Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
U zadnje 2 godine sam poceo polako gubiti energiju u nogama,trbusnim i ledjnim misicima-znaci od pola pa na dole svi misici su mi na nekih 10% snage a desna noga mi trne a pogotovo stopalo.Pre mesec dana sam bio na magnetnoj rezonanci u NS i utvrdili su mi da imam urodjenu bolest-Syringomyelia-a na nasem se cita-Siringomijelija.To je neka tecnost koja mi je u kicmenoj mozdini i pritiska nerve a ako sam dobro shvatio ona i unistava te nerve.Nisam na netu uspeo da nadjem kako se leci ova bolest :cry: Do pre 2 god sam funkcionisao sve normalno.Molio bi vas za pomoc jer mi se sve vrti oko glave da cu postati invalid-dali ova bolest moze da se leci i kako?Evo i sliku cu postaviti gde se tacno vide 3 fleke u kicmenoj mozdini samo da skontam kako se ubacuje slika :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Inace imam 38 God a eve i slike sa megnetne rezonance Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama-Siringomijelija
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 11:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
danedanilo je napisao:
U zadnje 2 godine sam poceo polako gubiti energiju u nogama,trbusnim i ledjnim misicima-znaci od pola pa na dole svi misici su mi na nekih 10% snage a desna noga mi trne a pogotovo stopalo.Pre mesec dana sam bio na magnetnoj rezonanci u NS i utvrdili su mi da imam urodjenu bolest-Syringomyelia-a na nasem se cita-Siringomijelija.To je neka tecnost koja mi je u kicmenoj mozdini i pritiska nerve a ako sam dobro shvatio ona i unistava te nerve.Nisam na netu uspeo da nadjem kako se leci ova bolest :cry: Do pre 2 god sam funkcionisao sve normalno.Molio bi vas za pomoc jer mi se sve vrti oko glave da cu postati invalid-dali ova bolest moze da se leci i kako?Evo i sliku cu postaviti gde se tacno vide 3 fleke u kicmenoj mozdini samo da skontam kako se ubacuje slika :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 12:06 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Potrebno je da vas pregleda neurohirurg ako vec nije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 1:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Imao sam zakazano kod neurohirurga u bg za dva dana ali kad sam ih danas nazvao rekli su mi da se odlaze za nedelju dana jer doktorica nije tu a imam osecaj da ce jos odlagati a meni se situacija pogorsava i psihicki sam slomljen jer mislim da cu zavrsiti u kolicima i zato trazim pomoc ovde ako ima neko iskusan u ovome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 18, 2015 4:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Gde i kod koga imate zakazano?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 12:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
u klinickom centru-beograd,kod doktorke grujicic-neurohirurg.Cuo sam da je jako dobra doktorica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 6:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Prof Grujičić je odličan stručnjak, sačekajte kontrolu kod nje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 10:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Vidim da niko nezna nista o ovome-Ja cu pisati kad nesto novo saznam kao i kad se vratim iz klinickog centra da reknem kakva je situacija a ako neko ima neke korisne informacije nek slobodno pise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 12:52 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Pa ne znam šta želiš još da ti se kaže?
Nije ovo nikakva misteriozna bolest, poznata je dobro.

Leči se hirurški kada to treba, a kako tačno i šta treba da se radi ili ne radi će odlučiti neurohirurg kada pregleda tebe i kada pogleda snimak iz svih ravni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Pon Mar 23, 2015 10:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Sta sve jos hocu da mi se kaze????A sta mi je to receno???-Nista!!!A bolest je toliko retka da niko nista ne moze da mi se kaze.Mnogi doktori nisu ni culi za ovu bolest.Sad ispada da si mi ti sve korisno vec objasnio i to je to a ni ti neznas sta je ovo ustvari ali nema veze-ako nema ovde nikog da me informise informisacu ja dok budem prolazio kroz ovaj pakao pa ce u buduce ljudi ovde moci kroz moje komentare da se informisu kroz sta sam sve prosao.Prekosutra idem u klinicki centar pa cu pisati kako sam prosao.Ja jos neznam dal cu ostati invalid,neznam dali neko u srbiji operise ovo a verovatno se neoperise kod nas,kakvi su kontraefekti kao i rizik operacije,,dal cu se skroz oporaviti posle operacije ako je bude bilo ili cu ostati u stanje koje sam sad-i ti me pitas sta jos vise hocu da mi se kaze! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 2:15 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ovako sada sa interneta i ne može više da ti se kaže. Opšte informacije o bolesti možeš naći i sam, al nije poenta u tome...

Snimak koji si okačio nije dovoljan sam za sebe, već će lekar koji te gleda da pogleda sve snimke, tj iz svih osa. Pregledaće i tebe, i ako ne može sam da donese odluku konsultovaće se sa ostalima i onda će se odlučiti šta će se raditi.

Možda se prvo proba drugi vid lečenja a operacija ostavi za kasnije, možda se odmah operiše... Sve će ti to biti rečeno.

Ponesi obavezno i snimak ako imaš urađen i cd, kao i sve nalaze do sada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Sve nosim kao i snimke-ujutru idem i veruj mi da sam nervozan ali videcu sta kazu pa pisem cim se vratim iz klinickog centra,ja bi najvise voleo kad nebi trebala operacija jer je rizicno otvarati kicmu i petljati po kicmenoj mozdini gde su svi nervi na okupu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:05 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Изгледа да ниси прочитао шта сам писао на другој теми коју си поставио. Пробај са магнетима пре него што даш да те касапе. Чујемо се тамо.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Gubljenje energije u nogama
PostPoslato: Sre Mar 25, 2015 11:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 10:18 pm
Postovi: 67
Iskreno da ti kazem ja neverujem u te magnete-za magnet se hvataju metalni delovi a u organizmu nema nista sta bi reagovalo na magnet


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: