Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hidronefroza
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 5:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 07, 2011 12:26 am
Postovi: 3
Pozdrav svima,

jos u trudnoci mi je dijagnostikovana hidronefroza kod bebe. Kada sam se porodila bili smo 20 dana u bolnici, utvrdjena je hidronefroza IV stepena desnog bubrega. 18.4. su mu stavila nefrostomu koja je ispala posle 5 dana. U ponedeljak idemo na operaciju hidronefroze, koliko sam shvatila da ce mu mokracni kanal srediti i opnu od bubrega. Da li mi mozete objasniti kako je izgledao vas boravak u bolnici, koliko je trajala operacija, da li se posle operacije ima nefrostoma ili ne, kako se treba ponasati sa detetom posle, kakvu negu treba? Jako sam uplasena zbog te operacije, jedino sto me hrabri je to sto Relja ima dva meseca i sto se nicega nece secati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hidronefroza
PostPoslato: Čet Nov 29, 2012 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2012 11:04 pm
Postovi: 7
Cao ginga...Nadam se da ste vec zaboravili na hidronefrozu...da je operacija prosla kako treba.Vidim da ti niko nije odgovorio a svaka informacija je zlata vredna.Volela bih da mi ispricas kako ste prosli i kako je tvoja beba sve to podnela...moja beba ima hidronefrozu levog bubrega,za 10 dana operacija u Tirsovoj,doktor Zoran KRSTIC.pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hidronefroza
PostPoslato: Ned Dec 21, 2014 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 09, 2009 10:13 pm
Postovi: 15
Pozdrav svima,
ne mogu nigde na netu da nađem da je neko od odraslih pisao da mu je rađena operacija zbog hidronefroze, pa vas molim da napišete ako neko nešto zna o tome. Bubreg mi dobro radi, ali na početku uretera imam suženje, tačno ne znaju ni oni koji je problem, da li je krvni sud ili nešto drugo, ali je u tom delu ureter razvijen kao od deteta od 5 godina. Inače, imam 40 godina. U pitanju je hidronefroza 3 do 4 stepena. Najverovatnije da neće moći laparaskopski, već će raditi klasičnu operaciju. Interesuje me nakon operacije kad ću moći da šetam? Kakav je oporavak i ostalo...
Svaka informacija će mi biti od koristi.
Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: