Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 12:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Koliko ja znam, svaka terapija može i da se odbije? Ja sam lično odbila i bromazepam prvi put. Dakle, nisam automaton, imam svest i razum, mogu da odbijem ako mi se nešto ne dopada.
Osim ako sam baš pretnja po sebe i druge, pa me institucionalizuju, ali ono... nisam ni blizu tome.

Želim neki primer kako su "normalnu" decu upropastili? I kako normalno dete, na prvom mestu, uopšte dođe do toga da bude lečeno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 1:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Можеш да одбијеш лечење ако си свесна опасности. Ево примера. Једна другарица има петни трн. Лече је јаким рендгенским зрачењем пете. То је ван памети, али она им верује више него здравом разуму.

Што се тиче деце, ево примера. Дете је веома живахно због тога што му није дозвољавано да иде напоље и игра се. Када га понекад пусте оно почне да дивља и не могу да га стигну. Оно је проглашено хиперактивним и сада га лече леком коме сам заборавио име али се добро сећам да се користи против епилепсије. Дете је сада као мртво, а ускоро ће шест година да напуни.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 2:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
To su stvarno bizarni primeri. Moja majka ima petni trn, primila je injekciju za zamrzavanje mišića (valjda sam dobro razumela), niko zračenje nije pominjao.

A ovaj drugi slučaj, nemam reči stvarno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То што сам написао је правило. Да не пишем у којој болници, по правилу петни трн "лече" зрачењем. А и ово са децом је правило. Србија....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa napiši u kojoj bolnici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Čet Apr 16, 2015 6:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
I, pošto delujete kao jedini aktivni na ovom forumu :D može i informacija gde da bezbedno izvadim jednu amalgamsku plombu koju imam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Pet Apr 17, 2015 7:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Ok, analiza antitetela na AchR stigla negativna, tj <1, u odnosu na referentne vrednosti <2.
Dakle, nemam mi mijasteniju. Što je odlično, ali sad sam u još većem mraku. Nadam se da doktor neće odustati od mene, iako mi nije jasno ni šta više može da uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 8:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Juče sam se čula sa doktorom, njegov stav je odlično što je nalaz u redu, nećemo morati sa agresivnom terapijom, kao svrati na par minuta da ti ispišem terapiju :o

Ako budu neki vitamini i suplementi, anksiolitici, itd, kulturno ću da obijem, jer sve već uzimam, što preko hrane, što dodatno. I jednostavno ne mogu da prihvatim da moja objektivna mišićna slabost može da opstaje toliko dugo i da ja to samo prihvatim, ja moram da živim, imam obaveze, slede ispiti, neki od njih će biti pismeno, kako ću ispisari stranice i stranice teksta?
Pritom, pored ovih mišićnih bolova, osećam bol i dalje u stopalima i šakama, juče me je u prodavnici zglob na ruci tako jako zaboleo, da sam uzviknula, prodavac se cimnuo, a u kesi nije bilo više od 150 grama... Kada hodam, samo čekam kad će kolena da mi klecnu i da padnem i da ne mogu da ustanem.
I pritom stvarno nisam tmurna osoba, baš sam juče razmišljala o tome koliko sam zapravo vedra i pozitivna, i u stanu mi je ok, veselo, dolaze i ljudi, imam mačku, uopšte nemam takve simptome depresije, osim sposobnosti da zaspim u pola rečenice; ali ova neobjašnjiva slabost polako počinje da čini da se osećam bespomoćno, ponekad i agresivno.

Šta mislite da li bih, u kontekstu svojih tegoba, trebalo da proverim krvne sudove?
Ne znam što mi nije predloženo da radim opet EMNG?

Mislim, to bi ionako bilo poslednje što bih uradila od klasičnih analiza; svoje opcije za alternativne metode lečenja sam već istražila i u fazi sam vaganja, jer vidim da moram da probam i tako.. I pritom su svi u fazonu izdrži još par dana, pa preko vikenda, itd, i tako će se razvući meseci. Ne pristajem na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 2:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Idi po terapiju, a EMNG sam shvatio da je dr predložio da se opet radi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 2:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Pa otići ću po terapiju, tek u ponedeljak je zakazano, ne mogu da preskočim vreme :D

Nije predložio, čak je rekao "ja ne nameravam da te opet bockam iglicama" (iako meni EMNG nije bio ni najmanje neprijatan, igle skoro da nisam osećala). A još on ima aparat u ordinaciji, nije mi bilo najjasnije što neće da ponavlja tako problematičan EMNG. Pitaću ga da li bi trebalo da se odradi opet, ako ne sad, za neko vreme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 5:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Dejanbg je napisao:
Pa napiši u kojoj bolnici

ВМА за петри трн, а чини ми се Тиршова за оно са децом. Писали су људи и на овом форуму.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 5:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
cosmopolis je napisao:
I, pošto delujete kao jedini aktivni na ovom forumu :D može i informacija gde da bezbedno izvadim jednu amalgamsku plombu koju imam...

Код свог зубара. И зашто безбедно?!

Не сећам се да ли си проверавала коксаки и борелију.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 7:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Jesam koksaki, oba tipa, negativan.
Boreliozu nisam, jer nemam razloga ni da posumnjam na nju, nisam imala ujed krpelja, ne sećam se kad mi je poslednji put telo dodirnulo travu uopšte.

A i da sam imala bilo koji od tih virusa, šta mi to uopšte znači? Lečenje virusa je simptomatsko, do sad bi se svaki virus povukao, prošlo je dva i po meseca.

Za ovo drugo pitanje odgovaram na odgovarajućoj temi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 9:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
После сам на другој теми видео твој коментар о амалгамским пломбама па ми је питање постало јасно. Тамо сам и одговорио.

Међутим, просто не знам шта да кажем на твоју изјаву о вирусима. Превише си сигурна у своје знање па олако пишеш неке ствари.

Прво, борелија није вирус.

Друго, није тачно да свака вирусна инфекција пролази за пар месеци. На пример управо коксаки. Никад неће да прође ако се не одлежи бар пола године и не залива великим дозама витамина Ц. Да ли да подсетим да је и фамозни ХИВ вирус који никада неће да прође исто као и хепатитис, на пример?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Čudan neurološki nalaz
PostPoslato: Sub Apr 18, 2015 11:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 09, 2015 12:45 pm
Postovi: 69
Kakve veze imaju virusi sad (mislila sam na dva tipa Koksakija), kada sam negativna, a ja lično znam ljudi koji su Koksaki preležali na nogama, a ja treba da, iz nekog razloga, mislim da će mene da obali na 6 meseci i pritom da neuredan EMNG nalaz? Kojom logikom? Pitam kojom?

Ja se već zalivam vitaminom C. I mnogim suplementima, i mnogom dobrom hranom, i to oduvek, ne samo sad kad sam "bolesna".

A za lajmsku neću više da komentarišem, rekla sam šta sam imala.

Ok, nisam se testirala na HIV i hepatitis, mislim da nemam potrebe, ali pitanje bi i dalje ostalo zašto bi ti virusi dali neuredan EMNG nalaz? HIV nikad ni ne mora da predje u AIDS, a hepatitis najčešće ne daje nikakve simptome, a da ih ima, pokazalo bi se na jetri, je l' da?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 67 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: