Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jak ujed macke!
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 8:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Sinoc se moj macak pobio sa tudjim mackom preko prozora i ja kada sam ga uzeo da ga sklonim da mi ne bi sve iscepali komarnik na prozoru on je mene sve izujedao i izgrebao za ruku kad sam ga uhvatio.
Macak nikada ne ide ni u dvoriste, oduvek ga u kuci drzim.
Ali sinoc mi toliko snazno stegao zubima ruku da sam imao osecaj kao da ti neko prikljestio ruku i odmah istog momenta mi se na tom delu malo nadulo i boli kada pipnem. Ispirao sam 3 puta alkoholom ujed i ogrebotine. Prespavao sam, stanje ruke se nije pogorsalo, rane su zasuzile ali i dalje mi taj deo malo naduven i boli kada pipnem i boli me kada stegnem pesnicu, tako je bilo isto i sinoc odmah nakon ujeda. Inace i ranije sam imao ujede i ogrebotine , isto mi pustao krv i nisam imao posledice, rane bi zarasle posle par dana. Ali sada me bas stegao iz sve snage zubima da me boli ruka.
Evo slike:

Slika
Slika
Slika
Slika

Za sada nisam primetio simptome infekcije, nema ni crvenilo na otoku.
Pa me zanima da li postoje neke druge posledice osim infekcije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 2:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne bi bilo loše otići do doktora da se dobije tetanus i eventualno dobije antibiotik. Ujedne rane su nezgodne, pogotovo ova koja je i ujedna i ubodna.

Sem infekcije pa daljih komplikacija nema posledica kojih se treba bojati, al bi trebalo prevenirati infekciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Spremam se i idem obavezno za par minuta, jer primecujem da jeste malo crveno.
Jel se u rame daje ta inekcija ? Mene zanimalo dal mogla nekako ujedom da mi osteti kost, jer boli me ruka kada stegnem pesnicu ili napregnem vise tu ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 9:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Isao sam i dali su mi cilindamycin-MIP 600mg da pijem na 12 sati a sutra ujutru da idem na dijagnosticki da mi daju inekciju i spomenuli mi nesto da posle idem i u higijensko da provere da li macka ima besnilo ili sta vec. Ne razumem sta su mislili? Jel ja trebam da nosim macku na ispitivanje ili ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Danas mi dali dve inekcije, jednu u kuk drugu u ruku. Rekli su da posle primam jednu u maju, pa u novembru pa za godinu dana opet jos jednu. Pored toga dali su mi da pijem i chymoral.
A sto se tice moje ruke, kazu da mi se nadulo i boli me zato sto je bio to jak ujed pa mi malo to smrskao ne znam ni ja kako se tacno izrazila, uglavnom rekla da to ce tek za 3 nedelje da mi se oporavi i da mirujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Ned Apr 19, 2015 5:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
To je protokol vakcine za tetanus.

Sada ja data prva doza vakcine i jedna doza seruma koja se prima samo nakon povrede.

Antibiotik je dat, tako da je to to, oporaviće se, ako se nešto pogorša pravac kod doktora a do tada nek se ruka malo štedi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Pon Apr 20, 2015 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Samo sto me sada bas boli ovo mesto gde mi dali vakicnu u ruku. Jel je to normalno i koliko treba da boli tako?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jak ujed macke!
PostPoslato: Čet Maj 28, 2015 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2015 8:07 am
Postovi: 10
Kao sto sam napisao primio sam tada prvi put dve inekcije. I posle mi zakazano da primim jos 3 inekcije, krajem maja, u novembru i 2016 godine poslednju. Ja sam bio danas da primim drugu inekciju, ali ovi nisu hteli da mi daju, rekli su da je proslo nedelju dana a trebalo u dan da mi se da. I da sada bih morao ponovo iz pocetka da primam od prve inekcije.
Da li je moranje da primam ove ostale inekcije?
I koje simptome mogu da imam ako se nesto pogorsa?
Za sada mi je sve normalno, zarasle su ogrebotine i ujed od macke. Inace ruka mi se bila nadula zato sto me je macka jako stegla zubima, nije bilo od infekcije kako mi doktorka taj prvi dan kada sam primio bila rekla.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: