Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 25, 2013 12:04 am
Postovi: 22
gile52 je napisao:
Bojane, drago mi je da si se javio, kako je sada tvoj otac, kakvo je stanje, šta ima novo kod tebe? Nisi se javljao već mesec dana, što u ovoj situaciji predstavlja mnogo vremena. Nadam se da ti je otac dobro, a i ti s njim.


Mila,

Evo me, konačno. Danas, sutra, danas, sutra i nikako da sednem i napišem koju reč.
Hvala dragom Bogu, sve je još uvek na svom mestu. Ima oscilacija, ali je u suštini ok.
Dobrih 2 meseca sam utonuo u duboku melanholiju koja se javila kao posledica opšteg nezadovoljstva situacijom u kojoj sam se našao. S jedne strane, mora život da se odvija normalno, treba da se održava kontakt sa ljudima, da se malo izlazi iz kuće, a s druge strane situacija sa ocem zahteva posvećenost njemu i domu.
No dobro - lepo vreme i sunce leče sve, pa je tako i melanholija ostala iza mene, bar za sada.

Ocu je otkrivena metastaza na jetri pre 2 meseca, koja miruje. Nalazi krvi su mu bolji nego moji :D, tumor markeri odlični, prosto da se čovek iznenadi kad pogleda analize, ne bi rekao da je bolesnik u pitanju.
Pošto nema nikakve terapije, mesecima pije zeolit i pazi na ishranu, što su, verujem, glavni razlozi zbog kojih bolest ne napreduje u skladu sa prognozama. Već smo prebacili prognoziranih 4-6 meseci i nastavljamo dalje, finale Lige Šampiona, otac vodi 1:0 :)

Nadam se da si ti dobro, a i ostali, da vam je ovo sunce i lepo vreme unelo malo svežine i optimizma nakon one turobne zime.
Puno pozdrava za sve

Bojan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 12:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
Kako pije Zeolit i koji,da li se pravi razmak uzimanja leka i zeolita,hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Čet Apr 03, 2014 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 25, 2013 12:04 am
Postovi: 22
Pije jednu mericu (oko 5gr) dnevno razmućenu u vodi (šolja za belu kafu). isprva ga je pio ujutru pre jela, ali sada pije popodne, recimo oko 15h. Ako se piju neki lekovi, onda zeolit sme da se pije tek 3h pre/posle uzimanja terapije.

Ja sam nabavio zeolit u zdravoj hrani, pakovanje je 800gr, a cena je 450,00. Proizvođač je i-Zeolit, čini mi se da imaju sajt (nisam siguran).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pon Apr 07, 2014 2:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Бојане,
лепе вести од тебе, што се овде ретко дешава, па је онда драго и нама. Иако сунце смета онима који су примали хемиотерапију, верујем да сви једва чекају да изађу на сунце, да прошетају и удахну свежег ваздуха, да уроне у ово пролеће, баш као и твој тата. Пошто му је стање сада тако добро може и да ужива у овом пролећу. Ја ово сунце и ово пролеће "трошим" у мојој башти испред зграде, у којој садим цвеће и онда гледам у њега и чекам да ми израсте и процвета. Дакле, на неки начин и ја помало уживам, у неким кратким тренуцима. И узимам фото-апарат као некада мој син, да забележим цветање сваког новог цвета, па кад дође опет зима гледам те фотографије и враћам те неке лепе тренутке.
Моја кћерка је рођена на Благовести, тј. на данашњи дан, па ћу бити кратка онолико колико иначе не умем да будем, јер имамо госте. Хтела сам само да се јавим, да се зна да сам жива, а теби Бојане да кажем да ми је заиста драго што је стање твог оца тако добро, па и ти можеш мало да се опустиш.
Пуно поздрава свима,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pet Maj 23, 2014 3:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Драги моји,
знам да је ова тема отворена због нечег што нас све спаја, а то је смрт наших вољених, али морам да мало злоупотребим овај простор.
Наиме, сви знамо каква нас је катастрофална поплава задесила ових дана. Данима покушавам да се чујем са Иваном (ЕНИВ), али нема одговора. Знам да је њен крај такође поплављен већ у оном првом налету, па бих волела да знам да ли су она и Ена добро, да ли им шта треба, могу ли некако да помогнем. Да ли је можда неко с овог форума у приватном контакту с њом путем телефона, да знамо да ли су добро?
Шта је са осталима?
Људи моји, надам се да сте добро, да нико није страдао и да нисте у овој катастрофи изгубили све што сте читав живот стварали, поред онога што вас је довело на ову тему.
Надам се да сте добро.
Јавите се.
Пуно вас волим све,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sub Maj 24, 2014 12:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 11:14 am
Postovi: 52
Draga Mila,
evo javljem se nisam videla da si mi pisala,ili mi nije stiglo
Nas dve smo dobro,nazalost vecina mestana nije :( Blizu smo poplavljenog mesta,ali se polako sve vraca u normalu (barem ovde kod nas ).Iskoristila sam ove slobodne dane pomagajuci u skupljanju pomoci kome je bila potrebna.Jos sam pod utiskom ove nesrece,radio ne slusam,tv ne palim jer mi je tesko slusati o ovoj katastrofi.Pomazem koliko mogu,jedino to mogu.
Drago mi je da mislis na nas,a ja ti pisem pp.
Dragi ljudi,da iskoristim ovo javljanje,nadam se da su ostali dobro sto zbog sam eteme sto zbog svega ovog aktuelnog sto se desava.
Saljem vam jedan veeeliki zagrljaj

_________________
Tina na


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Драга Ивана,
Видим по твом писму да мој одговор опет није стигао. Не знам о чему се ради, јер сам одмах одговорила, и више не знам у чему је проблем. Неки пут слање поште функционише нормално, а сад већ неко време поново имамо неки проблем, а ја не знам шта конкретно.
У сваком случају, драго ми је да сте ти и Ена добро, да нисте у том поплављеном делу и да нисте изложене још и тим мукама.
Кад буде мој муж имао времена да мало погледа у чему је проблем с компјутером поново ћу да пишем пп, па се онда чујемо опширније.
Све најбоље, чувајте се,
поздрав свима осталима,
Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Sre Jun 11, 2014 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2014 9:33 am
Postovi: 2
Bojana2311 je napisao:
Moj predlog je da na ovoj temi podelimo tugu zbog gubitka, neka ova tema bude mesto gde možete da se oslobodite tog osećaja, neka vam ovde bude lakše... Svaki dan je nekako drugačiji, a opet ta strašna činjenica lebdi iznad nas..
Dva i po meseca posle, još uvek je sveže...praznina u meni kao da je veća sada...ili sam je sada svesnija, ne znam..

Pišite...
Pozdrav.


Priče su sve manje ili više slične, a ipak svaka sasvim drugačija jer ih bojimo sopstvenim osećanjima i preživljenim gubicima.
Moj otac je nešto kratko bolovao od adeno karcinoma, ni sami doktori nisu mogli da ustanove gde je primarni karcinom nastao. Otkrili su kad je bio u 3 fazi- u seprembru, otišao je 02. februara.
Umro mi je na rukama, gledajući me u oči. Videla sam smrt u njegovim očima i hrabrila ga, smirujući ga, držeći čvrsto u zagrljaju. I nakon toga, izvršila sve što je potrebno oko sahrane.
Nedostaje mi, jer sam sa ocem imala zaista poseban odnos. Bili smo kao dobri drugovi. Sa njim je sve bila avantura. Od malena je učio mene i sestru da je život zabava i avantura i da se uvek pronađe svako rešenje. Teatralac i umetnička duša. Moj taja!
I evo, hrabra sam i danas nakon četiri puna meseca. Kad legnem da spavam vidim njegove oči, osetim nemoć i onaj trzaj straha koji je imao pri odlasku. Sasvim svesno kontrolišem "loše" uspomene dok je bolovao. Njih oteram, one me povređuju.
Nosim njegove majice po kući, pomilujem njegove naočare i ponekad mu se obratim.


P.S. Nakon upisanog faksa odselila sam se od kuće, potom me život odveo dalje i sve kockice se, nakon 20-tak godina ponovo poređale. Tata se razboleo, ja došla kod njih i...evo me, tu sam...Videćemo koliko i kuda dalje.
Mnoge stvari su ostale nakon njegovog odlaska(govorim o med. stvarima). Ukoliko je nekome nešto potrebno, biće mi drago da pomognem. Flasteri i o ono drugo propratno, m.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Ned Nov 30, 2014 12:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 6:30 pm
Postovi: 8
Dragi prijatelji, dugo nisam pisala nista. Ponekad bih i usla, ali se nisam usudjivala dugo da citam. Vidim da kod drugih, kao i kod mene, stvari se menjaju a ipak ostaju iste. Mnogo toga se promenilo. Ubrzo sam ostala trudna (pa sam zbog stresa izbegavala ovu stranicu). Prosla sam kroz strasnu depresiju posle porodjaja, strasnoo mi je nedostajala majka. Veliki pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Uto Dec 30, 2014 1:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
Evo i mene ovde,a sta reci...borili smo se od2011. Govorili su ni 6meseci,a eto...

Garantujem,da su joj ovo bili najsrecniji meseci,godine zivota...

Kako sama kaze,videla je stvari drugacijim ocima.

Ja nisam u zalosti, ja sam izgubljena trenutno.Ona nije bila moja majka,vec Boginja. Tesko da cu tu lepotu,harizmu,snagu ikad dostici...

Mnogo se namucila zbog nezainteresovanosti doktora,i nadam se da je sad pronasla MIR.onakve bolove niko ne zasluzuje,na telu ima svuda rane i oziljke od tih skotova...

Nedostajace mi svaki put kad udahnem,jer me je i to naucila.

Jedino obecanje,koje nije ispunila,bilo je to da cemo slaviti bratu punoletstvo,moju diplomu,vencanje,unuce...

Sad eto,sama pijem caj ujutru,sama bolujem,radujem se...sebicno bi bilo to pozeleti ikome. Zivot u onolikom bolu...onaj vrat unisten od kojecega...neka nadje mir,zasluzuje...

Zelim da svi pobedite ovu grozotu;mi eto nismo uspele


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Pon Jan 23, 2023 5:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2022 10:16 am
Postovi: 5
Hvala na ovom članku, naučio sam mnogo važnih stvari za sebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kada voljeni odu...
PostPoslato: Čet Jan 26, 2023 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2022 10:16 am
Postovi: 5
Hvala na ovom članku, naučio sam mnogo važnih stvari za sebe. Generalno, mislim da ako ste naišli na takve stvari, onda je možda ova veb lokacija cvetekspres može vam pomoći u slučaju da tražite nešto pouzdano za sebe i ne znate šta da ponesete sa sobom na sahranu ili nešto slično Srećno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 432 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: