Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: fiksna proteza
PostPoslato: Sre Maj 20, 2015 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 17, 2011 1:30 pm
Postovi: 17
Treba ds stavim fiksnu pa me zanima dal znate kakve su te proteze sto se nose sa unutrasnje strane ili one providne. U principu sve sto se ne vidi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fiksna proteza
PostPoslato: Pet Maj 22, 2015 5:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2015 4:07 pm
Postovi: 3
Dobar dan,
Imam 29 godina i zelim da stavim fiksnu protezu. Obrizom da zivim u inostranstvu gde je cena ovih aparata znatno veca, zelela bih da stavim fiksni aparat u Srbiji, ali da kontrolne preglede obavljam kod drugog doktora u inostransvu, posto nisam u mogucnosti da dolazim cesto u Srbiju. Zanima me misljenje strucnjaka - Koliko je delotvorno i uopste od kolike je vaznosti da se na kontrole ide kod doktora koji je postavio fiksnu protezu i da li je uopste moguce da kontrolne preglede obavlja doktor koji nije postavljao aparat?
Ortodont u Srbiji me je pregledao i rekao da za pocetak treba da izvadim sva 4 (zdrava) umnjaka, sto sam i uradila, pa sad - citajuci vase komentare o umnjacima i njihovoj vezi sa teskobom u vilici - dovodim u pitanje strucnost ortodonta koji me je na to uputio. Ja ne umem strucno da objasnim problem koji imam sa zubima, ne znam kakav imam zagrizaj, mogu samo da kazem da je prisutna teskoba na obe vilice (od jedinica do cetvorki), da neki zubi malo prelaze jedan preko drugog i da su gornji ocnjaci, u nedostatku prostora, izbaceni i iznad ostalih zuba, te da mi je pomenuti doktor rekao da se to moze ispraviti u mojim godinama, za odprilike 2 godine. Zanima me takodje i misljenje strucnjaka ovog foruma na tu temu.
Veliko hvala unapred na vasim savetima i misljenju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: