Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Ned Jun 07, 2015 10:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 9:51 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima,
Evo ovako, imam pokvaren zub (sestica) koji sam popravljao dva puta. Oba puta je ispala plomba i ovaj drugi put kad je ispala potpuno sam to zanemario i nisam isao nikada popravljati dalje. Ponekad bi me cak i zaboli taj zub ali nije to sad glavna tema. Neki dan me poceo ponovo boliti zub i odjenom sam osjetio kao neku manju oteklinu na nepcu odmah povis zuba. To se postepeno povecavalo pa sam posjetio stomatologa. Iglom mi nesto probijala kao da zub malo prodise, propisala antibiotike i to je to. Vratio se ja kuci sa ogromnom bolovima, bolio i zub i oteklina. Nakon par dana prestao je da boli zub ali je oteklina narasla velicine manjeg oraha. Ona i dalje boli na dodir i ne mogu gotovo nista jesti zbog nje (strah me da ne izmrsam :D ) Da nebi dalje duzio ostavit cu link slike pa da imate to i vizuelno. Nadam se korisnim odgovorima... Hvala unaprijed
Link slike: http://www.dodaj.rs/f/3W/13C/1MSZtNSr/i ... 215359.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 11:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Лоша ти је фотографија па се слабо види, али нема шта да се гледа јер је јасно. Имаш гнојну упалу на корену зуба и то мора одмах да се реши.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 12:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 9:51 pm
Postovi: 4
aaaca je napisao:
Лоша ти је фотографија па се слабо види, али нема шта да се гледа јер је јасно. Имаш гнојну упалу на корену зуба и то мора одмах да се реши.



Izvinjavam se nisam blic ukljucio kada sam slikao. Kako se to inace rijesava? Lijekovima ili ce se morati "pod noz"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 2:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Фотка је мутна па је питање да ли би блиц помогао.

Мислим да су антибиотици обавезни али свакако мора да се очисти корен. Може да се ради операција са стране, а можда ће зуб морати да се извади. Нађи провереног стоматолога, а тај ће ваљда имати доброг хирурга.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Pon Jun 08, 2015 7:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 9:51 pm
Postovi: 4
Danas mi je to puklo i pocela je gnjoj da iskapava. (pravo ruzan osjecaj u ustima) gotovo da je sve isteklo, nesto sam i isisao. Sada je ostala kao neka mala kesica. Bol se smanjila dosta. Jeli to sad dobro, ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nateknuce na nepcu
PostPoslato: Uto Jun 09, 2015 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 07, 2015 9:51 pm
Postovi: 4
Dabar™ je napisao:
rossonero je napisao:
Danas mi je to puklo i pocela je gnjoj da iskapava. (pravo ruzan osjecaj u ustima) gotovo da je sve isteklo, nesto sam i isisao. Sada je ostala kao neka mala kesica. Bol se smanjila dosta. Jeli to sad dobro, ili?
*** bog te pogledao. TO je nesto najbolje sto je moglo da ti se dogodi. mozes i sa sebi da pomognes tako sto ces da ... pravis negativan pritisak kao kad sisas bombonu. drugo, hladan oblog spolja i topao (mlak) caj iznutra i muchkaj ga po ustima. sa slike koja je JAKO slabo vidljiva ipak moze da se zakljuci da ce taj zub morati napolje. *** koji antibiotik pijes? ako imas rentgenski snimak ostavi mi da ga pogledam.


E hvala puno, bas mi je ono pao kamen sa srca kad sam ovo procitao haha. Ja imam mali problem sada sto se ja ne nalazim u svom gradu, a ovdje nemam nikakvo zdravstveno pokrice. Cim stignem kuci vadim ovog trouble makera vani. Antibiotik koji sam pio je Doksiciklin, nestalo mi ga sada. Trebam li novi uzeti i nastaviti da pijem ili je ovo dosta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: