Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zujanje u usima
PostPoslato: Čet Mar 05, 2015 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 18, 2010 3:34 pm
Postovi: 11
zdravo,

predpostavljam da na ovu temu ima mali milion postova na forumu, ali evo samo da iznesem sta mi se desava i ima li doktora koji bi mi preporucio nesto da pitam svog lekara kod koga idem u najskorije vreme, npr. sutra...

evo skoro godinu dana imam problem zujanja u usima, koji nije prestao niti na trenutak...
problem je nastao neposredno nakon sto sam imao neku neobicno dugu prehladu prosle godine, koja je opet nastupila nakon sto sam koristio nekoliko nedelja origano ulje, pa predpostavljam da je pad imuniteta nakon toga uzrokovao duzu prehladu...
u pocetku je malo i svrbuckalo unutra, pa sam mislio da ce proci sa simptomima te prehlade, ali problem postoji jos uvek i ne prestaje nikako.
ono sto me dodatno brine je sto me povremeno duz vrata malo zategne nesto i zaboli, a garantovano ima veze sa uvetom. Ponekad me malo i zaboli unutrasnjosti uveta, ali to nije nesto sto se desava previse cesto i bol nije previse jak i brzo prodje.
Takodje, imam u poslednje vreme utisak da mi sa na trenutak gubi sluh, tacnije kao da se razvodnjavaju tonovi...prosto ne cujem onako cisto kao obicno...
uzimao sam vestibo neke tablete + b12 vitamin, sto mi je lekar prosle godine prepisao, ali sam prestao da pijem taj lek jer mi je uzrokovao neka cudna desavanja u glavi, a nije eliminisao tinutus...

to je neki pisak, visokofrekventni (kao oni stari televizori ili monitori kad se upale, pa jedno vreme dok se ne zagreju, proizvode cudan piskav zvuk koji se jedva cuje)...
e sad, intenzitet tog pistanja/zujanja je najjaci ujutru kada ustanem, a tada ga i najvise primetim, jer sam inace navikao da cujem tisinu kad se probudim...ima veze sa promenom pritiska (kad sam se vratio sa planine, na par dana je skoro nestao)...

ima li neko ideju sta bi mogao da bude uzrok ovoga???
pocinje da me izludjuje ponovo taj konstantni zvuk, iako sam se jedno vreme gotovo navikao na njega, sto takodje nije dobro...

hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: