Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: infekcija hivom putem oralnog sexa
PostPoslato: Uto Jul 01, 2014 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2014 8:32 pm
Postovi: 1
molim nekog strucnog da mi pomogne...imala sam oralni sex sa osobom koju nusam dovoljno poznavala...bila je zavrsnica u ustima,ali sam odmah ispljunula sadrzaj...kakve su sanse za infekciju na ovakav nacin


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: infekcija hivom putem oralnog sexa
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 14, 2011 11:13 pm
Postovi: 36
ivana007 je napisao:
molim nekog strucnog da mi pomogne...imala sam oralni sex sa osobom koju nusam dovoljno poznavala...bila je zavrsnica u ustima,ali sam odmah ispljunula sadrzaj...kakve su sanse za infekciju na ovakav nacin


Dobro je pa si ispljunula, SADRZAJ :D
HAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAH paaaaaaa majko mila, ovaj forum mi ulepsa dan :D Sta se sve ovde moze videti, pa ovo je haos :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: infekcija hivom putem oralnog sexa
PostPoslato: Pon Nov 10, 2014 10:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Koliko je rizičan nezaštićeni oralni seks za HIV i druge polno prenosive infekcije?
Nezaštićenim oralnim seksom mogu se potencijalno preneti gotovo sve polno prenosive infekcije (PPI) uključujući i HIV. Rizik od infekcije nekom PPI putem oralnog seksa je manji nego kod nezaštićenog vaginalnog ili analnog seksa. Ovako se potencijalno može preneti sifilis, gonoreja, hlamidija, HIV , HPV (humani papiloma virus) i genitalni herpes. Postoje sumnje da se hepatitis B može preneti putem oralnog seksa, ali za sada ne postoje pouzdani dokazi.
Kada je u pitanju HIV, često se postavlja pitanje da li je nezaštićeni oralni seks bezbedan ukoliko ne dođe do ejakulacje u usta ili ukoliko se ejakulat ne proguta. Naime, izbegavanjem ejakulacije i gutanja semena smanjuje rizik, ali ga ne isključuje. Razlog tome je što presemena tečnost sadrži dovoljnu koncentraciju virusa za infekciju. U slučaju gutanja ejakulata, infekcija HIV-om se ne može dogoditi u želucu, jer želudačna kiselina uništava HIV, već na putu do želuca - u usnoj duplji, ždrelu ili jednjaku. Smatra se da prisustvo ranica na desnima, zubima, krajnici ili grlo pod upalom povećavaju rizik za prenošenje HIV-a nezaštićenim oralnim seksom.


http://www.sida.org.rs/pitanja/koliko-j ... kcije.html


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: