Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 12:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ne znači, na žalost mogu biti i gore stvari kao npr tumori, ali može i neko zapaljenje zgloba itd...

Generalno jeste diskus najčešći za radikularnu simptomatologiju, on se uspešno operiše ako je nužno ali se najveći broj diskusa reši fizikalnom terapijom.

Ako je konstatovana jaka lezija L3 on mora da da neke simptome.
Kakav je nalaz refleksa i mišićne snage po grupama? Senzibilitet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Apr 29, 2015 6:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ništa meni od tih stvari nije strašno - tumori, itd.. Meni je čak i najgora opcija fizikalna terapija, jer i ovako jedva funkcionišem, ne mogu da zamislim sebe kako radim vežbe - osim ležeći, ležeći mogu sve (radim vežbe u krevetu da ne bih atrofirala :lol: ), ali stajanje i hodanje su problem.

Ima još jedna stvar koju sam do skora ignorisala, ja osećam jako pulsiranje u tom delu kičme, ja sam to povezivala sa želucem ili trbušnom arterijom (srce nije, isproveravala sam 100x), pošto ne mogu da detektujem tačan izvor, ali pulsiranje je toliko jako da me je bukvalno treslo kad sam ležala na krevetu za EMNG, niko to nije primetio naravno, pa sam ja pomislila da nije ni bitno. I čitav taj deo tu je prilično vruć.

Refleksi su mi svi ok, Lazarević mi je negativan, mišićna snaga ne znam na šta misliš, osim što mi u izveštaju piše jaka zamorljivost proksimalne muskulature nogu, i tako se osećam, noge su mi neupotrebljive, posle nekoliko koraka ih ne osećam, ali guram tako sa gumenim nogama dok se ne vratim kući i dobijem upalu mišića od koje se oporavljam 5 dana. Klecave su mi noge prilično.

Mene jako zbunjuje ta lezija L3 korena i negativan Lazarević, čak je i neurolog odmahnuo rukom na taj nalaz zbog negativnog Lazarevića, meni je to malo neozbiljno, ok, negativan je, ali ja i dalje imam problem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 3:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Jel ima nešto novo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 3:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Nema za sad, upućena sam na 3. EMNG kod Rajka Trikića sad u sredu(ima li neko da mi kaže nešto o njemu?), pa onda da se javim na Kliniku.. napravili smo vezu sa jednim neurohirurgom. Ovo se sve oteže i remeti mi planove.

Meni se u međuvremenu počela razvijati ukočenost vrata i slabost mišića stomaka :-?
I osećam neko čudno pulsiranje na leđima, u donjem delu, ponekad zna da me zatrese... jako je čudno i neprijatno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 7:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ja sam sa više strana čuo da je za EMNG odličan ako ne i najbolji jedan dr koji radi samo privatno, u Euromediku u Višegradskoj, ne znam mu ime, ali mi liči na tog, jel on tamo radi?

I sa kojim neurohirurgom?

Jel urađeno još nešto od pregleda?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 7:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Sa Lukasom Rasulićem smo stupili u vezu preko jednog porodičnog prijatelja. Da se razumemo, ja nimalo nisam nezadovoljna Apostolskim, štaviše, prezadovoljna sam, dao je sve od sebe - on mi je i dao preporuku za Kliniku za neurologiju, zbog njega su me i primili, ali meni je sredina juna s obzirom na moje tegobe daleka, sa Lukasom smo stupili u kontakt samo da pokuša da ubrza proces. Samo zbog toga.

E sad, pošto je on neurohirurg, on je mene poslao kod neurologa na pet minuta jer sam, kako on kaže "tricky case"; taj neurolog je pogledao moje papire, rekao da moji EMNG nalazi ne znače ništa, čak i da imam diskus herniju ili išijas, sa tim se živi :o i pitao me da li sam radila štitnu žlezdu (kao da sam pala sa Marsa i da imam 9 godina; naravno da jesam i to 2x, sve ok), i rekao da moj problem nije neurološki (?!), te su me uputili kod Rajka Trikića u Euromedik u Višegradskoj, da, jer je on neurofizijatar između ostalog. Ovog puta ću da uradim i ruke pošto su mi i ruke problem, ne samo noge.

Ništa više nije urađeno, pitala sam da li da radim MR LS kičme, rekli su mi ne, oni će mi to uraditi kad legnem na Kliniku... Ali ja bih eventualno odradila RTG, šta znam, ovo pulsiranje me baš brine...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 7:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Sad te malo nisam razumeo da prostiš :lol:

Gde ti ležiš, na neurohirurgiji ili neurologiji? I da li si uopšte legla negde?

Da, to je taj dr, za njega važi da jako dobro radi EMNG.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 7:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ne ležim nigde trenutno, jer mi je zakazano tek za 17. jun na Klinici za neurologiju, ali kako mi je to bilo daleko, morali smo da pokušamo da ubrzamo proces, ali sve se oteže i menja u hodu... rekao je Lukas kad odradim taj EMNG kod Rajka da mu se javim da vidimo, a oni će u međuvremenu pokušati da ubrzaju prijem... ja, puna entuzijazma, očekujem da to bude svaki dan :lol:

Imam neko poverenje u Rajka Trikića, pošto ispada da mi do sada nijedan EMNG nije odrađen kako treba, Apostolski kaže da prva doktorka koja mi je radila ne zna to da radi, na Klinici kažu da njegova žena ne zna to da radi.. Mislim, ko zna da radi? :lol:

A šta misliš da bi moglo da bude ovo pulsiranje? Ja kapiram neki kancer :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 10:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ехинококус?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pon Maj 04, 2015 11:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Šta, kao, ehinokokus pulsira?
Odakle mi bre ehinokokus?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 9:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Vi imate baš ružan običaj da diskutujete sa mnom i onda napustite diskusiju, a meni na pitanje ostane neodgovoreno, pa ja moram da dižem temu svaki čas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Uto Maj 05, 2015 10:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Дајем само идеје јер немам кристалну куглу да бих видео шта је проблем. :D

Ехинококус може поприлично да нарасте у било ком органу па да притиска неки нервни чвор и прави проблеме. А одакле? Од пса, мачке...

Мислим да је анализа прилично једноставна (из крви) али нисам сигуран колико је поуздана.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 12:09 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Javi se kad se odradi EMNG.

Nezahvalno je ovako govoriti šta bi moglo biti pulsiranje, pogotovo što je teško ovako imati uvid kako to izgleda, i koliko ih ti osećaš a koliko se manifestuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 6:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
aaaca je napisao:
Дајем само идеје јер немам кристалну куглу да бих видео шта је проблем. :D

Ехинококус може поприлично да нарасте у било ком органу па да притиска неки нервни чвор и прави проблеме. А одакле? Од пса, мачке...

Мислим да је анализа прилично једноставна (из крви) али нисам сигуран колико је поуздана.



Zar ehinokokus nije pseća pantljičara?
Imam mačku ali je vakcinisana, sterilisana, redovno prima tretman za unutrašnje i spoljne parazite, a i nikad joj nisam u fecesu primetila išta čudno...

Ubijam vreme dok ne krenem na EMNG :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sre Maj 06, 2015 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Izveštaj EMNG koji je radio Rajko Trikić:

U oba gastrocnemius - a EMG nalaz je uredan a u ostalim ispitanim mišićima na pojedinim dubinama ispitivanja registruju se AP mot. jedinica koji imponuju kao miopatski, najviše u oba m. tib. ant. bez znakova denervacione aktivnosti i visokofrekventnih izbijanja. Ovakav nalaz može da idu u prilog blage miopatske lezije, ali može da bude i konstitucionalan.

Nema znakova neurogene lezije (one koju je doktorka Apostolski našla).

ENG nalaz je normalan i nema znakova za senzomotornu polineuropatiju.


I ja sam sad totalno zbunjena, kako sva 3 EMNG nalaza mogu ovoliko da se razlikuju? Kako je doktorka videla neurogenu leziju, a on ne? Pitala sam ga to, rekao je: "ima nas svakakvih".
Mene bole uvo što njih ima svakakvih, šta to znači meni kao pacijentu? Samo me drndaju.
Ja mislim da su svi ludi i mislim da odustajem od svega.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: