Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Boli me mrtva sestica
PostPoslato: Čet Nov 13, 2014 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2014 5:16 pm
Postovi: 3
Sesticu sam prvi put popravljala sa 6 godina. Stavljena je siva plomba. Sada imam 18 i bila sam na popravku ponovo. Stavljena je bela plomba. Posto je zub i dalje boleo na hladno i slatko,a nije bilo vidljivog kvara, stomatolog je odlucio da mi umrtvi zivac. Nosila sam onaj lek, posle je vadjeno ono iglicama i zatvoreno. Kad sam nosila onu privremenu masu primetila sam da i dalje boli kad jedem-receno je da je tako jer nije prava plomba . Kad je stavljena prava, upozorena sam da ce da boli jos nedelju dana dok se ne smiri sve tu-i bolelo je.
Proslo je skoro 2 nedelje, mene i dalje boli. Boli kad zagrizem, boli na kuckanje, boli kad cetkicom prelazim taj zub dok perem.
Da napomenem da zub nije sniman, ne znam da li je bitno.
Zasto me boli?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Boli me mrtva sestica
PostPoslato: Pet Nov 14, 2014 10:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Живац није извађен до краја. Чудно је да зуб није сниман. Како без снимка зубар може да зна да зуб можда нема два или три крака у корену?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Boli me mrtva sestica
PostPoslato: Ned Nov 30, 2014 5:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2014 5:16 pm
Postovi: 3
Kako sam besna na bivseg stomatologa. Nadjen mi je kvar na sedmici pored, i to me je bolelo a ne sestica. Nije mi jasno kako nije video kvar odmah pored. :x tehnicki zubar mi je skratio vek zuba bez razloga. I precutao kvar pored. Nisam htela da odem ponovo tamo jer imam gadan osecaj posle svega da ce probati jos da me zezne da bi na kraju predlozio implante.

Cekala sam da vidim da li ce bol mrtve sestice da prestane. I nije prestao ali se smanjio. Tipa boli kuckanje sa leve strane vise nego sa desne. I kad pritiskam ka unutra ne boli nista, ali kad pritiskam ka spolja boli.

Zbog fiksne u toku sledece nedelje moram da radim ortopan snimak. Da li se na njemu moze videti sestica lepo i detaljno ili cu morati sesticu posebno da snimam?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: