Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Konstantna bol u grlu
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 3:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2014 3:34 pm
Postovi: 11
E ovako..Vec nekih godinu i po dana osjecam bol u grlu (nekad jaku nekad slabu) ponekada je i sve okej. Medjutim ona ne prolazi nikako i grlo mi je stalno crveno evo tih godinu i po dana. Bavio sam se pjevanjem amaterski prije medjutim to je sada potpuno nemoguce jer posle kraceg pjevanja grlo zaboli nenormalno i ne mogu ni rijeci izustiti. Takodje sam primjetio da kad zapalim koju cigaretu (nepusac sam medjutim kad odem sa drugovima negdje znam zapaliti) sto je jednom u 3 mj. grlo me pocne jako boljeti.
Bol sam trpio i trpio i posle nekih pola godine otisao sam kod doktora koji je sve pregledao medjtuim ni njemu nije bilo jasno odkud bol a analize bakterije su bile negativne. Poslao me je na neka daljna ispitivanja medjutim nisam otisao na njih.
Zatim sam nakon jos pola godine trpljenja boli otisao kod otorinolaringologa (privatnika) kod kojih mi je konstatovano prisustvo bakterije STREPTOCOCCUS BETA HAEMOLYTICUS GR. A
BRIS NOSA:STREPTOCOCCUS AUREUS

I doktor mi je dao medikamente i zakazao novu kontrolu na koju nisam posao sto zbog olaksanja sto zbog preskupe cijene posjete doktoru.

I evo sada i dan danas grlo mi stalno crveno i nekada me boli a nekada ne, ne mogu da se derem nikako jer posle toga ne mogu da pricam, da pjevam...boli me ujutro kad se probudim...E sad da li je to konstantno prisustvo bakterije ili nesto drugo? Svaki savjet bi bio od pomoci..hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantna bol u grlu
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2014 3:34 pm
Postovi: 11
Zaboravih navesti jako bitnu cinjenicu da sam prije pojavljivanja svih ovih simptoma imao problema sa nabubrenim limfnim zlezdama na vratu koje sam kasnije izlijecio potpuno. Tu se prvi put javila jaka bol u grlu...
I prije svih ovih simptoma i nabubrenih zlezda sa djevojkom sam imao oralni seks, zadovoljavao sam je i ne znam moze li biti nesto do toga a vjerovatno ne moze.
To je bilo kad sam imao 16-17 godina sad imam 19.
Rasirih malo post ali eto, nadam se da neko ima uvid u to sta se dogadja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Konstantna bol u grlu
PostPoslato: Pet Maj 08, 2015 1:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пробај да испираш грло јаким воденим раствором соде бикарбоне (пуна мала кашика на два деци топле воде). Гргући што дуже можеш и тако неколико пута дневно. Било би добро да и нос испираш таквим раствором. Сода бикарбона због своје алкалности убија све бактерије и гљивице само треба бити упоран.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: