Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 11:35 am
Postovi: 4
Dosta istrazujem na tu temu npr detoksikacije organizma i gledam da se hranim zdravije, izbacila sam sve preradjevine tipa salame , virsle, pastete...a ubacila sam neke namirnice kao npr laneno seme, kostice kajsije, pila origano ulje povremeno, sad hocu da kupim zeolit da pijem, jedino slatkisa ne mogu da se odreknem :( i da, izbacila sam pre jedno pola god antiperspirante, kupujem sad prirodni stick bez alkohola i aluminijuma od alverde-a, a gledam da uvedem i neke druge prirodnije preparate, koristim kozije sapune itd...Jel ima negde ta knjiga online da se skine?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 2:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Драго ми је да још неко озбиљно мисли о свом здрављу.

За испод пазуха и сличне примене можеш у чаши воде да раствориш кашичицу соде бикарбоне и онда то успеш у неку спреј флашицу. Згодно је за прскање у уста или испод пазуха.

Чини ми се да књиге има на сајту Ивана Антића, а ако ми се јавиш на емаил (адреса у мом профилу) рећи ћу ти где има књиге. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Pet Jul 26, 2013 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 11:35 am
Postovi: 4
e hvala, nasla sam online na njegovom sajtu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: LPR
PostPoslato: Sub Jul 27, 2013 6:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 11, 2013 11:58 pm
Postovi: 27
SilverShark je napisao:
E pa to se i meni dogadja...Bas kad si pomenuo cokoladu i slatkise (med,karamele...) sekrecija se pojaca i meni...Meni se dogadja da posle jela iskasljem slajm iz grkljana...A da li imas problema sa glasom tipa da ti je promukao ili da lako promuknes?Ako ne primecujes u govoru pnkusaj da ispevas neki ton i onda ces videti da li ti je glas izmenjen... Inace,higijensko dijetetski rezim podrayumeva izbacivanje cigareta,kafe,caja,grickalica,kiselog,jako slanog,ljutog,gaziranog,vestackih sokova i sl...Ali to ti bey lekova nece rkoro nista pomoci... Tvoj otac ima GERB,u sustini je irto osim sto se kod LPR kiselina podize do usta i prelazi u grkljana dok kod gerba ostaje u jednjaku... Nemoj sam uzimati lekove jer taj lek nije za LPR pa ces samo pogorsati stvari i napraviti dodatne komplikacije na zelucu...


SilverShar, vidim da si medicinski potkovan dobro, pa predpostavljam da nisi samouk medicinar, pa me interesuje, posto i ja imam slicne simptome, tacnije gutanje knedle, stalno prisustvo slajma u grlu, promuklost, ali nemam simptome refluxa, tj. ne osecam kiselinu, mada neretko podrigujem (sto smatram fizioloskom pojavom), ali molim te uputi me malo bolje, kako da resim problem ili dodjem do dg. Samo nemoj da me posaljes kod lekara, jer oni nemaju vremena za ovu banalnost...
Nedavno sam cula od prijatelja da je njegov poznanik, mlad covek, oboleo od raka grla kao posledice refluksa?!?! Pa bas i nije za igranje ezofagealni refluks... Inace sam bivsi pusac i promenila sam znacajno nacin ishrane, pozdrav i hvala na informacijama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Ned Jul 28, 2013 2:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
@Alepu,
nemoj da ocekujes da ti Silver ili bilo ko drugi na ovom forumu resi problem,posto postoje razni uzroci tvog problema. A da bi se otkrio pravi uzrok,NEOPHODNO JE OBAVITI POJEDINA ISPITIVANJA,A TO TI MOZE OBAVITI SAMO SPECIJALISTA ORL. TE TI JA PREDLAZEM DA ODES KOD SVOG IZABRANOG LEKARA DA TI DA UPUT ZA ORL,pa ce specijalista najbolje videti zbog cega imas te sve probleme i on ce ti reci sta da radis. I mani to,"nema lekar vremena za tu banalnost",ma ima da ima vremena to mu je posao,samo mu kazes,"ne izlazim iz ordinacije dok me detaljno ne pregledas,ne propises neku terapiju ili me ne uputis na neka dalja ispitivanja". Srecno u resavanju problema :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2013 8:46 pm
Postovi: 30
e ovako,konstantno imam osecaj slivanja sekreta u grlo,golica me nesto sto me tera na kasljucanje,boli me deo iznad ociju,kijam,kada sagnem glavu imam osecaj pritiska,nekad mislim da ce mi oci ispasti od pritiska u njima,usta i grlo mi se suse,imam ponekad i mucnine,da navedem da mi je ustanovljen gastritis kao maloj,nekad mi je tolika muka da me tera da povratim ali se jedva suzdrzim,imam i isecaj teskog disanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Sep 26, 2013 10:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 10:17 pm
Postovi: 3
U potrazi za svojim simptomima naletjeh na ovaj forum , bilo bi mi drago da cujem neke svajete . Prije mozda 3 mjeseca sam ,,izbacila,, prvu kuglicu vrlo neprijatnog mirisa , iako su mi neke osobe rekle da je bezopasno ,brinem . U poslednjih nekoliko dana osjecaj knedle u grlu se povecao , iako nisam izbacivala vise tih nazovi kuglica . Medjutim ja shvatam pricu oko krajnika ali ja ih Nemam , i onda mi postaje nejasno . Ta ,,knedla ,,meni je poprilicno duboko . Mislim da imam i problema sa lijevim uhom , koje imam utisak da je zapuseno , da li moze imati veze ? Nisam pusac nikada nisam cigarete probala , ni imala kakvu upalu grlla osim obicnih prehladica i to vrlo rijetko .... Moze neki savjet :cry: ? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Uto Okt 01, 2013 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2013 8:46 pm
Postovi: 30
kakvu kuglicu od slajma ili...da li si radila test na candidu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 7:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 26, 2013 10:17 pm
Postovi: 3
swrza je napisao:
kakvu kuglicu od slajma ili...da li si radila test na candidu?


Da , radila sam , negativan je . A sto se ,,kuglice tice,, to je cvrste konzistencije , onako zuckaste boje , jako neprijatnog mirisa i male dosta , prije dva dana sam izbacila jos 2 , od tada mi je taj zadah kao bolji. Inace posjetila sam ljekara i objasnio mi je da se najvjerovatnije radi o ,,cepicima,, koji nastaju usled skupljanja hrane na otvore negdje po krajnicima i grlu , a meni su krajnici skoro nevidljivi, nikad nisam imala pr. sa njimaaa.... Samo sam ja negdje procitala da to moze biti hronicno , i ne zelim da se sa tim nosim neki duzi vremenski period jer mi je to u vezi daxa bas ... :(
:P .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 7:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 18, 2013 7:23 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima. Trazeci po netu, da bih video sta je problem sa mojim glasom, naleteo sam na ovaj forum, i na ovu temu.
Naime, bavim se muzikom 15 godina profesionalno (pevam i sviram klavijature), medjutim, posle jake prehlade koju sam doziveo u maju 2006. godine, imam konstantan problem sa glasom. Bukvalno, ne mogu da ga odrzim, vec mi se menja u tolku interpretacije...Hronicno sam promukao, sekret mi se sliva iz nosa u grlo, ali ne u meri da bih morao da pljujem na svakih 5 min...
Isao sam na sve analize, obisao mnogo ORL specijalista, uvek su mi govorili da su mi glasne zice u redu, ali da mi je ovo na "psiholoskom" planu...ali verujte mi, nemam nikakvu psiholosku blokadu da pevam, jer obozavam svoj posao...
Cak i pri niskim tonovima, desava mi se da glas "zasusti", i da pobegne...
A, sekreta uvek ima. Kada sam najveci problem osecao te 2006. godine, radio sam sve moguce analize na alergiju, ali su rezultati pokazali da nemam problema zbog toga, kao ni zbog stitne zlezde...
Dolazim u situaciju da padam u depresiju, nisam prehladjen, kada govorim normalno, nisam promukao..ali kada treba da pevam (da odrzim glas), dolazi do pucanja, i smetnji..samo susti, kao da sam promukao...Inace, imam problema i sa zeludcem, sa gorusicom.
Molim Vas, recite mi nesto o ovome..sta da radim? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 12:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 25, 2013 3:03 am
Postovi: 50
Pitas sta da radis? Pa otidi kod specijaliste ORL i kazi mu svoj problem. Pa ce on na osnovu tvog iskaza i lokalnog pregleda da vidi sta je najbolje raditi. Ako ti kaze da je taj sekret na psihickoj bazi ti otidi kod drugog,treceg doktora,pa ako ti oni kazu da je na psihickoj bazi onda otidi kod psihologa. Neocekuj da ti ovde iko da neki cudotvoran lek. Ja sto ti mogu kao laik posavetovati je da ispiras nos fizioloskim rastvorom sto vise puta na dan i zbog problema koje imas sa zelucem da pijes nexium od 20 mg jednom dnevno ujutru pola sata pre dorucka i da zvaces rupurut tablete. Ali opet ti kazem,NAJBOLJE DA SE JAVIS SPECIJALISTI IZ OBLASTI ORL,pa ce on da proceni sta je najbolje raditi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 18, 2013 7:23 pm
Postovi: 2
Francesko, isao sam kod svih mogucih specijalista ORL-a, cak sam isao i kod naseg najboljeg, Prof. mg. Predraga Stankovica na KCS, on mi je rekao da su mi glasne zice u redu, ali da imam veliku devijaciju leve nozdrve nosa.
Ali, imao sam je i pre kada sam normalno pevao. Ne ocekujem da me neko ovde izleci, kako kazes, vec pitam da li je imao neko slicno iskustvo, i ako je imao, i izlecio ga, kako ga je izlecio? Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Dec 26, 2013 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
NikolaFler, reši prvo problem želuca. Moguće je da je on uzrok problema sa grlom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Ned Okt 19, 2014 12:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 19, 2014 12:19 am
Postovi: 1
Jel moguce da sam konacno nesto priblizno nasla mojim simptomima, naime ja godinama (5 do 6 godina) imam problema sa neznam ni ja kako da objasnim, nego ovako pocne ako kihnem ili naglom usmrcem na nos pojavi mi se kao neki neugodan osjecaj miris gorcina nesto i slijeva se niz grlo i onda to traje citav dan praceno kneddlom u grlu gustocom pljuvacke slajm znaci osjecam uvijek neku povecanu pljuvacku u ustima ali i ta gorcina a jedino sto mi se promjeni tad je ukus cigare cigara mi tad postane nemoguca za pusit grozna neznam kako bi objasnila i ja sam prestala pusiti ali ipak se to pojavljiva , doktorima sam isla napocetku cim se to pojavila radila bris sve negativno bilo i slikala sinuse uredu sve ali i dan danas to mi nastavlja se desavati nista me ne boli samo tako iskasljajem taj slajm pokusajem izbacit bezuspjesno patnja po citav dan, odem nekad doktoru ali nista mi konkretno ne kazu, vise sam bas postala opjesdnuta s tim jer mi se to desava a neznam sta je, moze li mi iko ovdje pomoc da rekne da li je ovaj lpr il sta da mi objasne sta je Lpr i kako cu vise ovo izlijeciti jer sam vise pocela umisljati nekakve bolesti jer me strah neznam sta je neznam da li moze biti opasno...hvala puno unaprijed....pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: IMATE LI OSECAJ KNEDLE U GRLU,PRISUSTVO SEKRETA,BRISEVI NEG
PostPoslato: Čet Nov 20, 2014 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 20, 2014 10:45 am
Postovi: 13
Pocela sam da citam komentare na temu, ali sam odustala kada sam videla koliko strana ima. Naime, imam slicne simptome vec pola godine: osecaj sekreta u grlu, posebno nocu pre spavanja i blago kasljucanje posle svakog obroka. Obisla ORL, uradila briseve, snimak sinusa-sve uredno. Ako je napisano neko resenja, molim vas neka ga neko ponovi da ne moram sve da citam :)

Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 778 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: