Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tremor ili ne?
PostPoslato: Pon Mar 30, 2015 8:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 8:51 am
Postovi: 29
Imamo bebu od 10 meseci koja je na rođenju imala krivi vrat, krive nogice, hematom i izgleda je bila reanimirana ali mi to u porodilištu nisu rekli. Čula sam da je zaplakala kad se rodila ali je izgleda imala modre ekstremitete, to zaključujem tek nakon izveštaja fizijatra i samostalnog pregleda otpusnog pisma uz pomoć interneta. Još uvek ne sedi samostalno, ne puzi i ne podiže se u stojeći položaj. Vežbe za sedenje smo joj radili od 6 meseci, celo vreme je odizala nogice uvis što i sada radi. Išli smo kod fizijatra i dijagnoza je Dystonia alia, radimo vežbe i ojačala je, ali još uvek ne sedi sama. Kad leži, sasvim je mirna, nema nikakvog drhtanja, samo jako često vrti ukrug šakama i stopalima. Kad je stavimo da sedi, ili kad je u dupku, njiše se, klati, kao da se vozi na brodu. Da li je to tremor koji je jako izražen, ili je to samo zbog slabosti mišića, ili zato što nema ravnotežu? Imamo zakazano i kod neurologa, ali se to čeka jako dugo. Molim nekog stručnog da mi odgovori šta treba raditi u slučaju tremora, da li će vežbe biti dovoljne ili i nešto drugo? Da li će joj taj tremor proći kad bude još više ojačala, ili će postojati nezavisno od toga?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: