Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Uto Sep 30, 2014 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E ovako..odustali smo od operacije sirenja desni tj uopste sirenja desni..vec je rekla da treba da izvadim 4 cetvorke..i da dodjem za 20 dana da mi valjda stave fiksnu..posle nekog vremena ja treba da im kazem da li zelim da operisem vilicu ili ne..kako bi znali na koji nacin da poredjaju zube..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Okt 03, 2014 7:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Oke :)
Valjda oce da je sire zato sto je gornja vilica uska..a donja siroka :D vise ni ja ne znam sta i kako..znam da su samo oustali od sirenja desni i da oce da mi izvade 4 cetvorke i stave fiksnu protezu..to mi je ok da samo vec jednom stavim tu fiksnu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Super..drago mi je i uzbudjen sam zbog toga :D nadam se da ce sve da krene u dobrom smeru :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 7:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E posto sam stavio ovu fiksnu protezu imam sad jedno pitanje..kad ce da prestanu ovi bolovi u zubima i desnima? Nista ne mogu da jedem tj ne mogu da grizem uopste sve jedem kasastu hranu..a nosim protezu 5 dana :D

Inace idem sad za koji dan da mi stave i neke prstenove na zadnje zube..a primetio sam i da su mi stavili neke gumice izmedju zuba da ih odvoje, tj na ove bocne zube


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 10:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Izvadili su mi sve cetvorke..tj 3 komada posto sam 1 odavno izvadio a na to sam skroz zaboravio umalo da mi izvade 5 :D
E sad kazu da ce mozda morati jos neki zub da mi vade al to kasnije posto ne veruju da ce opet biti dovoljno mesta..verovatno moju donju 6 posto je plombirana i to velika plomba pa je bolje taj zub da mi vade nego neki koji je potpuno zdrav i mozda jos neki u gornjoj vilici...e sad nije problem videcu da slikam polozaj sad zuba kakvi su na pocetku tretmana pa da okacim..
E sad glavni problem je u tome sto ja ne mogu nista da zvacem tj nista ne mogu da jedem..nije valjda da cu morati god i po dana da se hranim kasasto?? To mene plasi..ja bih da jedem normalnu hranu meso..krompir i tako :)
Vec nedelju i po ddana zivim na kasastoj hrani..imunitet mi je oslabio pocele su da mi se pojavljuju one ranice po ustima ne znam kako se zovu pa i to komplikuje stvari samo me bole pa sad mora idem da vidim da uzmem one flastere za te rane da stavljam dok se ne povuku..

Zubi me ovako inace ne bole..samo ta rana koja se stvorila i to sto ne mogu nista da zagrizem a kamoli da zvacem..cak ni hleb ne mogu da zvacem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 7:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E sad mi reci da me zezas? :D
Sta da trpim 2 god da ne mogu da jedem hranu normalno ni da zvacem..odoh odma da mi skidaju ovo..i ovo kosta 1000 e ooo svasta..i bolje da su izmislili neke plasticne jer ove metalne samo grebu i stvaraju mi posekotine u ustima..vec nedelju i po dana nista jeo nisam sve nesto kasasto..prvo nisam jeo zbog rana od zuba sad ne mogu zbog proteze..ko me tuko po usima da ovo stavljam :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 8:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E da slikao sam i zube..da mozes da vidis kako izgleda..iskreno sad mnogo gore izgleda kad nemam ove cetvorke tako pre nije delovalo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sub Okt 25, 2014 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
http://s23.postimg.org/qycejrnaz/DSC_0005.jpg

http://s29.postimg.org/xcxdk7m87/DSC_0007.jpg
http://s1.postimg.org/c5nxtl2zz/DSC_0010.jpg
http://s15.postimg.org/kplp8hr2z/DSC_0011.jpg :D

http://s28.postimg.org/yl7vwibwt/DSC_0012.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
A pa rekao sam ja da se nece videti dobro..to je zato sto uzimam ove kineske telefone na pretplatu tako mi i treba sad em krci em zeza mikrofon a i kamera ume da bude mutna..

sto se kg tice ja treba da se ugojim :D i ovo mrsavljenje je nezdravo..u ovom trenutku telo vise trosi misice nego salo..no sta je tu je..ove desni bolje sto pre da se naviknu da mogu napokon da jedem kao covek i piletinu pa da se vratim treniranju ovako mi samo pade imunitet sad cekam jos i neku prehladu pa da ne mogu ni da disem kako treba :D

Inace zubari to nije normalno samo bi da mi vade zube..vadi, bodi, busi, seci..kad mi povade sve zube onda necu morati ni da ih i ispravljam kad necu imati sa cime da jedem na kraju :) 3 zdrava zuba sa kojima nikad nisam imao problema mi izvadise...lelele :D
Ja kako gledam ovi sa lepim osmehom svi imaju dosta zuba i lepe zube a meni ce ostanu jedinice i trojke i umnjaci kako vidim (mada izgleda da cu ostati i bez jedinice kako je krenulo) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Ned Okt 26, 2014 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Pa ja pitam al ti me zezas :D
Koliko dugo traje osetljivost ovih desni? I ocu li ja kasnije moci normalno da jedem ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Odgledao sam snimak tj oba snimka :D

Stavljam ja vosak ali kad god perem zube ono se skine pa mora opet stavljma i tako u krug no ok nekako trpim tu aftu i ispiram usta, naravno stavio sam vosak na taj deo proteze kako bi me manje iritiralo..ne znam eo meni je osetljivost desni i dalje prisutna..jos ne mogu da zvacem hleb ali primecujem da se polako povlaci tj da se desni priagodjavau posto u prvim danima nisam mogao da spojim vilice a da me nenormalno ne zaboli a sad eo vec mogu i da udarim blago pa da ne bude bol..jedino mi sad cudno posto sam pre mogao da zagrizem i prednjim zubima sad ne mogu i grizem zadnjim zubima tj oni dolaze u kontakt a ostali ne :D

I imam jedno jako bitno pitanje..uzeo sam pastu paradontax bez onog fluida i pomaze mi da mi desni ne krvare ali me malo pece..moram brzo da isperem usta jer pocinje da pece..e sad ne znam dal da nastavljam sa njom da perem ili da nadjem neku drugu koja je isto dobra za desni ali sa kojom cu moci normalno da perem da me ne pece


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pon Okt 27, 2014 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Ih komplikovan isuvise i devojka izlude sa mnom :D

Inace nisam pusac ali izgleda da mi pasta ne odgovara pojavile mi se i neke blage opekotine na jeziku od nje -.- pa moram da je menjam jer znas ti mozda neku dobru kvalitetnu pastu ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 12:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Evo i mene nakon nekog vremena sa novim problemom :/

Primetio sam da od kako perem zube posle svakog obraka desni mi se povlace :cry:
Sad najgore sto jedva uspem da ocistim zube..kad sam bio na kontroli rekli su mi da imam hrane na protezi mada mi nije bilo jasno kako je moguce s obzirom da ih perem uvek posle obroka i to nekoliko minuta..perem onom tehnikom gorenje zube cetkam na dole a donje zube prema gore...cak sma uzeo i onu posebnu cetkicu za protezu..mada sa njom nemam nekih efekata posto jos na nekim mestima nema razmaka izmedju zuba pa i ne mogu da je provucem..a konac i ne znam da koristim i ono sto sam pokusavao ocistio sam samo prednje zube i to jedva a ovamo iza ne mogu da ubacim kako treba ujedno smetaju i zice..pa ako moze pomoc oko toga sta da radim zbog desni i sto se tice tehnike pranja zuba ..jer ne znam dal da pauziram neko vreme da mi se unormale desni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Pff nista mi nisi pomogao :)

S tim da je ovaj prvi snimak ekstra i o mozda nadjem a ovo drugo je ne moguce jer nemam ja toliko razmaka izmedju zuba..i plus ona ima lepo rasporedjene zube pa i moze lako da ubaci rasirena joj nekako vilica a kod mene je uska pa ne mogu tek tako..moram celu saku u usta da ubacim da bi ocistio bocne zube

I plus opet ne znam sta da radim sa desnima posto su mi se povukle


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Dec 05, 2014 3:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
A i ova cetkica sa ovom vodom..cisto sumnjam da je nesto uspesna jer kad se hrana zavuce ispod prstenova i zakaci za zicu cisto sumnjam da ce bilo sta ova cetkica pomoci osim ako nema neki veoma jak mlaz..mada i tad cisto sumnjam..ovo je samo bacanje para :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: