje dve nedelje, ali sam to zujanje imao još prošle godine tako da pretpostavljam da sam ionako zakasnio.

Dajte neki savet jer ne znam šta da radim. Svestan sam da nema leka, ali možda komora može da pomogne da se zujanje smanji. U Kini sam i nije mi baš jeftino da doletim u Srbiju da bi se lečio, a ovde mi je osiguranje isteklo pa bi ispalo skuplje nego inače da ovde radim komoru.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 11:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти бубна опна није оштећена можеш да примениш домаћи лек који сам описао на мом сајту www .aca .rs у Савети, Здравље под Средње уво. Пошто имаш дуготрајне и вишеструке упале не знам да ли ће ти помоћи одмах или ћеш морати неколико пута да примењујеш лек.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jun 09, 2015 6:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 7:57 pm
Postovi: 10
Aco, hvala na odgovoru. Video sam jos negde slicne savete, da se nakape ulje u uvo, ali, iskreno, strah me da to radim. Mozda se iskomplikuje pa nagrabusim. Pijem neke antibiotike, valjda pomaze. Videcu do kraja terapije koju sam sam sebi propisao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jun 09, 2015 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само уље ти неће помоћи, али она комбинација са црним луком хоће. Само треба да будеш сигуран да ти бубна опна није шупља и нема проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Jun 09, 2015 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 7:57 pm
Postovi: 10
Mislim da nije ostecena, ali icicu kod doktora voih dana da proverim. Cuo sam da ako je ostecena da ulje moze samo da pogorsa situaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Jun 10, 2015 9:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Чуј, "може да погорша"?! Па ако било шта успеш у уво при чему је бубна опна шупља, течност ће да уђе тамо где никако не сме да буде. Неће да погорша него ће да буде гадно.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Jun 11, 2015 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 7:57 pm
Postovi: 10
Bio sam danas kod doktora, uradili mi audiogram i kazu da odlicno cujem. Pozalio sam mu se na tegobe koje osecam unutar uha, kao da imam neki kamen. On kaze da pritisak nije jednak u srednjem uhu i predlozio da mi probusi bubnu opnu spricom da bi izjednacio pritisak. Kad sam to cuo, frapirao sam se, reko, kakod a mi busi bubnu opnu. Objasnili su mi da je to rutinska procedura i da su radili nebrojeno puta. Proverim za svaki slucaj na netu da li se to radi i kod nas i kakvi su rezultati i vidim da i kod nas toga ima i da nema rizika od gubljenja sluha, tako da sam im dozvolio da mi to odrade. Pistanje tj. zujanje je i dalje prisutno. Videcu za par dana kad se uvo malo smiri kako ce biti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Jun 12, 2015 11:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хе, хе, какве будале. Притисак између средњег уха и спољашњег простора природно се обавља путем каналића који воде према носу. Ваљда је нормално да се ти каналићи отчепе и тако изједначи притисак а не да се буши бубна опна. Какви кретени!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: