Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problemi sa upalom srednjeg uha i pistanje u desnom
PostPoslato: Pet Nov 28, 2014 1:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 1:37 pm
Postovi: 4
Dakle, 2011 godine sam postavio temu na ovom istom forumu:

otorinolaringologija/problem-pritiskom-usima-jos-nesto-t39801.html#p278494

I sada ponovo imam probleme.
Pre nekih 5 meseci sam shvatio da imam ozbiljan problem sa infkecijama srednjeg uha.
Dobio sam "cudnu" upalu, bez one infekcije koja se manifestuje kao pulsirajuci bol u uhu, to sam lecio nekim kapima, antibioticima, ali se stalno vracalo. Ta nova infekcija se desila u oba uha, cudan bol, gubitak sluha, pistanje u desnom uhu. Otisao sam kod jednog privatnog doktora, posto sam se vukao celo detinjstvo po raznim domovima zdravlja, i nikad nisam dobio nikakvu konkretnu dijagnozu ili terapiju, i taj doktor mi je ustanovio zacepljenje Eustahijeve tube, zbog koje se u srednjem uhu talozi nekakav sekret koji izaziva te stalne infekcije. Posto mi je ta infekcija vec trajala nekih 4-5 dana, doslo je do pucanja bubnih opni, lekar mi je ocistio uho jodom, prepisao panklav 2x (1000mg), aerius, avamys sprej, olynth, rinasek (preknuo sam sa njim nakon 4 dana, zato sto sam se dosta psihicki lose osecao od njega, nervoza, nemir, nesanica, drhtanje, napetost) i vezbe (duvanje kroz prstima zapusen nos, da bi se nekako otvorio taj kanal). Posto mi je timpanometrija (valjda se tako zove) pokazala visok nivo tog sekreta i nakon infekcije, doktor je zakljucio da taj sekret tu stoji dosta dugo, i da je to bio uzrok mojih problema. Isao sam kod njega na svakih 10tak dana i pio neke lekove nekih 2 meseca. Posto su se rezultati poboljsali, ali minimalno. Predlozio mi je ugradjivanje cevcica u bubne opne, ali mene je ta operacija nekako uplasila, a i bio je dosta nezgodan trenutak za mene, prijemni, upisi na faklutet, pa posle momcenje na tom zadnjem letnjem raspustu u srednjoj skoli, ja sam nekako zapostavio tu moju situaciju. Kad god sam dobio neku kijavicu, iz iskustva sam odmah krenuo da pijem panklav da bih sprecio haos sa usima, i infekcije su trajale dan-dva pa prolazile. Sada je vec novembar, ja sam pre 7-8 dana dobio infekciju (opet cudnu, u stvari mi se oni simptomi koje sam imao kao dete (oni simptomi koje opisuje svako ko ima upalu uha) uopste ne pojavljuju), krenuo sa panklavom, aeriusom i olintom i infekcija je otprilike prosla. Muci me poprilicna nagluvost u desnom uhu, konstanto jako pistanje u tom desnom uhu i cudan osecaj, kao da je neki tegic unutra, kad pomeram glavu, recimo, osecam i cujem neko skripanje(ne znam kako bih blize opisao). Pitanje je, posto sam trenutno u Beogradu, a inace sam iz Cuprije (isao sam kod dr Vezmara, koji zivi u Jagodini) ovde ne znam kome da se obratim oko tog problema, ili mozda mislite da ce taj osecaj i nagluvost u desnom uhu da proci? Da li bih trebao hitno da reagujem, da se vratim u Cupriju i da odem kod doktora, ili to moze da saceka do sledeceg vikenda.

Izvinjavam se na duzem postu, malo sam uplasen pa bih hteo da sto bolje objasnim situaciju.
Hvala vam unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: