Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Impaktirani ocnjak
PostPoslato: Pet Feb 27, 2015 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2008 10:36 pm
Postovi: 25
Pacijent, muskarac, 60. godina. Dolazi sa zeljom da mu se uradi most od cetvorke do sedmice. Cetvorka prilicno cvrsto stoji u ustima. Sta ciniti u ovakvoj situaciji?

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Impaktirani ocnjak
PostPoslato: Ned Mar 01, 2015 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2008 10:36 pm
Postovi: 25
Dabar™ je napisao:
Shtex je napisao:
Pacijent, muskarac, 60. godina. Dolazi sa zeljom da mu se uradi most od cetvorke do sedmice. Cetvorka prilicno cvrsto stoji u ustima. Sta ciniti u ovakvoj situaciji?
Slika
*** da li imas obicne fotografije? sta je to ispod korena 4-ke, ne vidi se najbolje na snimku. u principu ... ako tako impaktiran zub NIJE pravio probleme do sada nece ni od sada. bilo bi DOBRO da sve imas u kartonu, sta i kada si pricao sa pacijentom, datum, vreme, koje si SVE opcije dao pre protetskog rada i OBAVEZNO poslednja "fus nota" da pacijent zna sta je konsent formular i da ga razume. kad budes imao konsultaciju sa pacijentom OBAVEZNO da da imas nekog svog u sobi (sestru, recepcionistu, tehnicara ...) a sa pacijentove strane neko od "njegovih" (zena, cerka, sin, zena ...). * dobro pogledaj 7-cu distalno ili je karijes ili cervikal brnaut.


Nemam fotografije, nije moj pacijent, stigao mi je samo snimak za konsultaciju... Cetvorka je vitalna, kaze kolega..bice da je sinusna pregrada.. Pacijent se odlucio ipak za cirkularni most. I ja mislim da u tim godinama ne bi trebalo da pravi problem, mada je dosta blizu..
* Karijes ili varka, svejedno ce nestati pri brusenju :)
Hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Impaktirani ocnjak
PostPoslato: Pon Mar 02, 2015 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 12, 2008 10:36 pm
Postovi: 25
Nemam fotografije, nije moj pacijent, stigao mi je samo snimak za konsultaciju... Cetvorka je vitalna, kaze kolega..bice da je sinusna pregrada.. Pacijent se odlucio ipak za cirkularni most. I ja mislim da u tim godinama ne bi trebalo da pravi problem, mada je dosta blizu..* Karijes ili varka, svejedno ce nestati pri brusenju :)
Hvala na odgovoru[/quote] *** snimak NISTA ne valja. pogledaj DOBRO ispod samog vrha 4-ke ... to nema veze sa sinusom, sinus je 2 svetlosne godine od vrha 4-ke. drugo, kao sto znas rentgenski snimak nije 100% tacan i obicno dubina karijesa na snimku nema nikakve veze sa onim sto je STVARNO u ustima. prirodno je da ako je karijes distalno da ces da ces to da ocistis i da stavis plombu ALI gde ce onda preparacija za krunu da ti zavrsi ... u kompozitnom materijalu ili 5mm subgingivalno? tretman plan UVEK MORA da ti bude kao da ga svom detetu pravis a ne APP "ako prodje prodje".[/quote]

Opet kazem, nije moj pacijent. Slazem se da snimak ne valja. Sto se tice cetvorke, moguce da je neka bionekroza u pitanju, niti sam ja merio vitalitet, niti uzimao podatke od pacijenta. Sto se tice sedmice, obzirom da se na snimku zub vidi do CEJ, mozemo samo da nagadjamo da li tu ima necega ili ne...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: