Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Koji gel i masti koristite?
PostPoslato: Sub Avg 19, 2006 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Kao sto glasi pitanje,koji gel ili mast vam se pokazala kao najbolja za resavanje tegoba i bolova u zglobovima misicima itd?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 20, 2006 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 5:02 pm
Postovi: 26
koristila sa fastum gel, nimulid kremu,diklofenak gel, , nodol, neku madjarsku zaboravih ime i jos par nekih.....
sad koristim glinu protiv reume, i iskreno samo kod gline se vide povoljni rezultati.
sve je to individualna stvar, istrazuj pa ces naci sta ti najvise odgovara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 24, 2006 10:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:51 pm
Postovi: 63
Odlicna tema!Dakle kreme su lekovi i treba ih oprezno koristiti!
Prva od indikacija za koriscenja krema je vrsta problema da li je to akutno ili hronicno stanje,vrsta povrede,stanje tkiva u zoni povrede,hormonski problemi,trudnoca,menstrualni ciklus...
Kod akutnih stanja uopste kontraindikovana je upotreba toplote,znaci bilo koja vrsta grejanja podrucija u akutnom stanju(nakon povreda i bolova sa kojima se prvi put susrecemo u periodu do 4-5 nedelje) nije dobra,znaci AKUTNO STANJE SE HLADI NE GREJE SE!I tu se koriste "hladne kreme",obicno sadrze mentol,kesten,arniku,heparin,ipubrufen i tu su najpoznatije BioFreeze,Hepatrombin,GavezGel,Traumel,Nimulid,Fastum.
U hronicnom stanju kod stanja reumatske i degenerativne prirode,4-5 nedelje posle povreda i post-op oporavka koriste se "tople kreme"(takva stanja se greju) na bazi diklofena,brufena i to je Hepatrombin,BrufenKrem,Tedonal,Finalgon(!!!VEOMA OPREZNO!!!),Ihitol-Kamfor(poznatija kao "mast za konjske tetive")...
Neki od proizvodjaca imaju ceo program koji prati faze povrede/oboljenja i to su BenGey,SportPak,SportFluid,Medisport te imaju hladne tople kreme,kreme pre i posle fizicke aktivnosti,protiv otoka,za zatezanje tkiva...i sta god im je vec palo na pamet!
Sve kreme koje sam naveo su dobre i u sirokoj su upotrebi a mnogi ih koriste i zajedno.Hladne kreme se mogu stavljati u pakovanja sa gazom natoplenom u 50% vodom razblazenim alkoholom ili gaza u hepatrombin-alkohol rastvoru,listovima kupusa(u akutnoj fazi) sve uvijeno u celu-foliju,a antireumatici bez folije i alkohola,pakovanje se nosi 5-8 sati!
Pre fizicke aktivnosti se mazu tople kreme uz energicno masiranje a posle hladne i tu su najbolje BenGey i BioFreeze!
Za lakse utrljavanje mozete koristiti razna ulja na biljnoj bazi ali nikako sinteticka!(to ce vam u apoteci reci)
Pre aplikacije krema mozete rashladiti(u akutnoj fazi)ili zagrejati(u hronicnoj) deo na koji nanosite krem/gel,to mozete uciniti najlakse vodenim tusem!
OBAVEZNO PROCITAJTE UPUTSTVO ZA KORISCENJE,LAGANO I TEMALJNO A POSEBNO "INDIKACIJE" I "KONTRAINDIKACIJE"
Sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 05, 2006 11:35 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Za smirivanje grceva u listovima meni je dosta pomogao Piniment gel, koji se pretezno koristi u sportskoj medicini. Posto sadrzi kamfor, koristim ga i kada me boli glava, samo malo utrljam u slepoocnice, potiljak i izmasiram vrat njime...

Fastum mi je pomogao letos da za 6 dana potpuno nestane bol i otok u stopalu koje sam povredila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 06, 2006 7:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
U poslednje vreme sklon sam da prepisujem DEEP-RELIEF, koji je kombinacija brufena i mentola.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji gel i masti koristite?
PostPoslato: Pet Feb 24, 2012 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:42 pm
Postovi: 1
Od skora se pojavila krema kod nas CaiPan,,, revolucija u borbi protiv bolova u misicima,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pet Mar 02, 2012 5:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
kozurikmiroslav je napisao:
Odlicna tema!Dakle kreme su lekovi i treba ih oprezno koristiti!
Prva od indikacija za koriscenja krema je vrsta problema da li je to akutno ili hronicno stanje,vrsta povrede,stanje tkiva u zoni povrede,hormonski problemi,trudnoca,menstrualni ciklus...
Kod akutnih stanja uopste kontraindikovana je upotreba toplote,znaci bilo koja vrsta grejanja podrucija u akutnom stanju(nakon povreda i bolova sa kojima se prvi put susrecemo u periodu do 4-5 nedelje) nije dobra,znaci AKUTNO STANJE SE HLADI NE GREJE SE!I tu se koriste "hladne kreme",obicno sadrze mentol,kesten,arniku,heparin,ipubrufen i tu su najpoznatije BioFreeze,Hepatrombin,GavezGel,Traumel,Nimulid,Fastum.
U hronicnom stanju kod stanja reumatske i degenerativne prirode,4-5 nedelje posle povreda i post-op oporavka koriste se "tople kreme"(takva stanja se greju) na bazi diklofena,brufena i to je Hepatrombin,BrufenKrem,Tedonal,Finalgon(!!!VEOMA OPREZNO!!!),Ihitol-Kamfor(poznatija kao "mast za konjske tetive")...
Neki od proizvodjaca imaju ceo program koji prati faze povrede/oboljenja i to su BenGey,SportPak,SportFluid,Medisport te imaju hladne tople kreme,kreme pre i posle fizicke aktivnosti,protiv otoka,za zatezanje tkiva...i sta god im je vec palo na pamet!
Sve kreme koje sam naveo su dobre i u sirokoj su upotrebi a mnogi ih koriste i zajedno.Hladne kreme se mogu stavljati u pakovanja sa gazom natoplenom u 50% vodom razblazenim alkoholom ili gaza u hepatrombin-alkohol rastvoru,listovima kupusa(u akutnoj fazi) sve uvijeno u celu-foliju,a antireumatici bez folije i alkohola,pakovanje se nosi 5-8 sati!
Pre fizicke aktivnosti se mazu tople kreme uz energicno masiranje a posle hladne i tu su najbolje BenGey i BioFreeze!
Za lakse utrljavanje mozete koristiti razna ulja na biljnoj bazi ali nikako sinteticka!(to ce vam u apoteci reci)
Pre aplikacije krema mozete rashladiti(u akutnoj fazi)ili zagrejati(u hronicnoj) deo na koji nanosite krem/gel,to mozete uciniti najlakse vodenim tusem!
OBAVEZNO PROCITAJTE UPUTSTVO ZA KORISCENJE,LAGANO I TEMALJNO A POSEBNO "INDIKACIJE" I "KONTRAINDIKACIJE"
Sve najbolje



Ovako mi neki opis trebao da imam za ubuduce. To sam se uvek pitao jer postoje masti/kreme/gelevi koji hlade i greju. Uvek mi je bilo logicno hladno da stavim kada je akutan bol npr isteglimo se iznenada i odma led stavljas. E onda sam se pitao kada idu preparati koje greju. Koji su se pokazali da necemu koriste tek posle nekog perioda od pocetka povrede.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Koji gel i masti koristite?
PostPoslato: Uto Mar 06, 2012 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ja imam problem u krstima i pomazu mi samo gelovi i masti koje hlade a nikako one sto greju-tek onda mi bude gore


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: