Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Čet Mar 19, 2015 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 7:17 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima.
Zivim blizu Sremske Mitrovice i planiram uskoro da odem na konsultacije za ugradnju jednog implanta (izvadio sam zub nedavno,gore levo 6-ica).

U Mitrovici sam nasao 2 oralna hirurga koji se bave ugradnjom implanata,ali nemam nikakva iskustva s njima,niti sam nasao nesto na forumu.

Ako neko ima iskustva s njima ili preporuku od vasih blizih prijatelja/rodjaka itd,zamolio bih vas da se jave u ovoj temi i napisu nesto vise ili da mi posalju privatnu poruku.

Obojica imaju svoj website,mozete pronaci lagano preko googlea,kucajte samo ime i prezime i sremska mitrovica,izbacice vam odmah rezultate na google.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Оно што имам информација је да у најбољем случају имплантати трају годину-две. Проблем је што вилична кост почиње да трули а онда настају проблеми.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 7:17 pm
Postovi: 3
Ja sam citao bas suprotno,da vilicna kost sraste zajedno sa titanijumskim sarafom i da se na taj nacin ocuva vilicna kost.

I kome sad verovati ?

Ne kazem da lazete,nego jedni pricaju jedno,a drugi drugo.

Po sajtovima raznih privatnih klinika i ordinacija citam da implanti traju i po 20-30 godina,neki i dozivotno uz odlicnu higijenu i kontrolu,a sem toga neke klinike daju i dozivotnu garanciju.

Sta mi je ciniti,imate li neki savet ?

Ne bih stavljao most i time zrtvovao susedna 2 zdrava zuba,ali ne zelim ni da mi ostane praznina iz vise razloga,povlacenje vilicne kosti,pomeranje zuba u prazan prostor,nemogucnost zvakanja hrane na toj strani vilice itd...

Molim za savete i pomoc,sta mi preporucujete?
Jel neko ugradjivao implante na ovom forumu i kakva su licna iskustva ???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 2:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Слушао сам да су неки имали великих проблема, па само то преносим. Ко ће га знати. Сигурно зависи и од тога како се посао уради и у каквом је стању вилица. Свакако иди само са поузданом препоруком. Не треба пустити да ти било ко петља по устима а поготово не по виличној кости.

И мени фали шестица и такође ми се не ради мост. Гледам да што више жваћем на ту страну тако да ево ни после четири године од вађења немам никаквих промена ни проблема.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 19, 2015 7:17 pm
Postovi: 3
Naravno da ne bih dao svakome da mi buci vilicnu kost,zato sam i trazio preporuke,da nadjem zaista kvalitetnog implantologa.

S obzirom da i tebi fali sestica,reci mi tvoja licna iskustva.
Da li ti se vilicna kost na tom mestu povukla,odnosno atrofirala?
Moze li se to videti uopste golim okom?

I da li su se 5-ica i 7-ica pomerile ka praznom prostoru 6-ice,jer citao sam da vremenom dodje i do pomeranja susednih zuba u prazan prostor,pa to dodatno pogorsa situaciju u slucaju da se odlucimo na implant.

I jos jedno pitanje,u kakvom ti je stanju 6-ica iz suprotne vilice,da li je "isplivala" u odnosu na ostale zube iz te vilice,jer ona nema vise svog para?

Sva ova pitanja sto sam te pitao,mene upravo muce,jer ne zelim da mi dodje do tih deformacija,zato i zelim sto pre da resim pitanje nedostatka zuba,jer sto se duze ceka,komplikacije mogu da budu jos gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sremska Mitrovica - ugradnja implanta
PostPoslato: Pet Mar 20, 2015 2:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
За виличну кост не знам. Делује ми све нормално. Околни зуби се нису померили. Сада када пипам наспрамну шестицу делује ми да је мало изашла, али зуб који ми је извађен много година је био нижи од осталих зуба јер га је доста фалило. Онда је питање када је наспрамна шестица почела да израста.

Е сад не заборави да се ја трудим да што више једем на страну на кој фали зуб, тако да је вероватно то заслужно што се ништа није десило. Ваљда....

Знам да је ми је зубарка рекла да ће ми се за годину дана већ јављати промене, али ево прођоше већ четири године. Још 100 година нека тако остане и бићу задовољан. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: