Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Nov 28, 2014 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:17 am
Postovi: 13
Imam jedan problem. Naime vec skoro nedelju dana muku mucim sa grlom. Prosli petak kada sam se vratio sa posla bio sam malaksao i to vece mi se zapusio nos. Naredna dva dana bio sam slomljen i poceo je da mi curi sekret u grlo. Od ponedeljka malo mi je bolje, mada na kraju dana budem malo malaksao. Medjutim pre tri dana sam se probudio sa cudnim ukusom u ustima i video sam da se slajm malo stvrdnio i malo se menja boja sada je malo zuckast malo zelenkast. Nemam pojma sta da radim. Uvek mi je to prolazilo kroz nedelju dana a sada u grlu uvek imam neki cudan kiselkast ukus i taj sekret koji nikako da prodje.

Sto je najgore kod lekara opste prakse mogu da odem tek u ponedeljak posle podne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Jan 01, 2015 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 01, 2015 11:22 pm
Postovi: 2
postovani, izvinite hteo sam da vas pitam, imam veliki problem, imam stezanje u grlu kao knedlu, praceno podrigivanjem kao olaksanjem i opet se vraca, zgaravica, pomalo otezano gutanje hrane, radio sam skoro gastroskopiju i nalazi su dobri, jezik mi je beo i sumnjam na kandidu, da li moze ona da stvara takve simptome ili je nesto drugo u pitanju, mozda gerb-refluks, par godina unazad sam imao veoma stresne situacije na poslu, hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Jan 06, 2015 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2014 7:56 pm
Postovi: 3
I ja muku mucim sa ovim simptomima oko 6 meseci:
- hronicno hrkljanje i prociscavanje grla
- slajm koji se skuplja u grlu i koji moram da ispljunem svako malo
- promuklost
- suv kasalj (lecio sam se od astme prvih 5 meseci umesto od ovoga)

Procitao sam celu temu i samo sto mogu da zakljucim je da resenja za ove tegobe jednostavno nema! Postoje neke stvari koji eventualno uticu na olaksanje simptoma kao sto je dijeta i promena zivotnog stila ali izgleda da je to sve. Nazalost :(
To je ono sto ja mogu da zakljucim na osnovu informacija sa ove teme, sa interneta i mog licnog iskustva posete 5-6 razlicitih lekara. Bio sam kod 2 pulmologa, gastroenterologa, ORL, primarijusa opste prakse i svi su medju najboljim strucnjacima u zemlji, imaju radove, neki su profesori na univerzitetu...

Ja pijem controloc 2x20mg dnevno (ujutru pre dorucka i uvece pre vecere) koji mi je pripisao gastroenterolog kao terapijski pristup bez gastroskopije za sad. I controloc samo mi je otklonio promuklost a sve ostalo je i dalje tu. I ranije sam se hranio zdravo ali i sad cu to da pojacam medjutim nisam optimistican uopste. Voleo bih da gresim i sve bih dao da me neko ispravi da nisam u pravu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Jan 08, 2015 10:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Прочитај књигу Теодора Бародија "Алкализуј се или умри". Тамо ћеш видети како да средиш стање са повећаном киселошћу организма и специфично како да решиш проблеме са желуцем те избациш Контролок из употребе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2014 7:56 pm
Postovi: 3
Kako takvu knjigu da shvatim ozbiljno kad pise ovo:

Citiraj:
Zašto bismo trebali ograničiti konzumiranje mesa? Ljudi
koji jedu meso u sebe podsvjesno preuzimaju negativnu energiju
koja se razvija tijekom klanja životinja

strana 75, zadnji pasus
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Z ... umrite.pdf


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sub Jan 10, 2015 10:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У свакој књизи ћеш наћи нешто погрешно или нешто што ти се не свиђа. На теби је одлучиш шта ћеш да прихватиш а шта не. Ако по твом принципу будеш одбацивао књиге, неће ти остати ни једна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 2:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 2:14 am
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Imam slicnih problema. Konstantno imam osecaj kao da mi nesto stoji u grlu. Mislim da je veoma gust sekret i mislim da je u gornjem delu grla. Odakle dolazi ne znam, ali imam konstantnu potrebu da ga povlacim i to veoma ruzno zvuci. Nemam problema sa gutanjem niti ga iskasljavam. E sad, na pregled cu svakako morati, ali me zanima da li po ovim simptomima zvuci kao da je problem sa kiselinom ili mozda moze biti alergija/sinusi ?

Takodje ako neko moze da preporuci neku ORL kliniku u Novom Sadu bio bih zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 9:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да ли тај секрет можеш да искашљеш и које је боје?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 5:23 pm
Postovi: 16
Dobar dan. Imam jedan problem pa ako neko moze da mi da neki savet......Prelezala sam grip, temperatura mi nije spadala dugo pa mi je doktor prepisao antibiotik ospamox od 1000 mg...i sad mi je bolje.Problem je u tome sto sam dosta kasljala i imala sekret pri iskasljavanju a u uhu mi je bio neki neprijatan osecaj i mali bol,kao neki pritisak i kao da je zapuseno uho...Nos mi nije curio..... Sad posle antib vise nemam problema sa grlom ali mi je ostao taj neki neprijatan osecaj u uhu kao da je zapuseno,,,,ne znam sta je............Da li neko mozda zna o cemu je rec.....?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 12:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
tiyna, грип се не лечи антибиотицима тако да или ниси имала грип или си оздравила сама од себе.

Које боје ти је био секрет који си искашљавала, колику температуру си имала и колико дуго си била болесна?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 2:14 am
Postovi: 3
Ne mogu da ga iskasljem, retko se desi da izadje, jedino kad se nekad nakupi malo vise pa ga na silu "izgrgocem", bas jutros se desilo, mislim da je bio providan sa jednim zuckastim delom. A tokom celog dana imam osecaj da je tu. Mislim da je jako gust i lepljiv pa zbog toga ne moze da izadje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 3:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Danijelb, жута боја значи да имаш мало бактерија али може бити да поред њих имаш и гљивице. Свакако треба да пијеш неки сируп за искашљавање као што је Бисолвон, на пример, или неки домаћи препарат. Треба да испираш грло и уста чајем од жалфије неколико пута дневно. Такође би било добро да неколико пута дневно испираш грло воденим раствором соде бикарбоне (мала кашика соде на два деци млаке воде - довољно је за неколико испирања). Наравно да су и капи од прополиса добро дошле.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 11, 2015 2:14 am
Postovi: 3
Hvala na savetima. Poslusacu te pa cu javiti rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Feb 11, 2015 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 5:23 pm
Postovi: 16
Meni je doktor rekao da ako posle sedam dana temp nespadne prelazimo na antib... a tako je i bilo... A kako se leci grip? Temp mi je bila 38 i 38,5...... prvo sam pila panadol i brufen ali mi nije pomoglo pa febricet koji mi je pomogao tako sto po danju nisam imala temp a uvece 38,,,, A kasalj..... tj sekret..... zuckast...........Pila sam sirup od jagorcevine.........cajeve.....sad je sve ok jedino me brine taj osecaj u uhu......Moj doktor kaze da stavljam marisol kapi u nos da se izjednaci pritisak u nosu i uhu.....i da ce za par dana biti sve u redu..... Ipak ja se brinem............I da pregledana su mi pluca stetoskopom i malo se culo da nesto ima ali je to sad ok posle ove ture antib...... KO ZNA STA MI JE BILO........!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Feb 12, 2015 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
tiyna, за следећи пут да знаш да се температура не спушта ако не пређе 39. Висока температура убија вирусе па ако је спустиш пре времена онда имаш проблем.

Грип се лечи лежањем у кревету, високом температуром, великом количином квалитетног витамина Ц, поморанџама, лимуновима, медом и великом количином воде и чајева.

Обојен секрет изазивају бактерије, а постоје бактерије које изазивају високу температуру међутим она их не може убити. Жут секрет је блажа инфекција, а зелен је тежа инфекција. Бактерије су се вероватно прошириле на каналиће у носу који иду према ушима и синусима и сада тамо имаш заосталог секрета.

За отчепљавање канала, ушију, синуса, препоручио бих ти савет који сам описао на мом сајту www. aca. rs у Савети, Здравље па под Синуси-чишћење-2.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: