Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tinnitus
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2015 2:36 pm
Postovi: 3
Zdravo, imam tinitus 5g. bio je slabiji ali zadnjih par mjeseci je malo izrazeniji, bio sam kod raznih ljekara ali niko nije mi dao nikakav pravi lijek, svi govore kako nema Lijeka i da to nije bolest.Zujanje je visok ton konstatno u oba uha centralno
Imam 30 god, i sportski sam gradzen,

Sve je krenulo od jedne veceri kada mi je komsija upao ipredmne i gotovo poginuo, mislim da je od stresa sve nastalo, jer do tada nije bilo nikada nikakvih zujanja.
Nisam ni jedne lijekove dugo koristio , probao sam i laserske terapije , nista, akupunktura kod kineza, masaže kičme i tjela,
Jedan doktor mi je dao da pijem URUTAL tablete ali nisam ih mogao piti zbog zeludca nisam ih podnosio,
Da li mi mozete dati neki savjet sta koristiti i kako hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли си врат повредио приликом тог догађаја када је све почело?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 6:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2015 2:36 pm
Postovi: 3
Ne, on je dozivio nesrecu a ja sam samo dozivio šok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можда си приликом шока тргнуо главу и тако повредио врат. Можда да покушаш да носиш крагну неколико седмица и тако растегнеш вратне пршљенове. Не може да шкоди.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Čet Maj 07, 2015 9:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 05, 2015 2:36 pm
Postovi: 3
Ok, hvala na prijedlogu i misljenju LP


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Ned Maj 24, 2015 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2015 2:23 pm
Postovi: 2
Ako imate neki savet. Imam 23 godine, i od malena imam problem sa srednjim uhom. Ugradjivali su mi aeracione cevcice 3 puta, na VMA zbog slabog sluha, i od pre 10 godina je sluh u granicama normale, kao i sada. Medjutim od pre 1 god. mi se pojavio tinitus, i kao bivsi pacijent VMA otisla sam tamo, primili me, kao civila sa uputom uradili audiometriju, timpanomtriju, BERA test i kao sve je to u granicama normale. I zakazali kontrolu za godinu dana. Ipak meni stanje nije bas najsjajnije jer imam i cesto curenje iz uha, zapusenost, prosto nisam mirna, dok je zujenje promenjivo, ponekad i u oba uha dok je u desnom, konstatno. I sada ne znam sta bih mogla s obzirom da sam pacijen VMA, mada se oni nesto bas i ne zalazu, kao tako je kako je, a nisam sa teritorije grada Beograda kako bih potrzila pomoc u nekoj drugoj ustanovi, a na mojoj terirotiji ne postoji relevantna, po meni, ustanova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Ned Maj 24, 2015 3:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пошто ти повремено цури из увета, прво би требало установити где је инфекција која изазива то цурење. Док је тога, пиштање је маргинална ствар, а можда је управо последица тога.

Лично нисам успео да се ослободим мог пиштања, а пробао сам разне ствари: Гинко, витамин Б6, јабуково сирће... Пробај и ти. Не може да шкоди.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Sub Maj 30, 2015 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 30, 2015 2:15 pm
Postovi: 1
:o
Molim vas za mišljenje. Imam zakazanu operaciju kod doktorke Maje Buljčik Čupić, da li je neko imao iskustva sa ovom doktorkom i kakva su mišljenja.
HVALA PUNO UNAPRED!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 20, 2015 1:19 am
Postovi: 1
Pozdrav svima , potrebno mi je misljenje.
Vec osam dana mi zuji u uvetu nonstop bez prestanka. Visok pisteci zvuk koji je ponekad slab ali uglavnom je veoma jak. Bio sam kod orl ovde kod mene u rumi i ustanovila mi je tezu upalu desnog uha. Dala mi je antibiotik citeral i gentakulin kapi. Isto tako svako jutro idem na ispiranje usiju...Ova njena terapija traje vec 4 dana i znacajnog poboljsanja nema
Ono sto me plasi jeste da mi ne ostane ovo zujanje za ceo zivot.
Da li uzrok ovog zujanje moze biti ov amoja upala i da li ce se mozda povuci sa uspesno izlecenom upalom? Hvala svakom unapred ko moze da mi odgovori ili savetuje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Pon Jul 20, 2015 9:09 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Зашто ти испирају уво сваки дан?! То је потпуно бесмислено.

Антибиотик тешко помаже у таквим случајевима. Ено ти домаћег рецепта на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Средње уво.

Пиштање ти можда прође а можда и не. Ево мени пишти деценијама, али не сећам се узрока.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Sub Maj 14, 2016 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 14, 2016 8:44 pm
Postovi: 13
Za sve zainteresovane koji osećaju simptome zujanja ili šuštanja u ušima Audiovox organizuje informativno predavanje o dijagnostici i savremenom rešavanju ovog problema. Ispod su teme koje će biti obrađene od strane stučnjaka iz ove oblasti:



I tema - OŠTEĆENJE SLUHA - Jelena Trnavac, diplomirani defektolog surdoaudiolog

II tema - ZUJANJE U UŠIMA: UZROCI , DIJAGNOSTIKA I TRETMAN - Dr Galina Joković, specijalista ORL i subspecijalista audiologije

III tema - STIGLA JE POMOĆ ZA TINITUS - Gorica Mladenović, diplomirani defektolog surdoaudiolog
Dođite da razmenimo iskustva i odgovorimo na sva vaša pitanja u vezi tinitusa.

MESTO ODRŽAVANJA: Audiovox, Bulevar Zorana Đinđića 96, lokal 5, Novi Beograd

DATUM I VREME : Subota 21.05.2016 u 10h

PRIJAVITE SE ODMAH jer je broj mesta ograničen, prijave možete izvršiti na telefon

011/26-21-071 svakim radnim danom od 8 do 20 časova i subotom od 9 do 13 časova.
Tribina je besplatna.Namenjena je ljudima koji imaju problem zbog zujanja u usima.
Uglavnom ovakva predavanja drzim kolegama lekarima.Mislim da je vazno da ljudi koji imaju poblem budu upoznati i ukljuceni u svoje lecenje,ili bar dobiju smernice i savete.
Meni kao lekaru ,najveci problem je googl doktor .
Dodjite da razgovaramo o tinitusu.Mozda napravimo prve korake ka stvaranju udruzenja.
Dodjite da vidite da niste sami u svojoj muci,ma kako drugima izgledala mala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Uto Apr 10, 2018 8:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2018 8:41 am
Postovi: 4
Da li si probao Aculipon? Mojoj sestri je pomogao kod tinitusa, a koristila ga je neka 3-4 meseca..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 10:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2018 10:40 pm
Postovi: 14
Imam zujanje u usima jedno 5,6 godina,isao sam po lekarima i nisu mogli da ustanove ubog cega mi zuji u usima,u zadnje vreme posto radim u kuhinju,gde je buka jaka,na desnom uvetu cim je jaca buka,lupe se tanjiri,vrata lupe jace meni je tad bas osetljivo uvo,ne umem da objasnim taj osecam,npr kad lupi tanjir meni u desnom uvetu kao odzvanja i ume da zaboli i zasmeta,molim za misljenje i savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 10:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Имаш преосетљиве уши. Мислим да је вата (или антифони али онда ништа не чујеш) у ушима једини лек против буке.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tinnitus
PostPoslato: Čet Avg 09, 2018 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2018 10:40 pm
Postovi: 14
Da li treba da se javim doktoru? Nisam napomenuo da sam kao mali,tj beba imao upalu oba uveta i kasno se lecila ta upala. Imam problem i sa slajmom u nosu,osecam da imam sekret i uvek pokusavam da ga izbacim ali ne mogu,dodje do grla i nista


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: