Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Nizak hemoglobin..,.., molim za odgovor..
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 1:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 1:20 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Imam 20godina.Profesionalni sam sportista koji se sto pre mora vratiti na teren. Nivo hemoglobina mi je 80..,eritrociti 3,6 .., gvozdje 22,4. Ne osecam nikakve posebne tegobe. Trenutno se rade sve analize kako bi se ustanovio uzrok niskog nivoa hemoglobina. Kazu da je u pitanju sekundarna anemija ..., tj da je nesto drugo uzrok niskog hemoglobina..,,. Da li i pored toga sto ne osecam nikakve simptome ne bi trebala da treniram sve dok se ne utvrdi uzrok...,.?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 1:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Mislim da ne bi trebalo da treniras, ali bolje sacekaj bar misljenje strucnog lica (ja to nisam), ali koliko sam upucena, znam da bi moglo da dodje do komplikacija sa srcem kada je hemoglobin nizak, zbog toga bih ti preporucila da bolje mirujes i ne naprezes se na treninzima dok se ne utvrdi uzrok i ne stabilizuje nivo hemoglobina u krvi!!


Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Trebalo bi da uradite TIBC, transferin, feritin. Da li su MCH, MCV i MCHC u okviru referentnih vrednosti?
Najbolje bi bilo da dok se ne postavi definitivna dijagnoza ne trenirate zbog mogućih komplikacija.
Profesionalni sportisti često moraju da koriste suplemente kao dodatak ishrani. Da li ste koristili neki od tih preparata koji sadrži vitamine, minerale (cink) ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 1:20 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Hvala za savet.Ocigledno se desila greska pri analizi gvozdja.Ovoga puta su rezultati pouzdani,opsirni,ali ocigledno ne i zadovoljavajuci: HGB 94 ; HCT 29.0 % ; MCV 71,4 ; MCH 23,2 /Ovo je sve ispod limita.., ....................,,,. eritrociti su 4,06. Gvozdje 7,7 . ..,.. Sve ostalo je uredu..., ali je jos i feritin 3,3 .... Kada je doktorka videla rezultate i saznala da treniram po 3-4 sata dnevno malo se vise zacudila...,, a posebne smetnje nisam osecala..,,. Kaze da je moglo da me strefi svasta nesto na sred terena.,.., da moze i dalje u slucaju da ne napravim pauzu. Kaze bar 2 meseca...,pa da vidimo .., Prepisan mi je gvozdje(///)-hidroksid polimaltozni kompleks.,. Adekvatna ishrana.., /koju sam i do sada primenjivala, pa bas mi i nije jasno kako me je ovo snaslo. Sada cu ja normalno ici,traziti misljenje drugih lekara sto se tice treninga.. Verujem da ce u klubu pokusati da me 'srede' za koji dan..,.rekli su da imaju dobar prirodan preparat pod cijim uicajem gvozdje moze naglo skociti. Zanima me da li to moze biti opasno po zdravlje...., da li je nuzno prekinuti sa treninzima..., i da li je zdrav nacin jedino da sve dodje na svoje tek u duzem vremenskom roku...,,.?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 23, 2006 5:25 pm
Postovi: 9
Lokacija: Beograd
Meni su za nizak hemogolobin prepisivali bkomplex i propolis. A shto se tiche gvozhdja, imash shumece tablete, ali i obichne tablete. Najbolje je da poslushash terapiju svoje doktorke. Jedino shto ja mogu da kazhem da je dobro, a ne spada u lekove, je chaj od korpive i chaj od nane sa propolisom. I jedno i drugo su dobri za hemoglobin i krvnu sliku. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 1:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Nemoj da treniras ni slucajno!! Kao sto sam ti rekla, moze srce da strada kad je tako nizak hemoglobin!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 26, 2006 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Terapija traje nekoliko meseci i podrazumeva primenu preparata gvoždja koju ste vi već dobili. Trajanje terapije se ne može skratiti povećanjem doze jer je količina gvoždja koju organizam može apsorbovati ograničena. Uz preparate gvoždja preporučuje se i vitamin C koji pozitivno utiče na apsorpciju. Fizička aktivnost i naprezanje su kontraindikovani zbog mogućih komplikacija. Najbolje će biti da se u vezi sa svim ovim posavetujete sa svojim doktorom i specijalistom sportske medicine.
Zdravlje na prvom mestu, a za sportske rezultate uvek ima vremena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 29, 2006 12:18 pm
Postovi: 9
Interesuje me da li imas neke od ovih simptoma:
umerena slabost i malaksalost,lakse zamaranje,da li si imala nemirne snove,bol u nekoj kosti ili kostima,povremene prolive i da li si primetila malo zucu boju lica ili samo oko usta ili ociju(ne bledilo vec zuckastu boju)
da li si dobila prvu menstruaciju na vreme
da li ti je apetit slab
da li si mrsava,a pored toga me interesuje
da li si se konsultovala sa hematologom ili toksikologom
Ukoliko imas neke od ovih simptoma i na osnovu onoga sto si napisala na zalost postoji velika mogucnost da ti se do sada nije otkrio pravi uzrok.Ukoliko si zainteresovana napisi svoj email i mogu te kontaktirati,a posebno bih volio da ti budem od koristi jer si sportista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 1:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 1:20 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Da, imam neke od pomenutih simptoma..,. konsultovala bih se sa svakim ko moze biti od pomoci. : [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 29, 2006 11:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
lups01, bilo bi lepo kada bi i svima ostalima, pojasnili na sta sumnjate tj. nasta mogu da ukazu ovi navedeni simptomi!!


Pozdrav i hvala, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 8:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 1:20 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Evo ja cu...,,., S'obzirom da nemam simptome klasicne anemije: umor,malaksalost,zamaranje, doktor je predlozio da uradim analize minerala i toxikoloske analize.., -teske metale..,. Moguce je da mi nesto od ovoga moze biti i poviseno.,. Ishrana mi je do sad bila bazirana na ribi.., vrlo je moguce da mi je povecana i koncentracija zive.,. // Jos pre godinu dana sam od jednog americkog lekara cula to u vezi ribe i zive.,,. -Do sad nisam cula da je neki nas doktor pomenuo i upozorio me na nesto tako.,..,,. Ili Ameri ne znaju sta pricaju/ a cisto sumnjam da je tako./. ili nasi lekari nisu bas pri novijim informacijama.., / ili mozda i jesu,ali cuvaju ih samo za sebe. Mislim da je ispravan savet lups01.., mozda nesto drugo moze biti uzrok.., a ako je samo nedostatak gvozdja onda ce analize koje radim u ovaj petak biti bolje i sve ce biti ok. Do sada sam u Beogradu posetila 3hematologa,.., koji su pogledavsi rezultate rekli: A,anemija....., kako ti uopste i stojis? Tebi treba infuzija.,. Pi gvozdje,.,,.ishrana..,nema treninga dva meseca..,onda dodji.. ///Kao da im je to bilo najlakse da kazu..,,. Ne znam, ali ne mogu da podrzavam taj njihov "detaljni"(povrsni) pristup pacijentu... Pogotovo kada dovedu sportistu,a iz kluba Partizana zamole da se vidi sta je u pitanju..,.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 28, 2006 11:59 am
Postovi: 33
Najsigurnij esto mozes da uradis na svoju ruku je da pokusas sa biljnim preparatima ili cajevima. Kao sto neko rece ne bi bilo lose da probas sa propolisom. I ja sam se skoro raspitivala za poboljsanje hemoglobina kod bebe i nasla sam ovaj recept koji bas i nije za djevojcicu od 9 mjeseci

"Sve to stoji, ali mislim da je bez konkurencije ono sto sam ja uzimala. Zbog niskog hemoglobina.

U toku 10 dana se svakodnevno pojede 1 velika veza persuna iseckanog u0,5 kg kiselog mleka. Moze da se posoli zbog boljeg ukusa. To je dnevna doza. Nemoguce je to pojesti odjednom. Jako je sito. Ovim "lekom" se 100% izbegavaju transfuzije i slicne riskantne operacije. Pored toga jaca organizam i cak da nije potreban, nije na odmet da se povremeno jede."

ima i ovo za anemiju

Protiv ANEMIJE (MALOKRVNOSTI). Kupiti na pijaci od travara seme koprive i pomesati u pola kilograma meda. Uzimati svakog jutra po jednu kasicicu. Za ovaj recept sam skoro cula tako da ne znam tacnu dozu, ali travari seme svakako prodaju zajedno sa savetom

Ovo sam nasla na sajtu * (ako je dozvoljeno "reklamiranje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 1:20 am
Postovi: 5
Lokacija: Beograd
Da,kopriva je jako dobra.Koristim kapi od koprive koje se mogu kupiti u svakoj apoteci. Verujem da ovo sa semenom moze biti jos delotvornije. Bitno je koristiti dosta vitamina C , jer povecava apsorpciju gvozdja, a i Ca, pa je verovatno ono sa persunom i kis.mlekom zasnovano na tome. Sve u svemu, korisni saveti. Hvala. -Pozdrav! Nisam sigurna kako deluje prasak u kesici orosal...,., a cula sam da se koristi pri padu hemoglobina i pri infuzijama.,.. Ako je neko informisan ili ga je koristio ..,,, ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 30, 2006 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 28, 2006 11:59 am
Postovi: 33
Orosal je infuzija u prahu, da tako kazem.Prokuvas vodu, dodas orosal i kad se ohladi pije se po jedna kasika na svakih 5 minuta.

Ja sam ga koristila ili sam bar pokusala, kada sam imala jaku temperaturu da ne bih dehidrirala.Ali on ima toliko odvratan ukus da se sve zavrsilo na pokusaju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 31, 2006 4:33 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako smem da predlozim: REVITA Fe, prasak, imam sjajno iskustvo sa svojim pacijentima. Licno sam protiv multi-level-marketing shema prodaje, a ovaj se preparat prodaje preko MLM-a, ali ipak ga toplo preporucujem.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 105 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: