Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Karcinom jajnika
PostPoslato: Pon Jun 16, 2014 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 08, 2014 11:12 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima,

Moj problem počinje prvog maja kada sam mamu odvela kod lekara zbog blagih bolova u stomaku. Ispostavilo se da ima ogroman tumor (20x25cm) porekla levog jajnika i već 7. maja je operisana. Uklonjeni su joj jajnici, materica i deo omentuma. U otpusnoj listi piše da su prisutne priraslice sa zidovima omentuma i vijugama creva. Patoloski nalaz nije kod mene, pa parafraziram: Serozni papilarni adenokarcinom (high grade). U prilozenom masnom tkivu prisutni su brojni invanzivni i neinvanzivni implanti seroznog papilarnog karcinoma. Necu da pitam kakve su prognoze i ne zanimaju me nikakve statistike - potpuno verujem u njeno izlečenje, ne zelim da mislim o suprotnom, jer mi je zivot bez moje mame zaista nezamisliv. Molila bih samo za vise informacija o ovoj vrsti karcinoma i posebno me interesuje da li je moguće da se tumor ove velicine stvori za godinu dana, jer mama je samo godinu dana ranije bila na ginekoloski pregled. Nadam se da je tako brz rast tumora nemoguć.

Na konzilijumu su joj prepisali 3 ciklusa hemoterapije (Taxol i Karboplatin), u sredu je primila prvu i istog dana na UZ-u su u donjem delu levog bubrega primetili "solidnocističnu promenu" veličine 101x84 mm! Mama sutra zbog toga ide na skener i nadam se da je ovo neka greska ili da nema veze sa bolescu, ali... Ukoliko je to metastaza, šta bismo dalje mogli da očekujemo? Da li će ponovo ići na operaciju i da li je to moguće budući da je već krenula s terapijama?

Još jedna stvar koju bih želela da pitam tiče se same terapije. Naime, mama je, kao što rekoh, terapiju primila u sredu i do sada nije imala nikakve negativne efekte. Šetale smo, išle u grad, u kupovinu - sve je bilo potpuno normalno. Na osnovu svega što sam pročitala i videla na klinici, očekivala sam da će joj biti baš teško i ova dobra reakcija je i mene i nju prijatno iznenadila. Međutim, juče mi jedan prijatelj reče da bi izostanak reakcija mogao da znači da terapija ne deluje i da, pored toga, imunitet treba da joj bude što slabiji, jer ako, tobože imunitet ojača terapija neće delovati i generalno, rak će se brže razvijati ako je imunitet jak??? Meni ovo zvuči dosta nelogično i kontradiktorno svemu što sam do sada čula i pročitala, ali sam se ipak zabrinula. Ja sam se do sada trudila da na sve meni poznate načine mami ojačam imunitet - mislim da u životu nije jela ovoliko cvekle, šargarepe, limuna, đumbira... Od alternativnih lekova u proteklih mesec dana uzimala je ekomer, graviolu, aroniju i vitamin B17. Nadam se da ovo nije pogrešno... Da li bi moglo da bude tačno ovo što mi je prijatelj rekao?

Za kraj, zamolila bih sve koji imaju slično iskustvo ili bilo kakvo znaje o svemu ovome, da me posavetuju i pomognu mi da se izborim sa ovom teskom bolescu. Unapred hvala i izvinjavam se zbog ovako dugog posta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Jul 25, 2014 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 24, 2014 5:01 pm
Postovi: 28
Lokacija: Srbija
Vec sam poslao nekoliko ovakvih poruka drugima, a koje smatram dobrim resenjem problema.

Na linku

http://kickass.to/korak-do-kraja-zip-t9343512.html

je postavljen multimedijalni materijal od 50-tak dokumentarnih filmova na srpskom jeziku, preko 200 pdf knjiga o zdravlju, veganstvu, alternativi i dr., anatomske 3D enciklopedije, softver, koji poprilicno dobro objašnjava temu alternative i zdravlja, principe zdravlja i lecenje kao i politiku eugenike.

Možete jednostavno skinuti fajl sa torrenta (13 Gb, zip) i na jednom mestu dobiti sve odgovore, da ne biste gubili vreme i lutali za informacijama. Da ne preterujem, ali neka moja licna procena je da ukoliko budete prilagodili svoj nacin života na nacin kako je tamo opisano, vaše šanse za prevenciju i izlecenje su oko 80%.

Mogu vam proslediti pocetak uvodne reci:

"...U zadnje vreme sve je ucestalija pojava raznoraznih boleština tipa bolesti srca, kancera, leukemija, dijabetesa i sl... Ono što je zajednicko za sve ove savremene bolesti je da se uglavnom javljaju kao posledica pada imuniteta a da njihovo lecenje više ne zavisi toliko od lekova koliko od promena navika, svesti i nacina života.

Trenutna situacija npr. u Americi je da svakog minuta umre po jedna osoba od bolesti srca kao i jedna osoba od kancera. Normalno da je na svetskom nivou ta brojka mnogo veca. Kod nas u Srbiji, trenutno stanje je da svakih 18 minuta umre po jedna osoba od srcanih bolesti a godišnje se evidentira preko 30.000 novih slucajeva oboljenja od raka od kojih preko 20.000 umre sa tempom uvecanja od 15% godišnje.

Prognoze svetske zdravstvene organizacije za Srbiju su da ce, ako se zadrži ovakav tempo razboljevanja, vec u 2020. godini, svaki drugi stanovnik imati neki oblik raka, kancera, ciste ili neko drugo autoimuno oboljenje. Ljudi su u teškoj finansijskoj situaciji i zbog postojecih porodicnih problema nemaju vremena da realno sagledaju situaciju oko sebe vec se krecu kao hipnotisani u gomili, ignorišuci realnost i jasno uocljive znakove predstojeceg vremena...."

POGLEDAJTE!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom jajnika
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 10:13 pm
Postovi: 3
Poštovani, mojoj mami je u oktobru 2013. goiine otkriven karcinom na oba jajnika, sa metastazama omentuma, visoki tumor markeri. Operisana je 14.11.2014. godine od strane vrhunskog hirurga, da bi se kasnije na rani pojavio hematom, pa zatim i proradio čir na dvanaestopalačnom i to je bila treća operacija za 1,5 meseci, Nije mogla da se oporavi, ne od bolesti, već od svih komplikacija. Meni isto nije jasno kako je karcinom na oba jajnika velicine preko 10 cm mogao da naraste za godinu dana. Zena je išla na redovne preglede svake godine, privatno. Vodila zdrav život bez pušenje, aki je imala stresan posao i otšla u penziju 2010. goidine.
Sestra i ja smo i danas u šoku, ja u depresiji velikoj, bukvalno smo očajni, jer nam se čini kao da nista nije moglo da s eučini kad je sve krenulo nizbrdo. Ako jos neko ima iskustvo sa ovom bolesti, molim vas da nam se javi. Mi znamo jednu devojku koju je operisao isti hirurg i potpuno je ozdravila, a bila je iiic stadium, kao i moja mama, primala je i terapije, i eno je danas lekarka u domu zdravlja zeleznicar. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom jajnika
PostPoslato: Ned Avg 24, 2014 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 22, 2014 10:13 pm
Postovi: 3
dejan33 je napisao:
Poštovani, mojoj mami je u oktobru 2013. goiine otkriven karcinom na oba jajnika, sa metastazama omentuma, visoki tumor markeri. Operisana je 14.11.2013. godine od strane vrhunskog hirurga, da bi se kasnije na rani pojavio hematom, pa zatim i proradio čir na dvanaestopalačnom i to je bila treća operacija za 1,5 meseci, Nije mogla da se oporavi, ne od bolesti, već od svih komplikacija. Meni isto nije jasno kako je karcinom na oba jajnika velicine preko 10 cm mogao da naraste za godinu dana. Zena je išla na redovne preglede svake godine, privatno. Vodila zdrav život bez pušenje, aki je imala stresan posao i otšla u penziju 2010. goidine.
Sestra i ja smo i danas u šoku, ja u depresiji velikoj, bukvalno smo očajni, jer nam se čini kao da nista nije moglo da s eučini kad je sve krenulo nizbrdo. Ako jos neko ima iskustvo sa ovom bolesti, molim vas da nam se javi. Mi znamo jednu devojku koju je operisao isti hirurg i potpuno je ozdravila, a bila je iiic stadium, kao i moja mama, primala je i terapije, i eno je danas lekarka u domu zdravlja zeleznicar. hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Karcinom jajnika
PostPoslato: Pet Okt 24, 2014 7:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 24, 2014 6:42 am
Postovi: 7
Nada7 je napisao:
Pozdrav svima,

Moj problem počinje prvog maja kada sam mamu odvela kod lekara zbog blagih bolova u stomaku. Ispostavilo se da ima ogroman tumor (20x25cm) porekla levog jajnika i već 7. maja je operisana. Uklonjeni su joj jajnici, materica i deo omentuma. U otpusnoj listi piše da su prisutne priraslice sa zidovima omentuma i vijugama creva. Patoloski nalaz nije kod mene, pa parafraziram: Serozni papilarni adenokarcinom (high grade). U prilozenom masnom tkivu prisutni su brojni invanzivni i neinvanzivni implanti seroznog papilarnog karcinoma. Necu da pitam kakve su prognoze i ne zanimaju me nikakve statistike - potpuno verujem u njeno izlečenje, ne zelim da mislim o suprotnom, jer mi je zivot bez moje mame zaista nezamisliv. Molila bih samo za vise informacija o ovoj vrsti karcinoma i posebno me interesuje da li je moguće da se tumor ove velicine stvori za godinu dana, jer mama je samo godinu dana ranije bila na ginekoloski pregled. Nadam se da je tako brz rast tumora nemoguć.

Na konzilijumu su joj prepisali 3 ciklusa hemoterapije (Taxol i Karboplatin), u sredu je primila prvu i istog dana na UZ-u su u donjem delu levog bubrega primetili "solidnocističnu promenu" veličine 101x84 mm! Mama sutra zbog toga ide na skener i nadam se da je ovo neka greska ili da nema veze sa bolescu, ali... Ukoliko je to metastaza, šta bismo dalje mogli da očekujemo? Da li će ponovo ići na operaciju i da li je to moguće budući da je već krenula s terapijama?

Još jedna stvar koju bih želela da pitam tiče se same terapije. Naime, mama je, kao što rekoh, terapiju primila u sredu i do sada nije imala nikakve negativne efekte. Šetale smo, išle u grad, u kupovinu - sve je bilo potpuno normalno. Na osnovu svega što sam pročitala i videla na klinici, očekivala sam da će joj biti baš teško i ova dobra reakcija je i mene i nju prijatno iznenadila. Međutim, juče mi jedan prijatelj reče da bi izostanak reakcija mogao da znači da terapija ne deluje i da, pored toga, imunitet treba da joj bude što slabiji, jer ako, tobože imunitet ojača terapija neće delovati i generalno, rak će se brže razvijati ako je imunitet jak??? Meni ovo zvuči dosta nelogično i kontradiktorno svemu što sam do sada čula i pročitala, ali sam se ipak zabrinula. Ja sam se do sada trudila da na sve meni poznate načine mami ojačam imunitet - mislim da u životu nije jela ovoliko cvekle, šargarepe, limuna, đumbira... Od alternativnih lekova u proteklih mesec dana uzimala je ekomer, graviolu, aroniju i vitamin B17. Nadam se da ovo nije pogrešno... Da li bi moglo da bude tačno ovo što mi je prijatelj rekao?

Za kraj, zamolila bih sve koji imaju slično iskustvo ili bilo kakvo znaje o svemu ovome, da me posavetuju i pomognu mi da se izborim sa ovom teskom bolescu. Unapred hvala i izvinjavam se zbog ovako dugog posta.


Draga Nada za sve ima lek samo treba da pratiš stvari u svetu sta ima novo.
imam oko sebe jako lepa iskustva sa ljudima koj su imali rak takve poznam 6 primera, 2 primera sa izlečeni vitiligo i psorijza i jos mnogo druge primere.onda 5 godisno dete sa hematom u glavi .... deluje strasno dobro i na neplodnost,jos ga i sama koristim. deluje na celice i je nesto novo nie lek. mozes me kontaktirati na

email: [email protected]
NE POSTOJE NE IZLEČIVE BOLESTI, POSTOJE SAMO NE IZLEČIVE PACIENTE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: