Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO potreban savet
PostPoslato: Pon Feb 09, 2015 11:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
Molim Vas za pomoc, hitno mi je potreban savet vezan za moju majku. Ona ima 67 godina i rpe nesto vise od mesec dana zaradila je bronhitis koji je lecen antibioticima, ali je ona bila malaksala, nije imala apetit i imala je bilove u misicima (najvise u unutrasnjoj strani leve butine) i temperaturu nekad i preko 38,5. Snimala je pluca bronihitis je zalecen ali rezultati krvi su bili uzasni. nemam ovde njene analize jer je na trenutno u bolnici gde su joj svi ti papiri ali znam da je crp bio ogroman, leukociti takodje a sedimantacija na pocetku 120 a sad je i 145. Hospitalizovali su je i uradili joj sve moguce analize, izmedju ostalog i kolonoskopiju sto je njoj onako izmucenoj od temperature koja nikako nije spadala i izgladnjenoj od blonicke ishrane, izuzetno tesko pala. Sve su joj pregledali po dva puta, snimali pluca, ginekolog je pregledao, hirurg, kardiolog, ma sve moguce ali rezultati i dalje nikakvi i sve gori. Saznali su jedino da je anemicna jako a i dalje joj svakoga dana vade krv. Na rvom pregledu bubrega i besike videli su tri mala kamena u bubregu ali rekli su da oni nisu zabrinjavajuci i da nisu razlog ovakvih rezultata.Na cetvrtom pregledu kod urologa ugradili su joj neku cevcicu u mokracni kanal da bi mokraca izlazila jer je navodno bio u zacepljenju ali opet kazu da ni to nije razlog tih losih rezultata i bila u nozi. Cevcica je ugradjena pre tri dana, navodno bi trebala da se vadi valjda sutra (nista tacno nam ne govore), ona je na dijeti, noga je uzasno boli, bol se spusta od prepone pa na unutrasnju stranu butine i izuzetno je jak. Sve analize su ok, kolonoskopija takodje, a ona se uzasno lose oseca i uzasno je boli noga. Malaksala je, daju joj silne neke sisteme a sada je ponovo dobila temperaturu preko 38 (a nije je imala nekoliko dana). ne znam sta da radim i kome da se obratim. Ovde ne znaju sta joj je, a ne salju je na dalja ispitivanja. Molim Vas dajte mi neki savet, kome da se obratim, sta bi to mooglo biti i gde da vodim majku dok ne bude kasno. Ocajna sam, ona mi je sve na svetu, molim vas pomozite mi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 9:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једино нису радили уринокултуру, јел? Како је могао мокраћни канал да се зачепи ако нема упалу?

Вероватно има упалу вене у нози или можда тромб у њој.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Uto Feb 10, 2015 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
pozdrav aaaco, radili su urinokulturu, sve je cisto, noge su joj pipali,za venu nista nisu pomenuli, snimali kosti a za tromb niko nista nije rekao. Krv su joj vadili svakoga dana a iovako je previse anemicna. Danas su je konacno poslali za NS, i to jedva, te su je poslali na infektivnu kliniku gde joj nije uopste mesto, pa ce sutra da vide sta ce sa njom tamo da rade. Gledam kako svakoga dana propada a oni nista ne resavaju. sad u NS nisu joj dali nista da jede ceo dan, prima infuzije po 5-6 boca non-stop i daju joj febricet za bolove. Sutra idem za NS da vidim da li ce je negde smestiti. Nadam se da ce poceti da rade na otkrivanju simptoma te njene lose krvne slike i bola u nozi i da ce to da krenu sto pre, jer ovo ne vodi nicemu. Ocigledno je da su sve terapije koje joj daju, pogresne jer njoj nije bolje. Nadam se da ce u NS lekari da otkriju sta je uzrok jer ovo stvarno vise nema smisla. ako neko ima neki savet, molim Vas da mi ga da, jer sam stvarno ocajna. Niko da joj kaze ni rec utehe, svi samo govore da ne znaju sta joj je, da su nalazi ok, a ona ima negde ozbiljan problem. Molim Vas ako neko ima ideju sta da radim i kako da se izborim da joj negde pomognu, neka mi javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 12:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Veruj mi,od svega je najbolja varijanta upravo to sto su je poslali na infektivno u NS. Videces sutra kad odes i sama ali tamo se stvarno svi maksimalno posvete pacijentu i sigurna sam da ce joj za par dana uraditi sve moguce analize koje bi joj inace radili ovako mesecima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Olivera972, добро је што су је послали даље од њих. Нису баш сви лекари неспособни. Важно је да више није са онима који знају да је тешко болесна али не знају од чега. Било би смешно да није жалосно.

Ако је много анемична могли би да јој дају трансфузију.

Како да се избориш? За неке ствари човек мора да буде рођен или да ти у једном тренутку пукне филм.

Немој да паничиш ни да се свађаш јер треба да сачуваш здрав разум. Одмах пронађи главног лекара који је у новој болници задужен за мајку и поразговарај с њим.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Pet Feb 13, 2015 11:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
Pozdrav drugari! Mam je u NS kao sto sam rekla i tamo za sad dobro brinu o njoj. Sto je najvaznije konacno moze da jede i daju joj inekcije za bolove pa je noga vise ne boli. Danas je isla na snimanje Ct skenerom, rezultati ce se znati sutra-preksutra, mozda i kasnije jer je vikend pa praznici. ja sam malo smirenija jer znam da je nista ne boli i da jede pa joj se snaga polako vraca. Javljam sta je bilo dalje, Bli ste u pravu za NS i infektivno, tamo su ekstra. Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
ljudi, rezultati ct skenera su gotovi, cla sam se sa doktorkom danas koji mi je na najneljubazniji moguci nacin rekla da je najverovatnije tumor u pitanju. rekla je da su videli na plucima, jetri i bubregu. Rekla mi je da dodje, u p[etak na razgovor a ja sam van sebe. Ne znam da li su nasli tri tumora ili se na tim snimcima vidi recimo neka mrlja na plucima koja je mozda ostala od nekog zapalenja pluca ili na bubregu kamen na koga su sumnjali. Ovde u mom gradu u bolnici nista od toga nisu videli a snimali su je po sto puta. Da li je to tumor metastazirao vec za tako kratko vreme...ne znam sta a mislim! Ocajna sam, nemam sa kim da se konsultujem ni nekog da me posavetuje. da li je moguce da je tumor dobrocudan, da li postoji neka sansa za izlecenje. Molim vas za neki savet!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Čet Feb 19, 2015 10:19 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тешко да је доброћудан ако га већ има на три независна места. Са друге стране лако је могуће да су погрешили.

У сваком случају препоручујем драстичну промену начина исхране. Нешто о томе имаш на мом сајту www .aca .rs у Савети, Здравље па под Тумори, Кандида,...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Uto Feb 24, 2015 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
Pozdrav drugari, majka mi je operisana u petak, izvadjen joj je levi bubreg. Dr koji je operisao, divan covek, pre svega covek a posle lekar, mi je rekao da je to upala bubrega koji je skroz bio u gnoju i da je to preslo u sepsu. Kad sam pitala za jetru i pluca ( doktorka Hitlerova cerka koja je pre lecila mamu, mi je rekla da su to metastaze na plucima i jetri), a dr koji je operisao mi je rekao da se infekcija putem krvi prosirila na pluca i jetru i da ce se to leciti antibioticima i da bi organizam trebao lako sa tim da se izbori kad se odstrani bubrek, uzrok svega. On se takodje ogradio, i rekao da se ne zna sta ce se pronaci u tom bubregu, jer je rezultat patologije tek za 2 nedelje, ali da se on nada da je sve tako kako mi je rekao i da je u pitanju bila infekcija bubrega koja se sirila putem krvi, zapravo sepsa. Majka je posle operacije samo jedan dan bila na intenzivnoj i prebacili su je na urologiju, gde je polako teraju da seta i kazu da se dobro oporavlja. Molim Boga da je doktor u pravu i da nije rak. Ako neko ima neki savet ili iskustvo, molim da ga podeli sa mnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 25, 2015 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
treba mi i necije iskustvo posle operacije...mama jako usporeno govori, depresivna je (to smatram da je normalno) ali jedva prica, skoro da se nista ne razume a sestre i doktori kazu da se odlicno oporavlja i da joj donosimo hranu bogatu proteinima, da li neko ima iskustva sa tim usporenim govorom nakon operacije, da li je to mozd od jakih lekova koje dobija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 25, 2015 12:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Olja, nije iskljuceno da je taj usporen govor od anestezije, ipak je to bila ozbiljna operacija i trajala je malo duze pa shodno tome i oporavak traje duze. Narocito starije osobe se teze oporavljaju od toga ali nadam se da ce biti sve ok.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 25, 2015 9:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Надам се да ће анализа бубрега показати инфекцију. Држим палчеве.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Sre Feb 25, 2015 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
Hvala vam dragi moji. Danas sam bila kod mame, ona mnogo bolje izgleda nego pre operacije, boja joj se vratila, bila je ranije skoro zuta a sad ime lepu roze boju. Moze da ustaje, malo su joj noge otecene ali kazu da su bile jos gore i da to ide na bolje, Govor takodje mnogo manje otezan, fino sedi, rana se drenira, i odlcno zarasta, jedino sto jos nema apetit a rekli su da treba da jede hranu bogatu proteinima. Pricala sam sa doktorom koji je operisao, kaze da postoperativan tok ide super, a za krvnu sliku i sve vezano za krv, ceka da dodje dr sa infektivne da odredi terapiju. Kaze takodje da za sad nema temperaturu sto je dobro i da moramo da budemo strpljivi, Jedino je noga i dalje bolji pa je rekao da ce sutra doci neurolog da to pogleda, prepisao odmah inekcije za taj bol i rekao da je moguce da je bubreg pritiskao neke nerve dok je bio u upali pa sad treba vremena da i to prodje. Optimisticna sam i nadam se da ce rezultati biti dobri, da nije ono najgore i da ce se mama oporaviti, mada je ona u teskoj depresiji i misli na najgore. Puno vam hvala na podrsci, zaista mi puno znaci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Uto Mar 10, 2015 2:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Olja, kako je sad mama?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO potreban savet
PostPoslato: Pet Maj 22, 2015 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2015 4:44 pm
Postovi: 9
Mama mi je umrla 30-tpg marta. ipak je to bio rak sa metastazama i sve se vrlo brzo zavrsilo iako smo probali sve sto smo culi. Jos ne mogu da dodjem sebi, zato se i nisam javljala ovde. Hvala Tanja sto si brinula...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: