Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 1:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 1:17 pm
Postovi: 3
DVOUMICA!
Vadila sam krv i pronasli su mi da mi je TSH 5,25, a antitela TPO 239,20. Sve ostalo (T3,FT4,FT3 anti Tg tela) su u normali.
Dr opste prakse i jedan endrokrinolog su mi rekli da to nije nista strasno i da treba samo da pratim,da ako bih pocela sa lekom moglo bi da predje iz hipo u hiper dijagnozu,da se lek pije tek kada predje 10.
Ali, treci lekar,bas specijalista endokrinologije, mi je rekao da treba da pijem Euthyrox 50mcg.
Naravno da se pitam sta mi je ciniti i koga da slusam. Zamolila bih nekog doktora da mi kaze sta da radim. Da li da pocnem sa lekom ili ne? Da li zaista taj lek moze da dovede do kontra efekta?
Ne osecam neki poseban umor,ali vidim da malo vise oticem i gojim se,ali to moze biti i od neaktivnosti i grickalica.
Hvala unapred na odgovoru
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Pet Maj 17, 2013 12:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Нисам доктор медицине, али ћу ипак да ти одговорим. Ако хоћеш да послушаш лекара, онда ти треба бар још десет мишљења јер када се почне са тим лековима - нема краја.

Доведи живот у ред. Престани са грицкалицама и почни да водиш здрав живот. Почни са неком рекреацијом и узми селен да пијеш јер је добар за штитну жлезду. Пиј више чисте воде. Можеш да погледаш на мом сајту w w w . a c a . r s шта сам писао о води у здравственим саветима.

Провери бубреге и срце због тог отицања.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 1:17 pm
Postovi: 3
Hvala Aci sto je odgovorio na moje pitanje i za savet da pijem selen :D . Ipak bih volela i kada bi mi neki doktor medicine odgovorio i resio nedoumicu :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 1:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Ni ja nisam doktor, ali i da jesam ne bih mogao da odgovorim na tvoje pitanje jer su ova dva testa nedovljni za donosenje konkretnih odluka. Sam TSH pokazuje da hipotalamus/hipofiza misle da je nedovoljno tiroidni hormona u krvi, medjutim mi ne znamo nivo hormona niti dali oni vrse svoj posao- inace za transport T3 u celije je potreban kortizol, i ako je kortizol nedovoljan- dodavanje tiroidnih hormona moze biti poprilicno opasno.
Kao drugo- mi ne znamo koliko je vasa stitna zlezda efkasna u transformaciji T4 u T3 pa samo lecenje T4 moze biti poprilicno neefikasno a ponekad i kontraproduktivno.
Kao trece sam povisen TSH donosi niz problema, povecava sanse dobijanja raka i deluje pro-upalno neznam bas kako da se izrazim. Inace sam TSH kod zdravih osoba je mislim negde izmedju 0.5-1.5 mlU/l. Takodje povisen TSH znaci i povisen prolaktin koji donosi jos vise muka.
Sto se povisenih antitela tice to uglavnom znaci da postoji velika mogucnost od autoimune bolesti; a gotovo sve bolesti stitne zlezde su autoimune i zapravo neizlecive- tj osoba ce morati pre ili kasnije da leci stitnjacu i to je dozivotno.
Uglavnom, rekao bih da ces i ti pre ili kasnije na lekove no pre toga je potrebno dobiti dijagnozu, i jos par nalaza da bi se moglo odrediti nacin i doza lekova.

Zaboravih reci da je telesna temperatura dobar pokazatelj rada stitne zlezde a pomalo i nadbubrezbe. Najbolja je izmeriti odmah posle budjenja, ako je rad ponesto usporen bit ce niza- a ako je poprilicno usporen bit ce niza tokom celog dana, a ako je nivo kortizola nedovoljna bit ce poprilicno varijacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Sre Maj 22, 2013 8:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
И још заборавих. Кажу да је, нарочито женама, потребан витамин Е и да је неопходан за штитну жлезду у комбинацији са селеном.

За смиривање аутоимуних процеса у организму некада је постојао одличан домаћи лек Стрептофил, али га хајвани укинуше. Теби преостаје да користиш домаћи препарат од белога лука и комовице који је одличан за имунитет против вируса, а изгледа је добар и за смиривање аутоимуних процеса. Свакако не може да штети. Рецепт погледај на мом сајту под Савети, Здравље, Имунитет.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
aa_aca je napisao:
И још заборавих. Кажу да је, нарочито женама, потребан витамин Е и да је неопходан за штитну жлезду у комбинацији са селеном.

За смиривање аутоимуних процеса у организму некада је постојао одличан домаћи лек Стрептофил, али га хајвани укинуше. Теби преостаје да користиш домаћи препарат од белога лука и комовице који је одличан за имунитет против вируса, а изгледа је добар и за смиривање аутоимуних процеса. Свакако не може да штети. Рецепт погледај на мом сајту под Савети, Здравље, Имунитет.


Mislim da je tesko "smiriti" autoimune proces, mogu se olaksati simptomi i ponesto usporiti razaranje sopstvenog tkiva.
Inace sto se selena tice- on zaista pomaze u radu stitne zlezde, i nikad ne skodi.
Takodje u kombinaciji sa selenom se cesto dodaju i jod i l-tirozin- ali ne kod svih jer jod kod pacijenata sa Hasimotom pogorsava stvari, l-tirozin je materijal za proizvodnju i hormona stitne zlezda ali i adrenalin i noradrenalin a kod nekih ljudi se previse konvertuje u ove zadnje sto uglavnom nije pozeljno.
Mada uglavnom l-tirozin je nesto sto treba probati jer moze napraviti veliki pomak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Сигуран сам да је могуће смирити аутоимуне процесе. Не знам да ли могу баш сви да се смире, али бар за реуму и штитну жлезду тј. Хашимота знам из личног искуства, тј. не мог него из уже породице.

Јелисеј, да ли си чуо за Стрептофил?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 15, 2013 1:17 pm
Postovi: 3
Jelisej, ne znam da li su mi radili nivo kortizola.Koja je oznaka za to? Evo sta ja imam od rezultata: TSH-5,25 (dozvoljeno 0,27-4,2)*
Ft4-12.8 (12-22)
T3-1,51 (1,3-3,1)
FT3-4,28(3,1-6,8)
anti Tg antitela-45,61(0-115)
anti TPO antitela- 239,20 (0-34)*

Inace sam i kupila selen sa E vitaminom,eto kao da sam znala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Čet Maj 23, 2013 11:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
aa_aca je napisao:
Сигуран сам да је могуће смирити аутоимуне процесе. Не знам да ли могу баш сви да се смире, али бар за реуму и штитну жлезду тј. Хашимота знам из личног искуства, тј. не мог него из уже породице.

Јелисеј, да ли си чуо за Стрептофил?


Zapravo neznam mnogo o streptofilu, cuo sam negde da je dobar za reumu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 12:14 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Donnica je napisao:
Jelisej, ne znam da li su mi radili nivo kortizola.Koja je oznaka za to? Evo sta ja imam od rezultata: TSH-5,25 (dozvoljeno 0,27-4,2)*
Ft4-12.8 (12-22)
T3-1,51 (1,3-3,1)
FT3-4,28(3,1-6,8)
anti Tg antitela-45,61(0-115)
anti TPO antitela- 239,20 (0-34)*

Inace sam i kupila selen sa E vitaminom,eto kao da sam znala :)


Neznam koju sifru koriste za kortizol, ali ovde ga nema.
No medjutim gledajuci u ove rezultate, mogu da kazem je onaj endokrinolog koji je preporucio Euthyrox najblize istini, i mozda bi trebala da nastavis da radis s njim- pogotovo ako je spreman da saslusa....
Uglavnom- rekao bih da se ovde radi o klasicnoj hipotireozi.
Nivo slobodnog (free) T4 je jako nizak, i uz povisen TSH to je znak da hipotalamus/hipofiza teraju stitnu zlezdu da radi, ali ona nemoze da proizvede dovoljno T4. Sam slobodni i totalni T3 su takodje preniski ali u odnosu na fT4 se ne cine toliko niski pa je moguce da imas dobru konverziju T4-T3 tako da bi lecenje samo eurothyrox moglo da da rezultate. Ukoliko se odlucis na tu verziju onda pocnes sa 50 mikrograma zatim nakon 5-6 nedelja izvadis nalaze krvi (obavezno proveri i kortizol), i onda po potrebi mozes dodati jos 25 mikrograma i onda opet za 5-6 nedelja proveriti krvne nalzae i tako sve dok ne dodjes do zeljenih rezultata tj dok se ne osecas dovoljno dobro, a s druge strane takodje TSH treba spustiti negde na oko 1 mlU/l. A takodje mozes dodati i T3 u lecenje, jer je uglavnom lecenje sa T4+T3 puno superiornije od samo lecenja T4
Razlog zasto treba kontrolisati kortisol je jer ako je kortizol nedovoljan onda sami tiroidni hormoni ne rade mnogo i gomilaju se, a uz to se pojavljuje lupanje srca itd i jako cesto se pojavljuje malaksalost itd.. e onda ako naglo se pojaca kortizol bilo lekovim ili necim drugim- onda se pak desavaju simptomi hipertireoze i nekad to zna biti jako jako gadno...

Druga opcija je da krenes sa prirodnim preparatima i suplementima...
U svakom slucaju nesto moras preduzeti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Pet Maj 24, 2013 10:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Jelisej, моја мајка се излечила од Хашимота управо уз помоћ Стрептофила. Он је био закон за аутоимуне болести. Просто ми је невероватно да је Галеника престала да га производи.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Sre Nov 05, 2014 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 8:25 pm
Postovi: 1
Lokacija: Srbija
Streptofil je lek koji je proF. J. Nedeljković, napravio jos pre vise od 60 godina. Lek je napravljen da leči pre svega streptokokne infekcije, gde se pokayao vrlo uspešnim. Kasnije se pokazalo da je uspešan i u lečenju reume.Galenika ga je davno prestala proizvoditi iz meni nepoznatih razloga.Ovaj lek je vrlo jeftin i lak za proizvodnju. Svaki, malo vispreniji mikrobiolog bi to mogao proizvesti. Mali problem je što se mora davati u različitim razblazenjima, počev od velikog rayblazenja pa se postepeno ide na veće koncentracije. Lek se moze dugo čuvati ali u frizideru. Daje se subkutano ili intrakutano. Sudbina streptofila je verovatno slična sudbini Coley toxina. Ukucaj Coley toxin na Googlu pa ćeš videti o čemu se radi.
Pozdrav, milancheros.

_________________
Omnis cum grano salis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Stitna zlezda-lek da ili ne
PostPoslato: Sre Nov 12, 2014 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 10, 2014 1:05 pm
Postovi: 2
Nova sam na forumu. Molim vas da mi neko odgovori koja antitela stitne zlezde treba da uradim zbog cestih spontanih pobacaja. Imala sam 3 rana spontana pobacaja. Sve ostale analize sam uradila. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: