Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NOSTRIFIKACIJA DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA
PostPoslato: Ned Jan 28, 2007 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 3:49 pm
Postovi: 1
UKOLIKO JE NEKOM POTREBNO POSEDUJEM KOMPLETNU LITERATURU ZA NOSTRIFIKACIJU DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA ZA RAD U AMERICI.
Detaljnije na:
[email protected]
tel.064-901-4049

dr Darko Radun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: dr.Darko
PostPoslato: Pet Avg 03, 2007 1:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2007 12:27 am
Postovi: 3
Lokacija: pirot
Dali je ista procedura priznavanje diplome u Kanadi, kao sto je u Americi...i koje su razlike ako ih ima?
Dali mozete da mi kazete proceduru priznavanja diplome u Americi?
Hvala unapred

_________________
Hm...dali nacionalizam svuda vlada u Srbiji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nostrifikacija u Svici
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 8:56 pm
Postovi: 19
Lokacija: nis
imam jako veliki problem jer sa diplomom medicine idem u Svajcarsku o kojoj niko nista ne zna, kosi se sa skoro svim pravilima u Evropi i svako kaze dijametralno suprotne stvari o tome da li se tamo moze nostrifikovati diploma ili ne (odnosno, moze ali za 5-6 godina, znaci sve iz pocetka!), sto naravno ne vazi za ove nove Master diplome....
ako neko ima ikakvu informaciju, molila bih ako je moze podeliti sa nama, jer je tako puno zlih jezika koji govore samo crno i najcrnje da bi covek izgubio svaku nadu da ce ikada raditi u svojoj struci....
Hvala unapred!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: svajcerska
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 12:57 pm
Postovi: 11
Lokacija: kragujevac
I ja bih volela da znam pravu istinu o radu u Svajcerskoj sa nasom diplomom medicinskog fakulteta,mada sam cula da je lako samo je potrebno naci doktora koji ce ti biti mentor u narednih 2-3,god. i naravno znanje jezika.Mada nisam sigurna u te informacije pa bih bila i vise nego srecna kad bi me obavestili uistinu sta je,da li je vredno muke ili ne?!Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: svajcerska
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 2:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 8:56 pm
Postovi: 19
Lokacija: nis
LUNA-kaca je napisao:
I ja bih volela da znam pravu istinu o radu u Svajcerskoj sa nasom diplomom medicinskog fakulteta,mada sam cula da je lako samo je potrebno naci doktora koji ce ti biti mentor u narednih 2-3,god. i naravno znanje jezika.Mada nisam sigurna u te informacije pa bih bila i vise nego srecna kad bi me obavestili uistinu sta je,da li je vredno muke ili ne?!Pozdrav i hvala


Prava istina o radu u Schweiz je uvek nepoznata jer ti ni znanicni drzavni organi ne daju pravu informaciju, kao sve zavisi od kantona, sve zavisi od bolnice itd.. Jezik moras da polozis do C2 a to znaci kao da ti je maternji sto definitivno nije fer ali tako je kako je, to je nekih 2 do 3 god. Nostrifikaciju kao zvanicnu zaboravi jer za to ti treba jos 4 do 5 god, mnogo su se zastitili, mogu da rade odmah samo nemci i austrijanci pa i njima treba neko polaganje a kamoli nama.. inace mi smo na dnu spiska jer su i bugari i rumuni sad ispred nas jer imaju eu pasos.. vredno je muke samo ako imas kod koga da zivis tamo ili si udata za svajcarca ili imas porodicu u svajcarskoj ,inace ovako da ides samo da radis i da cekas da se nesto desi_ NIKAKO!!!
inace zemlja jeste lepa i jeste sve uredjeno i jeste lepo raditi kao lekar sa vise nego lepom platom u svajc, ali su takvi nacionalisti da to mozes da poverujes samo ako dodjes ovde pa se uveris.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor sandri
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 02, 2007 12:57 pm
Postovi: 11
Lokacija: kragujevac
Da li to znaci da si ti u svajcerskoj ili planiras nesto,posto se jos razmisljam o toj idejini naravno da imam tamo nekoga zato i pitam i zato su mi potrebni detalji sto se tice nostrifikacije nase.Veoma sam ti zahvalna na odgovoru inace ja bih otisla u francuski kanton blizu Luizijane,i volela bih da mi odgovoris sto je moguce vise.Puno hvala i na ovome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 14, 2007 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 15, 2007 8:56 pm
Postovi: 19
Lokacija: nis
da, ja sam udata ovde, u nemackom kantonu sam u st.gallenu. prijavila sam se na RAV-u, to je kao kod nas biro za nezaposljene i ona zena mi je odmah rekla: za tvoju ce struku ovde biti jaaaako tesko. ja kazem da ja to znam i da mi trebaju informacije, a ona mi odgovori da ja moram da se spustim mnogo nisko (to su njene reci), na fazonu da radim fizikalije, i da mi neke telefone, moj muz je zvao da se raspita sta mi treba za nostrifikaciju i NIOTKOGA ne dobijemo nista kao odgovor, sve prebacuju odgovornost na nekog drugog. mozda je u francuskom delu drugacije ali u nemackom kantonu je haos, verovatno zato sto imaju najveci broj stranaca pa im se kosa dize na glavi od nas. sta da radis.
sve u svemu, svi su me savetovali da radim kao sestra dok ne nostr.diplomu, ali posto imam gimnaziju i to ne mogu da realizujem, a i bilo koji posao da pocnes da radis sa ljudima traze ti da odlicno znas jezik. prema tome, bez nemackog nista ne pokusavaj.
od januara bi trebalo da pocnem kurs nemackog pa cim malo bolje savladam komunikaciju, sama cu da trazim informacije pa cu moci vise da ti kazem. ovako nista ne znam osim da nema volontiranja jer se svaki rad placa, makar i minimalno, kako se dogovoris sa bolnicom, tako da te nerado primaju ako nemaju preke potrebe.
pozdrav
ps. a kakva su tvoja saznanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lekari u Ceskoj
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 5:05 pm
Postovi: 2
"Prag -- Češka namerava da omogući stranim stručnjacima ulazak na tržište rada te zemlje uvođenjem sistema zelenih karata.
Krajem prošle godine u Češkoj je evidentirano više od 47 hiljada slobodnih radnih mesta. Oko dve trećine odnosilo se na kvalifikovane zanatske poslove, koji već duže vreme ne mogu da se popune. Najviše nedostaju varioci, kovači i bravari. Takođe je nedovoljno programera, lekara, medicinskih sestara i projektanata.

Zelene karte će najpre moći da dobiju visokoobrazovani stranci, koji će moći da podnesu zahtev već u januaru 2008. godine. "
Ovo je citat Vesti B92 od 21.04.07.
da li neko zna nesto o ovoj temi? Gde se popunjavaju ovi zahtevi?
lekar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Nostrifikacija med. diplome u swiss
PostPoslato: Pet Jan 18, 2008 11:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 11:28 am
Postovi: 1
Lokacija: Svajcarska
Svajcarska priznaje medicinske diplome EU u okviru bilateralnog ugovora.
Svajcarska ne priznaje diplome iz Srbije jer nema bilateralnog sporazuma.
Medjutim svaki kanton ponaosob ima mogucnost da izda licencu za rad i nasim lekarima ali samo pod uslovom da rade poslove u nivou Assistentarzt (nesto poput naseg lekara na stazu).
Svajcarska medicinska komora-udruzenje www.fmh.ch ne priznaje nase diplome i za svako dalje usavrsavanje u Svajcarskoj mora da se polozi Statsprüfung-drzavni ispit koji polazu na zadnjoj godini studenti medicine u Swiss, pa se tek onda krece od nule.
Poruka za Sandru Nis-raspitaj se o ispitu koji sam spomenuo ovde, ili mi pisi.
Poruka za sve ostale u Srbiji, ne gubite vreme trazeci posao ovde u struci, trazite dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 15, 2008 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 14, 2008 8:41 pm
Postovi: 1
POZZ.ZANIMA ME KAKVE SU SANSE DA SE ZAPOSLIM U SVAJCARSKOJ SA SREDNJOM MEDICINSKOM SKOLOM A DA RADIM U NEKOM STARACKOM DOMU,KONKRETNO U BAZELU JER TAMO IMAM DOSTA RODBINE KOJA BI MI POMOGLA.TO MI JE VELIKA ZELJA.NEDAVNO SAM SE VRATILA IZ CH GDE SAM BILA TURISTICKI 2 MESECA I BILO JE EKSTRA :) :) :) NARAVNO NISAM RADILA NEGO UZIVALA.AKO NEKO ZNA KAKO DA USPEM TAMO NEKA SE JAVI.POZZ I HELLPPPP :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOSTRIFIKACIJA DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA
PostPoslato: Uto Maj 03, 2011 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 03, 2011 3:19 pm
Postovi: 1
Vidim da se o Svajcarskoj nije pricalo vec 3 godine, ali sam video neki oglas na infostudu da traze lekare u Svajcarskoj. Pozeljno iskustvo od 2 godine, mada nije obavezno. Takodje, pozeljno znanje nemackog jezika. Da li neko nesto vise zna o ovome? Ja radim u drzavnoj ustanovi i ne bih taj posao napustio tako lako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOSTRIFIKACIJA DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 18, 2011 4:54 pm
Postovi: 1
I mene interesuje o cemu se radi.
Ja sam se prijavila ali me jos uvek niko nije kontaktirao. Ako neko ima informacije bilo bi lepo da podeli sa nama :D
Iskreno, oglas mi deluje pomalo nerealno, verovatno je u pitanju neka agencija za zaposlenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOSTRIFIKACIJA DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA
PostPoslato: Uto Nov 29, 2011 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 29, 2011 9:16 pm
Postovi: 3
Darko da li ovo jos vazi?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NOSTRIFIKACIJA DIPLOME MEDICINSKOG FAKULTETA
PostPoslato: Uto Nov 04, 2014 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 04, 2014 10:49 pm
Postovi: 1
opet malo podsecanje na datu temu -ima li sada neko pouzdane informacije o Svajcarskoj i diplomi medicinskog fakulteta,mogucnosti zaposljavanja sa istom ?!?! :wink: :wink:
Unapred zahvalan vas novi slan :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: