Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Donja granica?
PostPoslato: Pon Okt 22, 2012 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Moze li mi neko reci koja je donja granica za secer mislim koliki je secer pa se kaze da je nizak?
Ili od koliko do koliko je normalan secer?
Imam par rezultata vadjenja krvi u bolnicama i na svakome su te granice razlicite pa me interesuje koliko je normalno da bude,meni u zadnje vreme dva sata posle dorucka bude najnize 2,8 vecinom 3,6 3,7 ili 3,8 najvise 4,2 pa mislim da mi je to mozda"nizak"secer?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja granica?
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 1:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 5:49 pm
Postovi: 9
Koliko sam ja upoznata, normalan šećer je između 4 i 6.5. Sve ove vrednosti koje imaš su veoma niske, upravo zato što su izmerene dva sata posle doručka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja granica?
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 1:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Meni je tako dr.za dijabetes rekla da merim ujutru pre dorucka i pre insulina dok sam bio na insulinu(sada sam na tabletama)pa dva sata nakon dorucka,dva sata nakon rucka,dva sata nakon vecere i u 03h nocu(tako sam uvek radio profil pre nego sto bih otisao kod nje).Kada me je ona skinula sa insulina i prebacila na tablete tada me je i prebacila kod mog izabranog lekara(opsta prakse) zato sto ona leci samo pacijente na insulinu.Medjutim od kako sam presao na tablete u svim merenjima mi je bio ok secer osim u tom u dva h posle dorucka samo tu mi je tako manji pa mi je lekarka opste prakse smanjila doze tableta ali mi je vremenom opet tako mali secer.Ona mi je rekla kao jos mi je rano da me skine i sa tableta ali ako mi i dalje bude mali secer da ce da mi ukine i tablete(ako sam ja to nju dobro razumeo?).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja granica?
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 5:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2012 5:49 pm
Postovi: 9
Ili će ti na kraju ukinuti tablete ujutru ili ćeš morati da pojačaš doručak. Ti si tip 2, pretpostavljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja granica?
PostPoslato: Ned Nov 04, 2012 9:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2007 2:43 pm
Postovi: 31
Iskreno ne znam koji sam tip ali jos od januara od kada mi je pronadjen secer stalno imam isti dorucak casu jogurta i hleb s tim sto kada sam na poslu pojedem i salamu uz hleb i jogurt a ponekada osetim malaksalost tako oko 10-11h(pretpostavljam da mi je tada nizak secer).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Donja granica?
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 2:09 pm
Postovi: 1
Berlithion sam prvo primala u infuzijama, a potom dnevno po jednu kapsulu od 600mg od meseca augusta prosle godine. Milgammu sam prvo par meseci uzimala po tri tablete dnevno, a potom smanjivala prvo na dve, pa na jednu, sad je trenutno ne uzimam.

_________________
sultan


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: