Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Sub Dec 20, 2014 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Zdravo svima,

pre nego što se obratim za pomoć, kratko ću izložiti svoj slučaj kako bih bolje objasnio celokupnu situaciju:

naime, već godinu dana lečim se od hipertireoze. Izražena mršavost i povišen puls u mirovanju podstakli su me da odem kod lekara na pregled, a vrlo je verovatno da sam u stvari dugo godina vukao bolest, samo to nisam znao. Početni nalazi bili su jako loši: ft4 preko 100, tsh ispod 0, 005, antitela (anti tshr) 9, a sama žlezda uvećana. U samom startu, pio sam 2x20g tirozola dnevno, da bih kroz period od 11 meseci postepeno smanjivao količinu sve dok na isteku tih 11 meseci, dakle pre mesec dana, nisam potpuno prestao da pijem tirozol. U tom trenutku nalazi hormona (ft3, ft4, tsh) bili su dobri, u granicama normale (u stvari, oni su ušli u normalu i mnogo pre toga).

Dakle, usledio je mesec dana bez unosa tirozola, sve do naredne kontrole (pre nekoliko dana). U međuvremenu, nakon nepunih godinu dana izvadio sam i nove nalaze antitela (anti tshr), i ovog puta bili su u granicama normale i iznosili 1, 35. ALI, hormoni nisu bili dobri: ft3 11, 75, ft4 33, 06 i tsh 0, 007. Žlezda nije dobro odreagovala bez tirozola.

Doktorka mi je preporučila da ponovo krenem da uzimam tirozol (povratak na čak 20g dnevno), ali mi je i ponovila da to nije trajno rešenje jer je u pitanju tableta koja je vrlo nezdrava. Rekla je da možemo da idemo tako još nekih 6 meseci, a ako ne upali, savetuje mi operaciju potpunog uklanjanja štitne žlezde.

E sad, tu nastaje problem jer se meni ta operacija nimalo ne dopada. Na stranu to što nikad nisam imao operaciju pod totalnom anestezijom i što mi ne bi bilo prijatno, već smatram da ta operacija u suštini ne rešava problem (na najbolji mogući način). Ja hoću da oporavim moju štitnu žlezdu, a ne da je izvadim i da pijem hormone do kraja života - ako je to ikako moguće.

Iz tog razloga, zanima me da li neko možda zna nešto o alternativnim metodama lečenja hipertireoze? Bilo kakvo iskustvo ili informacija mogli bi mi mnogo značiti.

Ja sam u međuvremenu počeo da radim 2x3 jogasane dnevno koje mi je preporučio jedan prijatelj koji se bavi tim stvarima. Takođe, planiram da dođem i u bg kod homeopate, čim zakažem neki termin. To je sve što sam do sad saznao od tog prijatelja a za šta on misli da bi mi moglo pomoći.

Izvinjavam se na dugačkom tekstu, ali i unapred duboko zahvaljujem na svakoj pomoći. Ovo mi je mnogo važno i voljan sam da učinim sve što je u mojoj moći da izbegnem operaciju koja, po mom skromnom mišljenju, nije idealno rešenje, osim ako baš ništa drugo ne preostane.

L90


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Pon Dec 22, 2014 11:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Могу да ти препоручим један универзални лек али нисам сигуран колико ће му времена бити потребно да почне да делује јер си већ поприлично дуго болестан а и лечио си се разним препаратима. Он свакако не искључује друге начине лечења.

Потребан ти је један овакав магнет https://www.magnet-shop.com/neodymium-m ... ::245.html који би на неки начин учврстио што ближе штитној жлезди и тако га носио бар 20 сати дневно.

Само остаје питање да ли је штитна жлезда болесна или је нешто друго узрок хипертиреози. Ако је она болесна онда има смисла магнет држати поред ње. Међутим ако је узрок негде другде, онда не знам да ли ће то помоћи. У том случају логично би било да се још један магнет држи на месту главног узрока.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Pon Dec 22, 2014 4:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Hvala ti na odgovoru. :)

Ja sumnjam da bi uzroci poremećaja rada moje štitne žlezde mogli biti psihološke prirode, ali kada sam nešto slično pomenuo svojoj lekarki ona je rekla da je to nemoguće, da u stvari nepravilan rad žlezde remeti psihu a ne obrnuto. Ipak, ja i dalje mislim da je to vrlo moguće.

Ako bi to bio slučaj, ovaj magnet verovatno ne bi mogao da pomogne. Sve dok to ne otkrijem, međutim, moram ga imati u vidu.

Hvala ti još jednom na pomoći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Магнет ће свакако помоћи регенерацију организма односно штитне жлезде. Ако ниси антипротиван као неки, набави магнет и користи га. Прочитај шта сам на мом сајту www. aca. rs писао о магнетном пољу и магнетима (у здравственим саветима).

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 30, 2014 11:15 am
Postovi: 25
Aha, znači imaš i sajt, sad ću uzeti to malo da iščitam.

Hvala ti još jednom na preporuci, na meni je dalje da se malo informišem o svemu i donesem odluku šta ću i da li uopšte nešto koristiti.

L90


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hipertireoza - alternativne metode lečenja?
PostPoslato: Uto Dec 23, 2014 2:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Свакако ћеш најбоље помоћи сам себи.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: