Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pet Nov 21, 2014 9:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 12:38 pm
Postovi: 12
Pozdrav,zanima me da li neko moze da mi preporuci holistickog stomatologa tj. stomatologa koji je specijalizovan za vadjenje i tretiranje pacijenata koji imaju zivine tj amalgamske plombe ....


Ako je zabranjeno javno reklamiranje, saljite poruke u inbox.Cenio bih da preporuke budu iz licnog iskustva ili proverenih izvora...

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Sub Nov 22, 2014 12:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Markos19 je napisao:
Pozdrav,zanima me da li neko moze da mi preporuci holistickog stomatologa tj. stomatologa koji je specijalizovan za vadjenje i tretiranje pacijenata koji imaju zivine tj amalgamske plombe ....
Čekam na informaciju zajedno s tobom :)

Ovako bi trebalo da izgleda, ali na ovim prostorima se retko ko pridržava svega. Šteta, jer pacijenti shvate ozbiljnost situacije tek kada vide mere zaštite koje stomatolog preduzima za sebe.

Pored mera predostrožnosti pri zameni amalgamske plombe važan je i protokol detoksikacije.

Dabar™ je napisao:
HOLISTICKA stomatologija ne postoji
Verovatno ne postoji u udžbenicima. Izraze "holistic dentist(ry)", "natural dentistry", "biological dentist(ry)"... koriste ordinacije koje pored toga što poštuju protokol pri zameni amalgamskih plombi, poštuju i povezanost zuba i organa po tradicionalnoj kineskoj medicini (organ tooth chart), mere prisustvo toksina oko mrtvih zuba (npr. oro tox testom), ne koriste metale za plombe/krunice/mostove itd.

Da li pacijenti svašta izmišljamo ili ne... nije ni toliko važno. Ako mogu da se nude usluge ugrađivanja svega i svačega u različite delove tela, bilo bi lepo kada bi za nas, koji brinemo pored lepote i za zdravlje, postojala ponuda. Makar osnovna. Dok ne stignemo do implantata od cirkonijuma :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 10:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Dabar™ je napisao:
danasnja medicina, stomatologija, farmacija ... su samo "industrije" kao i recimo industrija piva ili kola
Od napisanog mi se ovo najviše dopalo :)
Dabar™ je napisao:
SKUPO
O tome u šta ulažemo i koliko, odlučujemo pacijenti i ja neću raspravljati ko je u pravu i da li sam pri zdravoj pameti ili ne :)

Šta priča ženica na Youtube-u me ne zanima. Svoj stav sam donela na osnovu brojnih pročitanih dokumenata i ličnog iskustva pri zameni amalgamskih plombi. Gumena membrana zapravo i ne igra neku veliku ulogu, jer delići plombe još uvek mogu da promaknu, isparenja propušta, tako da od stomatologa očekujem da uvaži sve ostale mere zaštite (ali nisam se branila ni od membrane :) ) za pacijenta pre svega, ali i za sebe, jer to govori o ozbiljnosti njegovog pristupa problemu.

Ne znam šta bi bio "cosmetic dentist"?! Možda se on bavi samo ulepšavanjem. Ali ako neko smatra da mu je izgled zuba važniji od zdravlja, pa ... njegova stvar. Čak i ako mu je samo privlačnije kako se stomatolog naziva. Svako ima svoju klijentelu. Ja bih na put stala samo onima koji dokazano štete zdravlju, a samo naziv ne ispunjava taj uslov.

Neka cvetaju svi cvetovi :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Ned Nov 23, 2014 9:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 12:38 pm
Postovi: 12
Ne znam da li je holisticka stomatologija nacin za uzimanje para ili ne, ali svakako cenim savet.

Po meni, sustina je da, ako je amaglam zaista toliko opasan i da ako se povecano oslobadja pri visokim temperaturama, bi svako ko je toga svestan(ili veruje u to) , zeleo da preduzme potrebne mere predostroznosti da ga sto efikasnije ukloni iz usta i pri tom ga spreci da dospe u telo ...

Cuo sam da u Hrvatskoj ima dosta ovakvih stomatologa(ovde nazalost nisam nasao nijednog) i pod stomatolog ne mislim iskljucivo na coveka koji ima titulu stomatologa vec i osobu koja praktikuje ovaj pristup, kao sto je i Natas@ rekla, da sve zube tretira kao zive stvari tj. kao organe koji su povezani sa celim organizmom i pri tome svesno i uz adekvatne metode tretira zube ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 8:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Dabar™ je napisao:
iskreno se plasim da kad natasha ovo procita ne dobijem recimo i holistichke batine od nje ... znaci od sada se iskljucivo javljam iz zaklona :o
Kako posle onih moji šarenih "cvetića" možeš da se pribojavaš batina? :cry:

Poštujem tvoje mišljenje. Napisala sam svoje želeći da objasnim pojmove koji se pojavljuju. Da li je terminologija ispravna, da li nam se prodaje magla... nije važno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 4:25 pm
Postovi: 10
Covek - ZUBAR, lepo napisa da za skidanje amalgama ne postoji posban protokol.
Verovatno, zato sto i nema mnogo zive u amalgamu. Znam nekoliko zubara koji imaju po nekoliko amalgamskih plombi u ustima.
Ako njima nije frka, nije ni meni. I lepo su mi rekli ljudi (zubari) da je to izmisljotina, zbog koje cak zabranjuju amalgamske plombe u nekim drzavama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 3:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кажу да не треба радити више од једне амалгамске пломбе недељно - због живиних испарења које се развијају.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pon Nov 24, 2014 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Pacijent1978 je napisao:
Covek - ZUBAR, lepo napisa da za skidanje amalgama ne postoji posban protokol.
Tja, i moje plombe je menjao zubar a ne automehaničar :)

Pacijent1978 je napisao:
Znam nekoliko zubara koji imaju po nekoliko amalgamskih plombi u ustima.
Znam i ja, pa šta. Znam i zubarku koja obuče skoro skafander kada joj dođe pacijent sa amalgamskom plombom. Ali nije u Srbiji, zato me zanima hoće li se ovde javiti neko ko zna takvog zubara u Srbiji.



Hm, zar preferans ne igra troje? Ono, kao kad je četvoro , jedan se "suši" ili nešto slično. Beše davno. Nikada nisam našla dovoljno dobru ekipu zbog koje bih zavolela tu igru.

A amalgama se ne plašim, samo znam da treba biti oprezan s njim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Uto Nov 25, 2014 8:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Istina, ima svega i svačega na ovom našem lepom svetu. Na primer, mnogo toga ima u medicinskim online bibliotekama, pa ko voli, nek' izvoli. Npr. pita čika Gugla "pubmed amalgam autoimmune". 3, 2, 1 sad. Svako za sebe. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Uto Nov 25, 2014 10:44 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Dabar™, ко зна колико их је још добило сиду у зубарској ординацији али неће да признају. Дође момак код тете зубарке али много се плаши. Тета мора да га опусти, али ако има сиду ето белаја. И закључак је: добио сиду у ординацији.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Uto Nov 25, 2014 2:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче живе у пломбама, нису потребне никакве специјалне информације. Не би је избацивали из сијалица и топломера да је здрава. Наравно да ту има и економског интереса због промене технологије и велике зараде, али ако ништа друго а оно опште је познато да је жива отровна.

Због те отровности жива нам није потребна у зубима, костима, вакцинама итд.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Sre Nov 26, 2014 9:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Поздрав и теби Дабре. :)

Ша хоћеш да кажеш? Да у амалгамским пломбама нема живе или да је има али није опасна?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Čet Nov 27, 2014 10:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не видим разлог да тако реагујеш.

Овде сам и да поделим знање и да нешто научим и какве то има везе са било чиме?!

Говорио си о томе да нема проблема са живом, спомињао си удицу и бизнис. Због тога ми није јасно шта хоћеш да кажеш и поставио сам једноставно питање без икаквих задњих намера.

Дакле, да ли сматраш да жива није штетна или да је нема у пломбама? Или да се у амалгамским плобмама не налази у таквим количинама да би била штетна или шта друго?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Pet Nov 28, 2014 10:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нисам уопште мислио на такве удице јер смо причали о живи. Не желим да коментаришем бељење зуба ласером и сличне ствари јер се уопште нисам занимао тиме.

Независно од меркетинга, жива јесте отровна, хтео ти то или не. Зашто бих је онда држао у устима и тако давао могућност било каквој штети по организам? Не знам да ли има неки отрован састојак у белим пломбама, али за живу знам да је опасна.

Много си писао других ствари али само ниси одговорио на просто питање. Једноставно ми одговори, да ли сматраш да жива која се налази у пломбама није опасна и зашто?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Preporuka holistickog stomatologa
PostPoslato: Ned Nov 30, 2014 1:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Nataš@ traži/proverava informacije na:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov
PubMed je samo jedna od baza podataka NCBI http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/
http://www.medscape.com/public/about itd.
Ovo je prvi članak koji je rezultat pretraživanja ključnim rečima koje sam već navela.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12743535

Ni ja nisam razumela šta znači "problem sa zivom je da u stvari NEMA problema", ali to je posledica komunikacije preko foruma pa mi i nije toliko važno.

Podržavam iznošenje svih vrsta informacija. Naročito, ako neko zna nekog zubara koji po opisu odgovara onome što se traži na početku ove teme :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 55 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: